Οι πεναλτάκηδες της Superleague

Κυριακίδης, Ιτάντζ, Παπαδόπουλος αποκρούσεις πέναλτι

Διαβάστε ποιοι τερματοφύλακες της Superleague έχουν πιάσει τα περισσότερα πέναλτι τη φετινή περίοδο. Ένας από αυτούς μετρά ήδη τρεις αποκρούσεις (VIDEO)!

Σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι στην Μυτιλήνη που παραλίγο να τιναχτεί στον αέρα, αλλά τελικά συνεχίστηκε, ο ΠΑΟΚ νίκησε με 2-1 την Καλλονή και παραμένει ζωντανός στο κυνήγι του τίτλου.

Για να συμβεί αυτό βέβαια χρειάστηκε και την ικανότητα του Σαρλς Ιτάντζ στα πέναλτι, αφού ο έμπειρος τερματοφύλακας κράτησε αυτό το 2-1 με την απόκρουση που έκανε προς το τέλος του αγώνα.

Αυτό μάλιστα ήταν το δεύτερο συνεχόμενο πέναλτι που πιάνει ο Γάλλος και μας έδωσε την αφορμή να ψάξουμε τους... πεναλτάκηδες της Superleague.

Τρεις τερματοφύλακες για να κοιμάσαι ήσυχος

Αυτοί οι τρεις γκολκίπερ, λοιπόν, έχουν πιάσει τουλάχιστον δυο πέναλτι τη φετινή περίοδο στο πρωτάθλημα. Ο ένας από αυτούς μετρά τρεις αποκρούσεις!

Δείτε ποιοι είναι και από κάτω έχουμε σε βίντεο μαζεμένα τα... κατορθώματα τους.