Κ17: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός και Αστέρας-Ξάνθη τα ζευγάρια του Final Four

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Ολοκληρώθηκαν τα πρωταθλήματα Κ17 σε Νότιο και Βόρειο όμιλο και οριστικοποιήθηκαν τα ζευγάρια του Final Four.

Δυο σπουδαίοι ημιτελικοί θα γίνουν στο Final Four του Κ17 που θα διεξαχθεί στην Τρίπολη το τριήμερο 18-20 Μαΐου μετά την ολοκλήρωση των πρωταθλημάτων σε Νότιο και Βόρειο όμιλο.

Η μεγάλη έκπληξη ουσιαστικά αφορά το Νότιο όμιλο, εκεί όπου την τελευταία αγωνιστική ο Αστέρας επικράτησε του Ολυμπιακού με 1-0 στο Ρέντη και κατέκτησε την πρώτη θέση του ομίλου αφήνοντας τους "ερυθρόλευκους" στην δεύτερη θέση. Αντίθετα στον Βόρειο όμιλο, το φαβορί ΠΑΟΚ κατέκτησε την πρώτη θέση και η Ξάνθη ολοκλήρωσε το πρωτάθλημα ως δεύτερη.

Έτσι προέκυψαν τα δυο ζευγάρια του Final Four για τους ημιτελικούς της Πέμπτης (18/5) ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον ΠΑΟΚ και τον Αστέρα με την Ξάνθη με τις δυο νικήτριες ομάδες να βρίσκονται στον τελικό του Σαββάτου για τον τίτλο του πρωταθλητή.

Τις επόμενες μέρες θα γίνουν γνωστές και οι ώρες των δυο παιχνιδιών τα οποία αναμένεται να καλυφθούν και τηλεοπτικά από την "NOVA".