ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδας

Το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδας

Με πέντε αναμετρήσεις ξεκίνησε η πρώτη αγωνιστική της δεύτερης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος με την ΑΕΚ να πετυχαίνει τη μεγαλύτερη νίκη με 4-0 επί της Κέρκυρας στο σημαντικότερο παιχνίδι της πρώτης μέρας. Νίκες και για Απόλλων Σμύρνης, Αγροτικό, Άρη και Πανθρακικό.

Πέντε παιχνίδια διεξήχθησαν στην πρώτη μέρα της δεύτερης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος και σε όλα υπήρξαν νικητές με την ΑΕΚ να πετυχαίνει τη μεγαλύτερη νίκη της ημέρας με 4-0 και ίσως στο πιο σημαντικό παιχνίδι της Τρίτης (25/10) αφού ήταν η μοναδική αναμέτρηση που αγωνίστηκαν δυο ομάδες από την Super League.

Στα πέντε παιχνίδια που διεξήχθησαν σημειώθηκαν 14 γκολ. Στο πιο "φτωχό" ματς της ημέρας ο Απόλλων Σμύρνης κέρδισε 1-0 τον ΟΦΗ. Ο Άρης πέρασε με το εντυπωσιακό 3-0 από την Βέροια κόντρα στον Αιγινιακό ενώ με το ίδιο σκορ 3-0 κέρδισε ο Πανθρακικός την Καλλιθέα στην Κομοτηνή.

Στο ματς που θα μπορούσαμε να πούμε ότι είχε ενδιαφέρον μέχρι το τέλος του ο Αγροτικός Αστέρας κέρδισε την Καλλονή με 2-1 στην Μυτιλήνη. Στο παιχνίδι που έκλεισε την αυλαία της πρώτης μέρας η ΑΕΚ κέρδισε με 4-0 την Κέρκυρα.

Τα αποτελέσματα της Τρίτης 25/10

3ος Όμιλος

Απόλλων Σμύρνης - ΟΦΗ 1-0 (69' Κάσσος)

4ος Όμιλος

Καλλονή - Αγροτικός Αστέρας 1-2 (19' Φράγκος/54' Τεγούσης, 86' Τάι)

5ος Όμιλος

Αιγινιακός - Άρης 0-3 (19' Καπνίδης, 71'-83' Μιλούνοβιτς)

6ος Όμιλος

ΑΕΚ - Κέρκυρα 4-0 (7΄Γκάλο, 78’ Χριστοδουλόπουλος, 80’ Πέκχαρτ, 90’ (αυτ) Ντιόγκο.)

7ος Όμιλος

Πανθρακικός - Καλλιθέα 3-0 (37' Νικόλτσης, 57' Ηλιάδης, 90+ Κάρδαρης)

 

Το πρόγραμμα της Τετάρτης και της Πέμπτης (26-27/10)

Το Κύπελλο συνεχίζεται την Τετάρτη (26/10) με πέντε αγώνες ομάδων από την Super League, από τους οποίους ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις του Ολυμπιακού με τον Πλατανιά και του ΠΑΟΚ με την ΑΕΛ.

Την Πέμπτη θα διεξαχθούν τα έξι τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στα οποία και αυτό του Παναθηναϊκού με τον Ηρακλή. Δείτε όλο το πρόγραμμα της Τετάρτης και της Πέμπτης.

1oς Όμιλος

Τετάρτη 26 Οκτωβρίου

ΠΑΟΚ - ΑΕΛ (17:15, Γήπεδο Τούμπας)

Διαιτητής: Ανανίας Φωτιάδης (Σερρών)

Βοηθοί: Νικόλαος Κωτούλας (Σερρών), Σπυρίδων Βασιλόπουλος (Έβρου)

4ος: Γεώργιος Μιχαηλίδης (Βοιωτίας)

Πέμπτη 27 Οκτωβρίου

Πανελευσιακός – Τρίκαλα (15:00, Δημ. Ελευσίνας)

Διαιτητής: Ανδρέας Γκάμαρης (Αθηνών)

Βοηθοί: Ηλίας Μητάρης (Ανατολικής Αττικής), Ελευθέριος Τζάκος (Αθηνών)

4ος: Παναγιώτης Κακρίδης (Κορινθίας)

2ος Όμιλος

Τετάρτη 26 Οκτωβρίου

Ολυμπιακός – Πλατανιάς (19:30, «Γ. Καραϊσκάκης»)

Διαιτητής: Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών)

Βοηθοί: Παναγιώτης Μεσσήνης (Αχαΐας), Ιωάννης Μπετσόγλου (Κορινθίας)

4ος: Σπυρίδων Σταθόπουλος (Δυτικής Αττικής)

Πέμπτη 27 Οκτωβρίου

Σπάρτη - ΑΟ Χανιά (15:00, Δημ. Στάδιο Σπάρτης)

Διαιτητής: Σπυρίδων Μιχελής (Πειραιά)

Βοηθοί: Δημήτριος Τζίλης (Πειραιά), Γεώργιος Γιαννίκος (Πειραιά)

4ος: Δημήτριος Γκοβέσης (Αρκαδίας)

3ος Όμιλος

Πέμπτη 27 Οκτωβρίου

Παναθηναϊκός – Ηρακλής (19:30, «Απ. Νικολαΐδης»)

Διαιτητής: Δημήτριος Καραντώνης (Ημαθίας)

Βοηθοί: Βασίλειος Καμπούρης (Ευβοίας), Ιωάννης Κουράκης (Ηρακλείου)

4ος: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)

4ος Όμιλος

Τετάρτη 26 Οκτωβρίου

ΠΑΣ Γιάννινα - Ξάνθη (15:00 Εθν. Στάδιο «Οι Ζωσιμάδες»)

Διαιτητής: Ιωάννης Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Αλέξανδρος Γρεβένης (Χαλκιδικής), Ηλίας Νατσιούλας (Λάρισας)

4ος: Γεώργιος Τζοβάρας (Φθιώτιδας)

5ος Όμιλος

Πέμπτη 27 Οκτωβρίου

Αστέρας Τρίπολης - Βέροια (17:15, «Θ. Κολοκοτρώνης»)

Διαιτητής: Χρήστος Μήτσιος (Ηπείρου)

Βοηθοί: Λεωνίδας Φραγκιαδάκης (Δωδεκανήσου), Μιχαήλ Δημόπουλος (Δυτικής Αττικής)

4ος: Νικόλαος Ρατσιάτος (Αργολίδας)

6ος Όμιλος

Πέμπτη 27 Οκτωβρίου

Λαμία - Αναγέννηση Καρδίτσας (17:15, ΔΑΚ Λαμίας)

Διαιτητής: Εμμανουήλ Σκουλάς (Σερρών)

Βοηθοί: Δημήτριος Λυμπερόπουλος (Αθηνών), Αλέξιος Πασπάτης (Αθηνών)

4ος: Φώτιος Νταούλας (Αθηνών)

7ος Όμιλος

Τετάρτη 26 Οκτωβρίου

Ατρόμητος – Παναιτωλικός (17:15, Δημ. Περιστερίου)

Διαιτητής: Μάριος Λαμπρόπουλος (Ηλείας)

Βοηθοί: Παναγιώτης Σταθόπουλος (Ηλείας), Άγγελος Πήττας (Ηλείας)

4ος: Αλέξανδρος Κατσικογιάννης (Ηπείρου)

8ος Όμιλος

Τετάρτη 26 Οκτωβρίου

Πανιώνιος – Λεβαδειακός (15:00, Γήπεδο Νέας Σμύρνης)

Διαιτητής: Νικόλας Πουλήμας (Κέρκυρας)

Βοηθοί: Βασίλειος Λάμπρου (Ανατολικής Αττικής), Τιμολέων Γεωργακόπουλος (Πειραιά)

4ος: Αλέξανδρος Τσαμούρης

Πέμπτη 27 Οκτωβρίου

Πανσερραϊκός – Κισσαμικός (15:00, Δημ. Σερρών)

Διαιτητής: Λάμπρος Παπαργυρίου (Πιερίας)

Βοηθοί: Γεώργιος Θεοδώρου (Πιερίας), Δημήτριος Ζέρβας (Πιερίας)

4ος: Κων/νος Μηλιάδης

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ:

Κλήρωση: Οι 8 όμιλοι του Κυπέλλου Ελλάδας  

Photo credits: Action Images

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Πανελλήνιες εξετάσεις 2017: Την Πέμπτη τα αποτελέσματα

Τέλος στην αγωνία των υποψηφίων: Η ανακοίνωση των αποτελεσμάτων θα γίνει στις 10 το πρωί της Πέμπτης 24 Αυγούστου, μέσω της ιστοσελίδας του υπουργείου Παιδείας

Πώς θα ήταν οι τίτλοι γνωστών σειρών αν ανέβαιναν σε porn site

Μισή ντροπή δική μας. Μισή ντροπή δική σας.

Σπούτνικ: Η Ελλάδα έδωσε μαθήματα Ιστορίας στην Εσθονία

Το Ταλίν μετά την άρνηση της Ελλάδας να δεχθεί τις απόψεις της Εσθονίας διόρθωσε το επίσημο κείμενο για το διεθνές συνέδριο

Ίσως τελικά, να μην μας αξίζει ο Γιάννης

Μερικές σκέψεις για ένα σίριαλ που μας προσγείωσε απότομα στην -ελληνική- πραγματικότητα.

 
UNIQUE

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24