Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής

Ηρόδοτος, Άγιος Ιερόθεος

Τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής

Δείτε τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες και στους οκτώ ομίλους της Γ' Εθνικής, έπειτα από τις αναμετρήσεις που έγιναν την Κυριακή (4/2).

Η αναμέτρηση του Απόλλωνα Παραλιμνίου με τη Δόξα Προσκυνητών για τον 1ο όμιλο της Γ' Εθνικής αναβλήθηκε και με τη νίκη του ο Αετός Ορφανού επί του Άρη Αβάτου έπιασε τον Απόλλωνα στην κορυφή με 30 βαθμούς. Τόσους έχει και η Καβάλα μετά το εκτός έδρας νικηφόρο 2-1 επί της ΑΕ Διδυμοτείχου.

Ο Ηρακλής συνέτριψε με 4-0 εκτός έδρας τον Κιλκισιακό και είναι μόνος πρώτος στον 2ο όμιλο. Έχει 46 βαθμούς, ενώ ο δεύτερος Άρης Παλαιοχωρίου με παιχνίδι περισσότερο είναι στο -1 μετά το 1-1 με τον Αγροτικό Αστέρα. Στον 3ο όμιλο ο Μακεδονικός Φούφα είναι 1ος με 36 βαθμούς μετά το 3-0 σε βάρος της ΑΕΠ Καραγιαννίων. Στο -2 είναι ο Τηλυκράτης μετά το εκτός έδρας 1-1 με τον Αστέρα Παραποτάμου.

Ο πρωτοπόρος του 4ου γκρουπ ΝΠΣ Βόλος κόλλησε στο 3-3 με τη Θήβα, αλλά η διαφορά του από τη δεύτερη Νίκη Βόλου παραμένει μεγάλη (+12). Ο Αστέρας Βλαχιώτη στον 5ο όμιλο είναι πρώτος με 34 βαθμούς μετά το 2-0 επί του Τσικλητήρα. Ο δεύτερος Αστέρας Αμαλιάδας είναι στο -4 μετά τη νίκη του με 4-0 στην έδρα του Διαγόρα Βραχνεΐκων.

Στον 6ο όμιλο το Σάββατο (3/2) είχε γίνει το σημαντικό ντέρμπι του Εθνικού με την Προοδευτική. Ο πρωτοπόρος του 7ου ομίλου Αήττητος Σπάτων με 28 βαθμούς έμεινε στο εκτός έδρας 0-0 με τον Πανθηραϊκό. Δεύτερος είναι ο Παναργειακός, που έχασε 2-1 από τη Θύελλα Ραφήνας και είναι στο -8 από την κορυφή.

Στον 8ο όμιλο, τέλος, ο Ηρόδοτος έμεινε εκτός έδρας στο 0-0 με τον Αγιο Ιερόθεο και έχει 26 βαθμούς. Το Αιγάλεω είναι 2ο με 25 βαθμούς, αλλά και με παιχνίδι λιγότερο.

 

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

 

ΑΕ Διδυμοτείχου (Κρ.Τελκίνσκι): Συριτούδης, Θάνος, Καζάλας, Πατιαλιάκας, Χρίστεφ, Πετρόπουλος, Εμρέ, Αβογιάν, Καπετανίδης, Γιαννόπουλος, Σουλεϊμάν.

ΑΟ Καβάλα (Κ. Ανυφαντάκης): Δήμιζας, Γιαλαμούδης, Λυμπεράκης, Παπαστεριανός, Σέχου, Ψάλτης, Παπαδόπουλος, Θωμαΐδης, Αδαμάκης, Πάλλας, Βαλαβανόπουλος.

 

Νίκη Βόλου (Φάντζιο Μπούις): Θεολόγης, Λάιος, Καρτσαμπάς, Κραγιόπουλος, Γενιτσαρίδης, Μέτσε (74’ Αναστασίου), Ντόλγκι, Μπάιριτς (59’ Τζάθας), Ιορδανίδης (88’ Καρτσαμπάς), Ντινιωτάκης (90+1’ Ματθαίου), Τζιώρας

Οπούντιος Μαρτίνου (Μάκης Ζαχαρόπουλος): Ανδρούτσος, Χρυσαφόπουλος, Νκολόπουλος Β., Σιδέρης (61’ Μουστάκας), Νικολόπουλος Θ. (46’ Τσιόφλιος), Μητσόπουλος, Αγγελόπουλος, Νούλας, Παπανικολάου, Πρέντι, Ντούνης

 

ΑΟ Σελλάνων (Γιάννης Μπουρνάκας): Κουτσόπουλος, Μετούσι, Τζούνης, Μάττας, Κούρκουλας, Θεοδωρόπουλος, Μπαλαμπάνης (46’ Δίπλαρης), Χάδιαρης (88’ Γιαγιάκης), Μπουκομάνοβιτς, Κοντός (63’ Λέμπας), Υφαντής (77’ Παπαδημητρίου).

Ολυμπιακός Βόλου (Λάκης Μπακάλης): Καραγκιολίδης, Σάββας, Γελαδάρης, Νόνης, Τόσκας, Λούγκος, Διβανές (77΄ Μέμος), Ρόκας, Σέττος (74’ Χρήστου), Θέος (&5’ Ευθυμιάδης), Καμπλιώνης (93' Παπαϊωάνου)

 

Διαγόρας Βραχνεΐκων: Θωμάς, Αδαμόπουλος, Λαμπρόπουλος, Τριανταφυλλόπουλος, Κυριαζόπουλος, Τρίγκας (74' Μάζης), Μιχαηλίδης, Κουτρουμπής (67' Χριστόπουλος), Σπανός, Γεωργαντόπουλος (80' Καλιτσωνάκης), Κωστής

Αστέρας Αμαλιάδας: Τσάμης, Μπουντόπουλος (46' Μαρουκάκης), Παπαδόπουλος, Μπανούσης, Παγώνης, Ενγκουέμ, Μπουζούρας (67' Αρβανίτης), Κασνέτση, Μπαρμπαρούσης, Κέρι (80' Μπουτσικάκης), Τόρες (87' Μηνάς)

 

ΠΑΟ Βάρδας: Καπούταγλης, Λιόσης, Χούσα, Δ.Νικολόπουλος, Δημητρίου, Ανδριέλος (71' Θ. Νικολόπουλος), Γ. Πολίτης, Καλογερόπουλος (38' Γούρμος), Κωνσταντινίδης (90' Σιδέρης), Ντόμας (90+2' Παλιάτσας), Π. Πολίτης

Καλαμάτα (Ελ. Μάνα): Γκόμεζ, Παπουτσογιαννόπουλος, Καλογερόπουλος, Λιόλιος, Καντούτσης, Ερέκι, Σαραντόπουλος (80' Ντενικόλο), Ζαχαρόπουλος, Ρονκάτο (76' Μερκούρης), Γκασούκας (58' Νινιός), Αθανασόπουλος

 

AO Ζευγολατιού (Π. Κολλιάκος): Ντάσης, Κουτσουμπέλας, Βαρδινιώτης, Σούλι, Πολυδωρόπουλος, Βελέντζας, Καλλίρης Αλ., Καλλίρης Α., Σπαντίγια, Σπέτσι, Καραγκούνης.

Ιάλυσος (Θ. Βεργής): Aνδρούτσος, Σταυλάς, Τσούπρος, Σταθάκης, Ρεκλείτης, Κόλα, Δήμας, Δελαπόρτας, Μπεγκλετσής, Μανθάνο, Βλάχος.

 

Άγιος Ιερόθεος (Βαγγέλης Σταυρακόπουλος): Σιδεράκης, Πολίτης, Ρόππας, Κασάπης, Μανιώρος, Μαρτίνος, Μανδαμαδιώτης, Λέσι, Κράσι, Γκουτσούλας, Τσαρκάνι

Ηρόδοτος (Μανώλης Παπαματθαιάκης): Κασμερίδης, Προβυδάκης, Μπάμπης, Γιαλούσης, Κανδηλάκης, Καρατζάογλου, Αργκιλέσι, Μελισσόπουλος, Γαρεφαλάκης, Μωραΐτης, Ετόφ

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

 

1ος όμιλος (15η αγωνιστική)

ΑΕ Διδυμοτείχου-Καβάλα 1-2

Αετός Ορφανού-Άρης Αβάτου 1-0

Δόξα Προσκυνητών-Απόλλων Παραλιμνίου αναβλ.

Ελπίδα Σκουτάρεως-Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 3-0

Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου-Νέστος Χρυσούπολης 2-1

Ορφέας Ξάνθης-Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 3-1

 

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Απόλλων Παραλιμνίου 30 14

-

2 Αετός Ορφανού 30 15

3 Καβάλα 30 15

4 Ελπίδα Σκουτάρεως 30 15

5 Νέστος Χρυσούπολης 24 15

6 Άρης Αβάτου 19 15

7 Ορφέας Ξάνθης 18 15

-

8 Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 17 15

9 ΑΕ Διδυμοτείχου 17 15

10 Δόξα Προσκυνητών 15 14

11 Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 9 15

12 Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 7 15

 

2ος όμιλος (22η αγωνιστική)

Αγροτικός Αστέρας-Άρης Παλαιοχωρίου 1-1

ΑΕ Καρίτσας-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 0-0

ΑΟ Καρδίας-Καμπανιακός 2-1

Εδεσσαϊκός-Αλμωπός Αριδαίας 0-0

Κιλκισιακός-Ηρακλής 0-4

Μακεδονικός-ΦΑΣ Νάουσα 0-0

Φίλιππος Αλεξάνδρειας-Πιερικός 0-0

Ρεπό: ΑΠΕ Λαγκαδά

 

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Ηρακλής 46 20

-

2 Άρης Παλαιοχωρίου 45 21

3 Αλμωπός Αριδαίας 36 21

4 Εδεσσαϊκός 32 21

5 Μακεδονικός 31 20

6 Νάουσα 30 20

7 Αγροτικός Αστέρας 29 21

8 Πιερικός 28 21

-

9 ΑΟ Καρδίας 27 20

10 ΑΠΕ Λαγκαδά 25 20

11 Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 24 21

12 ΑΕ Καρίτσας 23 21

13 Κιλκισιακός 19 20

14 Φίλιππος Αλεξάνδρειας 18 21

15 Καμπανιακός 7 20

 

3ος όμιλος (18η αγωνιστική)

Πανλευκάδιος-ΑΕ Λευκίμμης 1-0

Αστέρας Παραποτάμου-Τηλυκράτης 1-1

Εθνικός Φιλιππιάδας-Θεσπρωτός 0-0

Μακεδονικός Φούφα-ΑΕΠ Καραγιαννίων 3-0

Σκουφάς Κομποτίου-Ερμής Αμυνταίου 1-3

Καστοριά-Δόξα Κρανούλας 0-3 α.α.

Ρεπό: Νέος Αμφίλοχος

 

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Μακεδονικός Φούφα 36 17

-

2 Τηλυκράτης 34 17

3 Ερμής Αμυνταίου 31 17

4 Νέος Αμφίλοχος 28 16

5 ΑΕ Λευκίμμης 28 17

6 Θεσπρωτός 25 16

7 ΑΕΠ Καραγιαννίων 22 17

-

8 Δόξα Κρανούλας 21 16

9 Εθνικός Φιλιππιάδας 20 16

10 Πανλευκάδιος 14 17

11 Σκουφάς Κομποτίου 14 17

 

12 Αστέρας Παραπόταμου 11 17

13 Καστοριά 9 16

 

4ος όμιλος (18η αγωνιστική)

ΓΣ Αλμυρού-Αστέρας Ιτέας 1-0

ΑΟ Σελλάνων-Ολυμπιακός Βόλου 0-1

Αχιλλέας Φαρσάλων-Αμβρυσσέας Διστόμου 1-0

ΑΠΟΚ Βελούχι-Διγενής Νεοχωρίου 1-2

ΑΟ Θήβα-ΝΠΣ Βόλος 3-3

Νίκη Βόλου-Οπούντιος Μαρτίνου 1-0

Ρεπό: Ρήγας Φεραίος

 

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 ΝΠΣ Βόλος 46 17

-

2 Νίκη Βόλου 34 17

3 ΓΣ Αλμυρού 32 16

4 ΑΟ Θήβα 27 17

5 Ολυμπιακός Βόλου 27 17

6 Αστέρας Ιτέας 25 16

7 Αμβρυσσέας Διστόμου 24 17

-

8 ΑΟ Σελλάνων 21 17

9 Ρήγας Φεραίος 16 16

10 Διγενής Νεοχωρίου 16 16

11 Οπούντιος Μαρτίνου 14 17

12 Αχιλλέας Φαρσάλων 13 17

13 ΑΠΟΚ Βελούχι 6 16

 

5ος όμιλος (14η αγωνιστική)

Αστέρας Βλαχιώτη-Τσικλητήρας 2-0

Διαγόρας Βραχνεΐκων-Αστέρας Αμαλιάδας 0-4

Παλληξουριακός-Αχαϊκή 0-0

Παναρκαδικός-Λεωνίδιο 4-2

Πανηλειακός-Ζάκυνθος 1-0

ΠΑΟ Βάρδας-Καλαμάτα 4-3

 

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Αστέρας Βλαχιώτη 34 14

-

2 Αστέρας Αμαλιάδας 30 14

3 Πανηλειακός 26 14

4 Παναρκαδικός 23 14

5 Καλαμάτα 23 14

6 ΠΑΟ Βάρδας 20 14

7 Διαγόρας Βραχνέικων 18 14

-

8 Αχαϊκή 17 14

9 Τσικλητήρας Πύλου 16 14

 

10 Ζάκυνθος 15 14

11 Παλληξουριακός 9 14

12 Λεωνίδιο 1 14

 

6ος όμιλος (14η αγωνιστική)

Διαγόρας Ρόδου-Πέλοπας Κιάτου αναβλ.

ΑΟ Ζευγολατιού-Ιάλυσος  0-3

Ιωνικός-Ασπρόπυργος 0-0

ΑΟ Λουτράκι-Ρόδος 1-0

Εθνικός-Προοδευτική 1-0

Ρεπό: Κερατσίνι

 

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Εθνικός 29 13

-

2 Προοδευτική 25 13

3 Ιάλυσος 23 13

4 Ρόδος 21 13 6

5 ΑΠΟ Κερατσίνι 19 12

6 Διαγόρας Ρόδου 19 11

7 ΑΟ Λουτράκι 18 13

-

8 Ιωνικός 15 13

9 Ασπρόπυργος 14 13

10 Πέλοπας Κιάτου 6 11

11 ΑΟ Ζευγολατιού 0 13

 

7ος όμιλος (14η αγωνιστική)

Πανθηραϊκός-Αήττητος Σπάτων 0-0

Διαγόρας Αγίας Παρασκευής-Ταμυναϊκός 2-1

Θύελλα Ραφήνας-Παναργειακός 2-1

ΑΟ Χαλκίς-Τριγλία Ραφήνας 1-1

ΑΕ Ερμιονίδας-Ερμής Κιβερίου 1-1

Ρεπό: Αιολικός

 

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Αήττητος Σπάτων 28 13

-

2 Παναργειακός 20 12

3 ΑΟ Χαλκίς 19 13

4 Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 17 13

5 ΑΕ Ερμιονίδας 16 13

6 Θύελλα Ραφήνας 16 12

7 Αιολικός 16 12

-

8 Πανθηραϊκός 16 13

9 Ερμής Κιβερίου 15 13

10 Τριγλία Ραφήνας 15 13

11 Ταμυναϊκός 8 13

 

8ος όμιλος (14η αγωνιστική)

Άγιος Ιερόθεος-Ηρόδοτος 0-0

ΑΕ Μυλοποτάμου-Φωστήρας 1-1

Ατσαλένιος-Κηφισιά 1-2

Ηλυσιακός-Ερμής Ζωνιανών 2-2

ΟΦ Ιεράπετρας-ΑΟ Παλαιόχωρας 0-0

Ρεπό: Αιγάλεω

 

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Ηρόδοτος 26 13

-

2 Αιγάλεω 25 12

3 Ηλυσιακός 18 12

4 ΟΦ Ιεράπετρας 18 13

5 Ατσαλένιος 17 13

6 ΑΟ Παλαιόχωρας 17 13

7 Άγιος Ιερόθεος 15 13

-

8 Κηφισιά 14 13

9 Ερμής Ζωνιανών 11 12

10 Φωστήρας 11 13

11 ΑΕ Μυλοποτάμου 9 13

 

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Walking Dead και Marvel: 10 τρέιλερ που πρέπει να δεις σήμερα

Όλα τα τρέιλερ που δεν πρέπει να χάσεις αυτή την εβδομάδα.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24