Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Στη Stoiximan.gr Football League ο Απόλλων Λάρισας

Ιωνικός, Ηλυσιακός

Στη Stoiximan.gr Football League ο Απόλλων Λάρισας

Ο Απόλλων Λάρισας, μετά την Παναχαϊκή, εξασφάλισε και αυτός την άνοδο στη Stoiximan.gr Football League με το 2-0 επί του Τηλυκράτη Λευκάδας! "Διπλό" του Εργοτέλη στα Ζωνιανά. Τα αποτελέσματα της 29ης αγωνιστικής στη Γ' Εθνική.

Η ομάδα που εξασφάλισε την άνοδο στη Stoiximan.gr Football League από τον 2ο όμιλο της Γ' Εθνικής είναι ο Απόλλων Λάρισας. Η ομάδα του Σάκη Θεοδοσιάδη επικράτησε 2-0 του Τηλυκράτη Λευκάδας, χάρη στα γκολ των Ανδρέου (25') και Σαχινίδη (54').

Αυτή είναι η δεύτερη φορά που η ομάδα της Φιλιππούπολης Λάρισας θα παίξει στη δεύτερη τη τάξει κατηγορία.  Η ΑΕ Καραϊσκάκης που είναι 2η, ηττήθηκε με 2-1 εκτός έδρας από τον Εθνικό Φιλιππιάδας και έμεινε στο -7, μία αγωνιστική πριν από το τέλος.

Απόλλων Λάρισας (Σάκης Θεοδοσιάδης): Σταυράκης, Σάββας, Παπαδόπουλος, Ιορδανίδης, Ανδρέου, Αγρόδημος, Σκούπρας, Διβανές, Σαχινίδης (81′ Κολοβός), Σουλίδης (68′ Ιβανίδης), Μανσάνο (72′ Μηνάς).

Τηλυκράτης (Ανδρέας Παντζιαράς): Καραγκούνης, Ορφανός, Καταγής, Μπουρδούβαλης, Ιασωνίδης, Μπαλί, Περιστέρης (53′ Καλογέρης), Κτένας, Παπαδόπουλος, Σιδέρης (67′ Κοντογιάννης), Μακρυγιάννης (56′ Γεωργάκης).

ΔΙΠΛΟ ΑΝΟΔΟΥ Ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

Ο Εργοτέλης νίκησε εκτός έδρας με 3-1 τον Ερμή Ζωνιανών (88' Πλουσής - 16΄Βελλίνης, 22΄26΄Λεάλ) και πλέον με τρίποντο την τελευταία αγωνιστική επί της Θύελλας Ραφήνας εξασφαλίζει την άνοδο από τον 4ο όμιλο.

Eρμής Ζωνιανών (Γιώργος Πετράκης): Γιαννόπουλος, Γεμιστός, Ρουμπάκης, Χατζηβασίλης (57′ Ταβλαδωράκης), Ρουσάκης, Καραγκιόζι, Σκουτέλης, Φαμπίνιο, Τοπούζης, Πασιαλής (46′ Β. Πλουσής), Λαδιανός (68' Κοζυράκης)

Εργοτέλης (Σούλης Παπαδόπουλος): Βασιλειάδης, Νικολακάκης, Νιάρος, Τζανής, Μπάτζιος, Γκοτσούλιας, Σερτζίνιο (82΄Μπρατσιάνι), Ρουσάκης, Καϊμακαμούδης, Λεάλ (46΄Μίνγκας), Βελλίνης (75′ Μανουσάκης)

Ο δεύτερος Ιωνικός με τέρματα των Αργυρίου (11') και Καραλή (17') επικράτησε 2-0 του Ηλυσιακού και ελπίζει για στραβοπάτημα του Εργοτέλη στην τελευταία αγωνιστική και δικιά του νίκη (παίζει με την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ), έτσι ώστε να πάρει το εισιτήριο για την Football League.

Ηλυσιακός (Δημήτρης Παπασπύρου): Σηφάκης, Μέξης, Ρόππας, Πιπίνης, Ντούμπερετ, Μπίρης, Αμανατίδης, Ξαγοράρης, Στρίγγας, Ιωάννου, Κούντου.

Ιωνικός (Λουκάς Καραδημος): Παναγόπουλος, Παντελίδης, Σικαλιάς, Ασάνοβιτς, Προβατίδης, Πεεφ, Ζαφειρίδης, Μαρής, Μανας, Καραλής, Αργυρίου.

ΚΑΙ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΔΕΥΤΕΡΗ Η ΧΑΛΚΙΔΑ

Την κατάκτηση της δεύτερης θέσης και μαθηματικά πανηγύρισε η Χαλκίδα, μετά το 1-1 με την πρωταθλήτρια Παναχαϊκή. Χωρίς σκοπιμότητες το ματς, με τους «κοκκινόμαυρους» να προηγούνται στο 42' με τον Σπανό και τους Ευβοιώτες να ισοφαρίζουν στο 87' με τον Ντελέκο.

ΑΟ Χαλκίς (Αντώνης Αυλωνίτης): Ντουμάνης, Στεργιανός, Θωμάς, Μπακομήτρος, Καραμπάς, Εμέκα, Λουκάς, Ντελέκος, Πολίτης, Βεζιρτζόγλου, Βαλκάνος

Παναχαϊκή (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Β. Σούλης, Βλάχος, Πολίμος, Μακρυδημήτρης, Στ. Σούλης, Γκίνο, Μπιτσάκος (65' Κωνσταντακόπουλος), Αργυρόπουλος, Ελευθεριάδης, Στεργίδης, Σπανός (Μωραΐτης)

ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΤΗΣ Η ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ

Η Δόξα Δράμας επικράτησε με 2-0 της ομάδας από την Ημαθία και βρίσκονται πλέον έναν βαθμό από την κορυφή (εκκρεμεί η απόφαση της ΕΠΟ για το ματς της Καλαμαριάς με την Καρδία). Τα τέρματα της 21ης νίκης σημείωσαν οι Μπουσινάκης (71') και Μαρκόπουλος (73').

Νάουσα (Β. Ντίσιος): Γρηγοριάδης, Τόσιος (81’ , Γιαννόπουλος, Νύρλας (35’ Τιγκάνος), Περηφανόπουλος, Παντζαρτζίδης, Σαμαρόπουλος, Κωτσόπουλος, Χατζόπουλος, Μουρίκι (72’ Ντινόπουλος), Τούφας

Δόξα Δράμας (Α. Τσελεμπής): Σικαλιάς, Βιτλής, Παπαζαχαρίας, Κωστόπουλος, Παγώνης, Μαρκόπουλος, Παναγιωτούδης, Πινδώνης, Μπουσινάκης (90’ Μκρτσιάν), Καρλόπουλος (63’ Δουκάκης), Παβίσεβιτς 

1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα:

ΑΟ Καρδίας – ΑΠΕ Λαγκαδά 2-0

Ορφέας Ξάνθης – Δόξα Προκυνητών 3-3

Αλμωπός Αριδαίας – Εορδαϊκός 2-0

Μακεδονικός Φούφα – Καμπανιακός 2-3

ΑΕΠ Βατολάκκου – Απόλλων Παραλιμνίου 0-3 α.α.

Καβάλα – Νέστος Χρυσούπολης 3-0

Νάουσα – Δόξα Δράμας 0-2

Ρεπό: Απόλλων Καλαμαριάς

 

Βαθμολογία:

1. Απόλλων Καλαμαριάς 67

..........................................................



2. Δόξα Δράμας 66

3. Λαγκαδάς 50

4. Νέστος Χρυσούπολης 45

5. Καβάλα 40

6. Νάουσα 40

7. Απόλλων Παραλιμνίου 39

8. Καμπανιακός 38

9. Ορφέας Puma Ξάνθης 38

10. ΑΟ Καρδίας 37

11. Αλμωπός Αριδαίας 30

12. Μακεδονικός Φούφα 29

13. Δόξα Προσκυνητών 25

14. Εορδαϊκός 2007 14

..........................................................

15. ΑΕ Ποντίων -1

* Η ΑΕ Ποντίων έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα. Άρα με την αποχώρησή της δεν θα υποβιβαστεί καμία ομάδα από τις υπόλοιπες που συμμετέχουν, αφού βάσει προκήρυξης, μόνο ο τελευταίος έπεφτε.

 

2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα:

Απόλλων Λάρισας - Τυλυκράτης 2-0

Νίκη Βόλου - Διαγόρας Σεβαστής 0-1

Πύδνα Κίτρους - ΑΕ Ιστιαίας 1-0

Εθνικός Φιλιππιάδας - ΑΕ Καραϊσκάκης 2-1

Αμβρακία Κωστακιών - Αστέρας Πετριτή 1-0

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας - Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου 2-0

Πιερικός - Θεσπρωτός 0-2

Ρήγας Φεραίος - Ολυμπιακός Βόλου 0-0

 

Βαθμολογία:

1. Απόλλων Λάρισας 70

..........................................................

2. ΑΕ Καραϊσκάκης 63

3. Ολυμπιακός Βόλου 59

4. Διαγόρας Σεβαστής 58

5. Πύδνα Κίτρους 53

6. Νίκη Βόλου 50

7. Τηλυκράτης 2014 40

8. Ένωση Απολλώνιου/Ιστιαίας 35

9. Θεσπρωτός 34

10. Πιερικός 33

11. Ρήγας Φεραίος 31

12. Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου 29

13. Εθνικός Φιλιππιάδας 28

14. Αμβρακία Κωστακίων 27

..........................................................

15. Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 26

16. Αστέρας Πετρίτη 11

 

3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα:

Τσικλητήρας – Αχαϊκή 1-2

ΑΟ Ζευγολατιού – Αιολικός 2-0

ΑΟ Θήβα – Παναρκαδικός 3-1

Δόξα Μεγαλόπολης – Παναργειακός 2-1

Φωστήρας – ΑΟ Λουτράκι 1-1

ΠΑΟ Βάρδας – ΑΕ Ερμιονίδας 3-1

ΑΟ Χαλκίς – Παναχαϊκή 1-1

Ρεπό: Αστέρας Αμαλιάδας

 

Βαθμολογία:

1. Παναχαϊκή 62

..........................................................

2. Χαλκίδα 49

3. Παμβουπρασιακός 45

4. Ερμιονίδα 43

5. Θήβα ΑΟ 37

6. Φωστήρας Αθηνών 36

7. Παναργειακός 35

8. Αστέρας Αμαλιάδας/Πανόπουλου 35

9. Παναρκαδικός 33

10. Αχαϊκή 32

11. Αιολικός 32

12. Λουτράκι ΠΑΟ 31

13. ΑΟ Πύλου 30

14. ΑΟ Ζευγολατιού 25

..........................................................

15. Δόξα Μεγαλόπολης 25

 

4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα:

Ερμής Ζωνιανών – Εργοτέλης 1-3

Θύελλα Ραφήνας – Κηφισιά 3-0

Ηλυσιακός – Ιωνικός 0-2

Προοδευτική – Πανθηραϊκός 1-1

ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ – Τριγλία Ραφήνας 3-2

Ρόδος – Άγιος Ιερόθεος 0-2

Εθνικός – Ατσαλένιος 2-0

Ρεπό: Ιάλυσος Ρόδου

 

Βαθμολογία:

1. Εργοτέλης 61

..........................................................

2. Ιωνικός 60

3. Άγιος Ιερόθεος 51

4. Ατσαλένιου ΠΟ 40

5. Εθνικός Πειραιά 40

6. Προοδευτική 39

7. Ερμής Ζωνιανών 34

8. Πανθηραϊκός 31

9. ΑΣ Ρόδος 30

10. Ιάλυσος 29

11. Θύελλα Ραφήνας 29

12. Τρίγλια Ραφήνας 29

13. Κηφισιάς ΑΕ 27

14. ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ 27

..........................................................

15. Ηλυσιακός 24

 
SHARE

BEST OF NETWORK

BINTEO

Αρναούτη: Ο Παντελίδης οδηγούσε. Κατάλαβα ότι πηγαίναμε στον τοίχο

Σχεδόν δύο χρόνια μετά το μοιραίο τροχαίο, στο οποίο ο Παντελής Παντελίδης έχασε τη ζωή του, η Μίνα Αρναούτη "έσπασε" τη σιωπή της στην εκπομπή "Αυτοψία"

Οι Αυθαίρετοι έριξαν την Ελλάδα στα χάπια

Ξαναείδαμε τα δύο πρώτα επεισόδια της σειράς, η οποία προβλήθηκε για πρώτη φορά σαν σήμερα (22/11) το 1989.

Black Friday: Ο Κωτσόβολος έχει ήδη ξεκινήσει τις προσφορές

Οι προσφορές που ξεχωρίζουν, το ξεκαθάρισμα του στοκ και η επιθετική πολιτική της Κωτσόβολος στο φετινό Black Friday

15 ελληνικές σειρές τόσο κακές που σχεδόν σου άρεσαν

Ο Τάσος Χαλκιάς ως Αλή Πασάς, η Πέπη Τσεσμελή, η Σοφία Καρβέλα κι άλλες πολύ κακές στιγμές της ελληνικής τηλεόρασης.

 
ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24