Γ' ΕΘΝΙΚΗ

ΑΕΛΚ- Μέγας Αλέξανδρος 1-1

ΑΕΛ Καλλονής και Μέγας Αλέξανδρος Ηράκλειας αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στο ματς που έκλεισε την αυλαία της 26ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Football League 2. Στις καθυστερήσεις ο Λουτσιάνο έχασε πέναλτι για την ΑΕΛΚ

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της ΑΕΛ Καλλονής με τον Μέγα Αλέξανδρο Ηράκλειας η οποία έκλεισε την αυλαία της 26ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Football League 2.

Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1, με την ομάδα της Λέσβου να είναι πλέον στην τρίτη θέση της βαθμολογίας με 40 βαθμούς και αυτή των Σερρών στην 13η θέση με 30 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον γνωστό μας Λουτσιάνο Ντε Σόουζα στο 23ο λεπτό, με τους φιλοξενούμενους ισοφαρίζουν σε 1-1 στο 74' με τον Γαϊδαρτζή. Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ο Λουτσιάνο έχασε πέναλτι για την ΑΕΛΚ, καθώς ο Ταρατσούδης απέκρουσε.

ΑΕΛ Καλλονής- Μέγας Αλέξανδρος Ηράκλειας 1-1

(23' Λουτσιάνο- 74' Γαϊδαρτζής)

Στο 92' έχασε πέναλτι ο Λουτσιάνο (απέκρουσε ο Ταρατσούδης)

Ο διαιτητής του αγώνα Νεοφυτιάδης (Κορίνθου), έδειξε την κίτρινη κάρτα στους Χατζηκυριάκο, Λουτσιάνο, Καρασαλίδη, Αλή Ογλού και Νίρλα.

ΑΕΛ Καλλονής: Καλαϊτζίδης, Βαλλιός, Θυμιόπουλος (84' Γκόντζος), Χάλαρης, Χατζηκυριάκος, Πετρουζέλης, Λουτσιάνο, Κριπιντίρης, Γάλας (76' Μακρίδης), Καρτάλης, Τριανταφύλλου (66' Λώττας).

Μέγας Αλέξανδρος Ηράκλειας: Ταρατσούδης, Γαϊδαρτζής, Κύρου, Αλή Ογλού, Μουτίδης (90' Καραπασίδης), Τσαμπαρής, Κοσμίδης, Παπαγερίδης, Γαλακτερός, Νίρλας (64' Ματζουράκης), Καρασαλίδης (64' Καλιαμπάκας).