ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Βαθμό με δέκα παίκτες και τη βοήθεια του τερματοφύλακα

Η Παπούα Νέα Γουινέα προηγήθηκε 2-0 της Ταϊτής η οποία έμεινε και με δέκα παίκτες. Δυο γκάφες του τερματοφύλακα, ωστόσο, είχαν ως αποτέλεσμα την ισοφάριση σε 2-2 (VIDEO).

Η Παπούα Νέα Γουινέα φιλοξένησε την Ταϊτή για τη δεύτερη αγωνιστική των προκριματικών του Μουντιάλ 2018 στην Ωκεανία, για τον πρώτο όμιλο.

Τα πράγματα πήγαν... πρίμα για τους γηπεδούχους που προηγήθηκαν στο σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ενώ είδαν τους αντιπάλους τους να μένουν με δέκα παίκτες στο 51'.

Στο 64ο λεπτό έγινε το 2-0 και κάπου εκεί όλα έδειχναν πως θα κλείδωνε ο άσος. Τα πράγματα πήραν άλλη τροπή βέβαια, αφού ο τερματοφύλακας της Παπούα Νέα Γουινέα με δυο λάθος εκτιμήσεις έδωσε την ευκαιρία στην Ταϊτή να ισοφαρίσει σε 2-2.