ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Στο ρελαντί η Ίντερ

Με γκολ των Βίντιτς και Ναγκατόμο η Ίντερ επικράτησε της Ρόμα με 2-0 σε ένα φιλικό που δεν είχε πολλές φάσεις και καλό ρυθμό.

Με νίκη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στον Α' όμιλο του International Champions Cup η Ίντερ, η οποία περιμένει το αποτέλεσμα του άλλου παιχνιδιού για να δει αν θα περάσει στον τελικό. Οι "νερατζούρι" είχαν πάει στα πέναλτι τα δύο πρώτα παιχνίδια τους, αλλά αυτή τη φορά δεν έφτασαν ως εκεί.

Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Βίντιτς με ωραία κεφαλιά νίκησε τον Σκορούπσκι, ενώ στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου ο Ναγκατόμο έκανε το 2-0. Η Ρόμα είχε μία πολύ καλή στιγμή με τον Ντέστρο και από εκεί και πέρα ένα σουτ του Ναϊνγκολάν.

Γενικά οι δύο ομάδες έδειξαν εμφανώς ανέτοιμες, κάτι απόλυτα φυσιολογικό από τη στιγμή που το πρωτάθλημα ξεκινάει στις 30 Αυγούστου.