ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ρούνεϊ: "Kαλύτερη η Αγγλία από την Ιταλία"

Ο Γουέιν Ρούνεϊ δήλωσε ότι η Αγγλία άξιζε τη νίκη στο φιλικό με την Ιταλία. Ισοπαλία στο Τορίνο μεταξύ των δύο ομάδων.

Η Αγγλία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Ιταλία στο Τορίνο σε φιλική αναμέτρηση των δύο ομάδων. Τα γκολ σημείωσαν οι Γκρατσιάνο Πελέ και Τάουνσεντ. Στις δηλώσεις του μετά το φιλικό ο Γουέιν Ρούνεϊ χαρακτήρισε καλύτερη την Αγγλία από την Ιταλία.

" Aξίζαμε τη νίκη στο τέλος. Δημιουργήσαμε τις καλύτερες ευκαιρίες. Η Ιταλία ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο εξαιτίας του λάθους που κάναμε να τους αφήσουμε να κάνουν παιχνίδι. Στο δεύτερο ημίχρονο κυριαρχήσαμε. Δημιουργήσαμε ευκαιρίες και θα μπορούσαμε να είχαμε νικήσει.

Ήταν μία ευκαιρία για τους παίκτες να δείξουν στον προπονητή τι μπορούν να κάνουν στην εθνική ομάδα. Ο καλύτερος του γηπέδου ήταν ο Κάρικ. Οργάνωσε το παιχνίδι μας και είχαμε τον έλεγχο του αγώνα όταν μπήκε στο ματς".