ΔΙΕΘΝΗ

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Λίβερπουλ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Ατλέτικο - Μπαρτσελόνα, Ίντερ - Μίλαν, Γιουβέντους - Λάτσιο, Ρόμα - Νάπολι, είναι τα μεγάλα ματς του Σαββατοκύριακου. Δείτε το πρόγραμμα...

Μετά τα προκριματικά του Μουντιάλ 2018, η δράση στα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα επιστρέφει με αυτό το Σαββατοκύριακο με σπουδαίες αναμετρήσεις.

Συγκλονιστική και κρίσιμη είναι η 8η αγωνιστική στην Ιταλία, με το ντέρμπι του Μιλάνο, Ίντερ - Μίλαν, αλλά και τις αναμετρήσεις, Γιουβέντους - Λάτσιο και Ρόμα - Νάπολι.

Έφτασε η ώρα για το Λίβερπουλ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στην Αγγλία, όπως και για το Ατλέτικο - Μπαρτσελόνα στην Ισπανία, ενώ στη Γερμανία δεσπόζει το Ντόρτμουντ - Λειψία και η δράση στην Γαλλία ξεκινά την Παρασκευή με το Λιόν - Μονακό.

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

Premier League - 8η αγωνιστική

 

Σάββατο

Λίβερπουλ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (14:30)

Μπέρνλι - Γουέστ Χαμ (17:00)

Κρίσταλ Πάλας - Τσέλσι

Μάντσεστερ Σίτι - Στόουκ

Σουόνσι - Χάντερσφιλντ

Τότεναμ - Μπόρνμουθ

Γουότφορντ - Άρσεναλ (19:30)

Κυριακή

Μπράιτον - Έβερτον (15:30)

Σαουθάμπτον - Νιούκαστλ (18:00)

Δευτέρα

Λέστερ - Γουέστ Μπρομ (22:00)

 

 

Serie A - 8η αγωνιστική

 

Σάββατο

Γιουβέντους - Λάτσιο (19:00)

Ρόμα - Νάπολι (21:45)

Κυριακή

Φιορεντίνα- Ουντινέζε (13:30)

Μπολόνια - ΣΠΑΛ (16:00)

Κάλιαρι - Τζένοα

Κροτόνε - Τορίνο

Σαμπντόρια - Αταλάντα

Σασουόλο - Κιέβο

Ίντερ - Μίλαν (21:45)

Δευτέρα

Βερόνα - Μπενεβέντο (21:45)

 

 

Primera División - 8η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Εσπανιόλ - Λεβάντε (22:00)

Σάββατο

Μπιλμπάο - Σεβίλλη (14:00)

Χετάφε - Ρεάλ (17:15)

Αλαβές - Σοθιεδάδ (19:30)

Ατλέτικο - Μπαρτσελόνα (21:45)

Κυριακή

Έιμπαρ - Ντεπορτίβο (13:00)

Ζιρόνα - Βιγιαρεάλ (17:15)

Μάλαγα - Λεγανές (19:30)

Μπέτις - Βαλένθια (21:45)

Δευτέρα

Λας Πάλμας - Θέλτα (22:00)

 

 

Bundesliga - 8η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Στουτγκάρδη - Κολωνία (21:30)

Σάββατο

Μπάγερν - Φράιμπουργκ (16:30)

Χόφενχαϊμ - Άουγκσμπουργκ

Χέρτα - Σάλκε

Μάιντς - Αμβούργο

Ανόβερο - Άιντραχτ

Ντόρτμουντ - Λειψία (19:30)

Κυριακή

Λεβερκούζεν - Βόλφσμπουργκ (16:30)

Βέρντερ - Γκλάντμπαχ (18:30)

 

 

Ligue 1 - 9η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Λιόν - Μονακό (21:45)

Σάββατο

Ντιζόν - Παρί Σεν-Ζερμέν (18:00)

Καέν - Ανζέρ (21:00)

Γκινγκάμ - Ρεν

Λιλ - Τρουά

Σεντ-Ετιέν - Μες

Τουλούζ - Αμιάν

Κυριακή

Μπορντό - Ναντ (16:00)

Μονπελιέ - Νις (18:00)

Στρασμπούρ - Μαρσέιγ (22:00)

 

 

Eredivisie - 8η αγωνιστική

 

Σάββατο

Ρόντα - Μπρέντα (19:30)

Άγιαξ - Σπάρτα Ρότερνταμ

Φέγενοορντ - Τσβόλε (21:45)

Ουτρέχτη - Χέρενφέν

Κυριακή

Χεράκλες - Φιτέσε (13:30)

Βίλεμ - Τβέντε (15:30)

Φένλο - Αϊντχόφεν

Χρόνινχεν - Άλκμααρ

Ντεν Χαάχ - Εξέλσιορ (17:45)

 

 

SüperLig - 8η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Γκεντσλέρμπιρλιγί - Μπεσίκτας (20:00)

Σάββατο

Καράμπιουκσπορ - Κάισερισπορ (14:00)

Αντάλιασπορ - Γκιόζτεπε (16:30)

Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ - Αλάνιασπορ

Κόνιασπορ - Γαλατάσαράι (19:30)

Κυριακή

Κασίμπασα - Σίβασπορ (14:00)

Τράμπζονσπορ - Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ (16:30)

Φενέρμπαχτσε - Μαλάτιασπορ (19:30)

Δευτέρα

Μπούρσασπορ - Οσμάνλισπορ (20:00)

 

 

Pro League - 10η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μέχελεν - Άντερλεχτ (21:30)

Σάββατο

Σαρλερουά - Όιπεν (19:00)

Γκενκ - Μουσκρόν (21:00)

Λόκερεν - Σιντ-Τρούιντεν

Γάνδη - Βάασλαντ-Μπέβερεν (21:30)

Κυριακή

Σταντάρ Λιέγης - Κόρτραϊκ (15:30)

Οστάνδη - Μπριζ (19:00)

Άντβερπ - Ζούλτε Βάρεχεμ (21:00)

 

 

Scottish Premier League - 9η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Σεντ Τζόνστοουν - Ρέιντζερς (21:45)

Σάββατο

Σέλτικ - Νταντί (17:00)

Χάμιλτον - Μάδεργουελ

Χιμπέρνιαν - Αμπερντίν

Πάρτικ Θισλ - Κιλμάρνοκ

Ρος Κάουντι - Χαρτς

 

 

Κύπρος - 7η αγωνιστική

 

Παρασκευή

ΑΠΟΕΛ - Δόξα (19:00)

Σάββατο

Ανόρθωση - Απόλλων (18:00)

Άρης - ΑΕΚ (20:00)

Κυριακή

Ερμής - Ομόνοια (18:00)

Ολυμπιακός Λευκωσίας - Αλκή (19:00)

ΑΕΛ - Πάφος (20:00)

Δευτέρα

Νέα Σαλαμίνα - Εθνικός (19:00)

 

 

*στην Πορτογαλία διεξάγεται η φάση των "64" του κυπέλλου (Taça de Portugal)

 

 

 

 
SHARE

BEST OF NETWORK

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24