ΔΙΕΘΝΗ

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Η δράση του Σαββατοκύριακου ξεκινά με δύο από τα σπουδαιότερα ντέρμπι του πλανήτη, στην Γλασκώβη το Σέλτικ - Ρέιντζερς και στο Μάντσεστερ το Γιουνάιτεντ - Σίτι. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα στην Ευρώπη...

Στο αγωνιστικό πρόγραμμα ανά την Ευρώπη ξεχωρίζουν τα δύο σπουδαία ντέρμπι, αυτό της Γλασκώβης μεταξύ Σέλτικ και Ρέιντζερς και αυτό του Μάντσεστερ μεταξύ Γιουνάιτεντ και Σίτι.

Τα ματς μάλιστα διεξάγονται το μεσημέρι του Σαββάτου (14:00 & 14:30, αντίστοιχα), από τη μία το πρώτο "Old Firm" της Scottish Premier League μετά τον Απρίλη του 2012 και από την άλλη κόντρα Μουρίνιο - Γκουαρδιόλα.

Η δράση ξεκινά την Παρασκευή με τα Σάλκε - Μπάγερν και Παρί Σεν-Ζερμέν - Σεντ-Ετιέν, ενώ από εκεί και πέρα, το ματς που ξεχωρίζει στο υπόλοιπο πρόγραμμα του ΣΚ είναι το Λίβερπουλ - Λέστερ.

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

Premier League - 4η αγωνιστική

 

Σάββατο

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μάντσεστερ Σίτι (14:30)

Μπόρνμουθ - Γουέστ Μπρομ (17:00)

Άρσεναλ - Σαουθάμπτον

Μπέρνλι - Χαλ

Μίντλεσμπρο - Κρίσταλ Πάλας

Στόουκ - Τότεναμ

Γουέστ Χαμ - Γουότφορντ

Λίβερπουλ - Λέστερ (19:30)

Κυριακή

Σουόνσι - Τσέλσι (18:00)

Δευτέρα

Σάντερλαντ - Έβερτον (22:00)

 

 

Serie A - 3η αγωνιστική

 

Σάββατο

Γιουβέντους - Σασουόλο (19:00)

Παλέρμο - Νάπολι (21:45)

Κυριακή

Μπολόνια - Κάλιαρι (13:30)

Αταλάντα - Τορίνο (16:00)

Κιέβο - Λάτσιο

Τζένοα - Φιορεντίνα

Μίλαν - Ουντινέζε

Ρόμα - Σαμπντόρια

Πεσκάρα - Ίντερ (21:45)

Δευτέρα

Έμπολι - Κροτόνε (21:45)

 

 

Primera División - 3η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Σοθιεδάδ - Εσπανιόλ (21:45)

Σάββατο

Θέλτα - Ατλέτικο (14:00)

Ρεάλ - Οσασούνα (17:00)

Μάλαγα - Βιγιαρεάλ (19:15)

Σεβίλλη - Λας Πάλμας

Μπαρτσελόνα - Αλαβές (21:30)

Κυριακή

Χιχόν - Λεγκανές (13:00)

Βαλένθια - Μπέτις (17:00)

Γρανάδα - Έιμπαρ (19:15)

Ντεπορτίβο - Μπιλμπάο (21:30)

 

 

Bundesliga - 2η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Σάλκε - Μπάγερν (21:30)

Σάββατο

Λεβερκούζεν - Αμβούργο (16:30)

Βόλφσμπουργκ - Κολωνία

Ίνγκολστατ - Χέρτα

Ντάρμστατ - Άιντραχτ Φρανκφούρτης

Φράιμπουργκ - Γκλάντμπαχ

Λειψία - Ντόρτμουντ (19:30)

Κυριακή

Βέρντερ - Άουγκσμπουργκ (16:30)

Μάιντς - Χόφενχαϊμ (18:30)

 

 

Ligue 1 - 4η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Παρί Σεν-Ζερμέν - Σεντ-Ετιέν (21:45)

Σάββατο

Λιόν - Μπορντό (18:00)

Λοριάν - Νανσί (21:00)

Λιλ - Μονακό

Μπαστιά - Τουλούζ

Ανζέρ - Ντιζόν

Γκινγκάμπ - Μονπελιέ

Κυριακή

Ναντ - Μετς (17:00)

Ρεν - Καέν (18:00)

Νις - Μαρσέιγ (21:45)

 

 

Primeira Liga - 4η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Αρόουκα - Μπενφίκα (22:30)

Σάββατο

Μπελενένσες - Νασιονάλ (18:00)

Σπόρτινγκ - Μορεϊρένσε (20:15)

Πόρτο - Γκιμαράες (22:30)

Κυριακή

Πάσος Φερέιρα - Εστορίλ (13:45)

Μαρίτιμο - Ρίο Άβε (18:00)

Μπράγκα - Μποαβίστα (20:00)

Τσάβες - Σετούμπαλ (22:15)

Δευτέρα

Φεϊρένσε - Τοντέλα (22:00)

 

 

Eredivisie - 5η αγωνιστική

 

Σάββατο

Άλκμααρ - Βίλεμ (19:30)

Τσβόλε - Ουτρέχτη

Νάιμεχεν - Αϊντχόφεν (20:45)

Εξέλσιορ - Χεράκλες (21:45)

Χέρενφέν - Τβέντε

Κυριακή

Φέγενοορντ - Ντεν Χάαχ (13:30)

Χρόνινχεν - Σπάρτα Ρότερνταμ (15:30)

Γκόου Αχέντ Ιγκλς - Ρόντα

Άγιαξ - Φιτέσε (17:45)

 

 

SüperLig - 3η αγωνιστική

 

Σάββατο

Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ - Κασίμπασα (17:00)

Κάισερισπορ - Γαλατάσαράι (19:00)

Γκεντσλέρμπιρλιγί - Αλάνιασπορ (20:00)

Άντανασπορ - Γκαζιάντεπσπορ

Μπεσίκτας - Καράμπιουκσπορ (21:15)

Κυριακή

Τράμπζονσπορ - Οσμάνλισπορ (17:00)

Ρίζεσπορ - Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ

Αντάλιασπορ - Κόνιασπορ (20:00)

Φενέρμπαχτσε - Μπούρσασπορ

 

 

Pro League - 6η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Βάασλαντ-Μπέβερεν - Μπριζ (21:30)

Σάββατο

Όιπεν - Οστάνδη (19:00)

Κόρτραϊκ - Βέστερλο (21:00)

Μέχελεν - Σιντ Τρούιντεν

Μουσκρόν - Ζούλτε Βάρεχεμ (21:30)

Κυριακή

Γάνδη - Λόκερεν (15:30)

Άντερλεχτ - Σαρλερουά (19:00)

Σταντάρ Λιέγης - Γκενκ (21:00)

 

 

Scottish Premier League - 5η αγωνιστική

 

Σάββατο

Σέλτικ - Ρέιντζερς (14:00)

Πάτρικ Θισλ - Σεντ Τζόνστοουν (17:00)

Χαρτς - Χάμιλτον

Νταντί - Κιλμάρνοκ

Αμπερντίν - Ινβερνές

Ρος Κάουντι - Μάδεργουελ

 

 

Κύπρος - 3η αγωνιστική

 

Σάββατο

ΑΕΚ Λάρνακας - Καρμιώτισσα (18:00)

Ομόνοια - Δόξα Κατωκοπιάς (19:00)

Νέα Σαλαμίνα - ΑΠΟΕΛ (20:00)

Κυριακή

ΑΕ Ζακακίου - Απόλλων Λεμεσού (18:00)

Ερμής - Αναγέννηση Δερύνειας (19:00)

Άρης Λεμεσού - Ανόρθωση (20:00)

Δευτέρα

ΑΕΛ - Εθνικός (19:00)

 

 

 
SHARE:

BEST OF NETWORK

ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑ

Το Βουνό του Game of Thrones δεν είναι ο πιο δυνατός άνθρωπος στον κόσμο

Ο Eddie Hall νίκησε μεταξύ άλλων και τον Hafthor Julius Bjornsson, τον γνωστό ως "The Mountain" του Game of Thrones

Αστέρας Ραχούλας: Από πότε έχεις να δεις καλή ελληνική σειρά;

Ήρθε η ώρα να απονείμουμε το έπαθλο στον αδιαφιλονίκητο πρωταθλητή του τηλεοπτικού μας μικρόκοσμου.

ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑ

Πρώην μέλος των ΑΜΑΝ καταγγέλλει ότι του κατασχέθηκε η αναπηρική του σύνταξη

Ο Βασίλης Πιπέρης, που είναι τετραπληγικός, καταγγέλλει πως του κατασχέθηκε παρανόμως ποσό σε λογαριασμό που είχε δηλωθεί ακατάσχετος και δεν μπορεί να πληρώσει την κηδεία του πατέρα του

Το πιο μαγικό χαρτάκι

Μνήμες από το Ευρωμπάσκετ του 1987. Οι δώδεκα μέρες, στις οποίες τίποτα δεν μας σταμάτησε...

 
UNIQUE

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24