ΔΙΕΘΝΗ

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Το τριήμερο ξεκινά με Λάτσιο - Γιουβέντους, ενώ από το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου ξεχωρίζουν οι δύσκολες αποστολές των Μπάγερν και Μπαρτσελόνα στις έδρες των Γκλάντμπαχ και Βαλένθια, αντίστοιχα. Δείτε το πρόγραμμα...

Χωρίς το μεγάλο ματς αυτό το τριήμερο στην Ευρώπη, με την δράση να ξεκινά την Παρασκευή με το Λάτσιο - Γιουβέντους και την Νις να υποδέχεται την Παρί Σεν-Ζερμέν.

Από και πέρα ξεχωρίζουν οι δύσκολες αποστολές των Μπάγερν και Μπαρτσελόνα στις έδρες των Γκλάντμπαχ και Βαλένθια, αντίστοιχα.

Μάλιστα στο "Μεστάγια" θα κάνει ντεμπούτο κόντρα στους Καταλανούς ως προπονητής των "νυχτερίδων" ο Γκάρι Νέβιλ, ενώ στην Γερμανία ιδιαίτερο ενδιαφέρον έχει και το Βόλφσμπουργκ - Ντόρτμουντ.

 

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

Premier League - 15η αγωνιστική

 

Σάββατο

Στόουκ - Μάντσεστερ Σίτι (14:45)

Άρσεναλ - Σάντερλαντ (17:00)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Γουέστ Χαμ

Σαουθάμπτον - Άστον Βίλα

Σουόνσι - Λέστερ

Γουότφορντ - Νόριτς

Γουέστ Μπρομ - Τότεναμ

Τσέλσι - Μπόρνμουθ (19:30)

Κυριακή

Νιούκαστλ - Λίβερπουλ (18:00)

Δευτέρα

Έβερτον - Κρίσταλ Πάλας (22:00)

 

 

Serie A - 15η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Λάτσιο - Γιουβέντους (21:45)

Σάββατο

Τορίνο - Ρόμα (16:00)

Ίντερ - Τζένοα (21:45)

Κυριακή

Μπολόνια - Νάπολι (13:30)

Αταλάντα - Παλέρμο (16:00)

Φιορεντίνα - Ουντινέζε

Φροζινόνε - Κιέβο

Βερόνα - Έμπολι

Σαμπντόρια - Σασουόλο (19:00)

Κάρπι - Μίλαν (21:45)

 

 

Primera División - 14η αγωνιστική

 

Σάββατο

Ρεάλ - Χετάφε (17:00)

Γρανάδα - Ατλέτικο (19:15)

Βαλένθια - Μπαρτσελόνα (21:30)

Ντεπορτίβο - Σεβίλλη (23:00)

Μπέτις - Θέλτα (23:05)

Κυριακή

Σοθιεδάδ - Έιμπαρ (13:00)

Βιγιαρεάλ - Ράγιο Βαγιεκάνο (17:00)

Χιχόν - Λας Πάλμας (19:15)

Μπιλμπάο - Μάλαγα (21:30)

Δευτέρα

Εσπανιόλ - Λεβάντε (21:30)

 

 

Bundesliga - 15η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Σάλκε - Ανόβερο (21:30)

Σάββατο

Γκλάντμπαχ - Μπάγερν (16:30)

Αμβούργο - Μάιντς

Κολωνία - Άουγκσμπουργκ

Χέρτα - Λεβερκούζεν

Ίνγκολσταντ - Χόφενχαϊμ

Βόλφσμπουργκ - Ντόρτμουντ (19:30)

Κυριακή

Στουτγκάρδη - Βέρντερ (16:30)

Φρανκφούρτη - Ντάρμσταντ (18:30)

 

 

Ligue 1 - 17η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Νις - Παρί Σεν-Ζερμέν (21:30)

Σάββατο

Λιόν - Ανζέρ (18:00)

Γκαζελέκ Αζαξιό - Ναντ (21:00)

Μπαστιά - Μονακό

Καέν - Λιλ

Ρεμς - Τρουά

Τουλούζ - Λοριάν

Κυριακή

Μαρσέιγ - Μονπελιέ (15:00)

Μπορντό - Γκινγκάμπ (18:00)

Σεντ-Ετιέν - Ρεν (22:00)

 

 

Primeira Liga - 12η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μπενφίκα - Ακαντέμικα (22:30)

Σάββατο

Μπελενένσες - Σετούμπαλ (18:15)

Πόρτο - Πάσος Φερέιρα (20:30)

Μαρίτιμο - Σπόρτινγκ (22:45)

Κυριακή

Αρόουκα - Μποαβίστα (18:00)

Εστορίλ - Νασιονάλ

Μαδέιρα - Τοντέλα

Μορεϊρένσε - Μπράγκα (19:00)

Δευτέρα

Γκιμαράες - Ρίο Άβε (22:00)

 

 

Eredivisie - 15η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Άλκμααρ - Ντεν Χάαχ (21:00)

Σάββατο

Εξέλσιορ - Τβέντε (19:30)

Ντε Χράαφχαπ - Ουτρέχτη (20:45)

Φιτέσε - Αϊντχόφεν

Άγιαξ - Χέρενφέν (21:45)

Κυριακή

Βίλεμ - Κάμπουρ (13:30)

Φέγενοορντ - Χεράκλες (15:30)

Νάιμεχεν - Τσβόλε

Ρόντα - Χρόνινχεν (17:30)

 

 

SüperLig - 14η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Γαλατάσαράι - Μπούρσασπορ (20:00)

Σάββατο

Οσμάνλισπορ - Κασίμπασα (13:30)

Κόνιασπορ - Αντάλιασπορ (16:00)

Κάισερισπορ - Μπεσίκτας (19:00)

Κυριακή

Ιστανμπούλ - Γκεντσλέρμπιρλιγί (16:00)

Γκαζιάντεπσπορ - Φενέρμπαχτσε (19:00)

Μερσίν - Ρίζεσπορ

Δευτέρα

Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ - Σίβασπορ (19:00)

Τράμπζονσπορ - Εσκισέχιρσπορ (20:00)

 

 

Pro League - 18η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Γάνδη - Ζούλτε Βάρεχεμ (21:30)

Σάββατο

Οστάνδη - Σιντ-Τρούιντεν (19:00)

Μουσκρόν - Μέχελεν (21:00)

Λόιβεν - Βέστερλο

Βάασλαντ-Μπέβερεν - Σταντάρ Λιέγης (21:30)

Κυριακή

Μπριζ - Σαρλερουά (15:30)

Γκενκ - Άντερλεχτ (19:00)

Λόκερεν - Κόρτραϊκ (21:00)

 

 

Scottish Premier League - 17η αγωνιστική

 

Σάββατο

Νταντί - Αμπερντίν (14:30)

Σέλτικ - Χάμιλτον (17:00)

Χαρτς - Ινβερνές

Κιλμάρνοκ - Νταντί Γιουνάιτεντ

Πάτρικ Θισλ - Μάδεργουελ

Ρος Κάουντι - Σεντ Τζόνστοουν

 

 

Κύπρος - 13η αγωνιστική

 

Σάββατο

ΕΝΠ - Ανόρθωση (17:00)

Άρης - Αγία Νάπα (18:00)

ΑΠΟΕΛ - Απόλλων (19:00)

Κυριακή

Πάφος - Δόξα (16:00)

Νέα Σαλαμίνα - Εθνικός (17:00)

ΑΕΛ - Ομόνοια (18:00)

Δευτέρα

ΑΕΚ - Ερμής (19:00)

 
SHARE:

BEST OF NETWORK

Η γενετική αλήθεια για τους Καλάς. Είναι απόγονοι του Μ. Αλεξάνδρου;

Οι Καλάς του Πακιστάν θεωρούν τους εαυτούς τους απογόνους του Μεγάλου Αλεξάνδρου, όμως οι γενετικές έρευνες δε φαίνεται να επιβεβαιώνουν αυτό τον ισχυρισμό.

Γιατί σε δέκα χρόνια θα μας πάρουν τα διπλώματα οδήγησης

Ο θαυμαστός καινούριος κόσμος των αυτοδηγούμενων αυτοκινήτων δεν πλέον προϊόν επιστημονικής φαντασίας.

Με Boney M κάνει φινάλε το Πατρινό Καρναβάλι

Το θρυλικό συγκρότημα θα είναι εκείνοι που θα ερμηνεύσει ορισμένες από τις πιο μεγάλες επιτυχίες του στον μώλο της Πάτρας, την τελευταία Κυριακή της Αποκριάς

7 ηθοποιοί που έπαιξαν διαφορετικούς ρόλους στην ίδια σειρά

Πότε επίτηδες και πότε επειδή βαρέθηκε ο casting director.

Σοκ στη Βραζιλία: Δολοφόνησαν εν ψυχρώ βασίλισσα καρναβαλιού

Η 33χρονη βρισκόταν στο αυτοκίνητό της, όπου περίμενε την κόρη της, όταν άγνωστος της επιτέθηκε για να της κλέψει το αυτοκίνητο. ΠΡΟΣΟΧΗ: ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ!

 
UNIQUE

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24