ΔΙΕΘΝΗ

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Το τριήμερο ξεκινά με Λάτσιο - Γιουβέντους, ενώ από το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου ξεχωρίζουν οι δύσκολες αποστολές των Μπάγερν και Μπαρτσελόνα στις έδρες των Γκλάντμπαχ και Βαλένθια, αντίστοιχα. Δείτε το πρόγραμμα...

Χωρίς το μεγάλο ματς αυτό το τριήμερο στην Ευρώπη, με την δράση να ξεκινά την Παρασκευή με το Λάτσιο - Γιουβέντους και την Νις να υποδέχεται την Παρί Σεν-Ζερμέν.

Από και πέρα ξεχωρίζουν οι δύσκολες αποστολές των Μπάγερν και Μπαρτσελόνα στις έδρες των Γκλάντμπαχ και Βαλένθια, αντίστοιχα.

Μάλιστα στο "Μεστάγια" θα κάνει ντεμπούτο κόντρα στους Καταλανούς ως προπονητής των "νυχτερίδων" ο Γκάρι Νέβιλ, ενώ στην Γερμανία ιδιαίτερο ενδιαφέρον έχει και το Βόλφσμπουργκ - Ντόρτμουντ.

 

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

Premier League - 15η αγωνιστική

 

Σάββατο

Στόουκ - Μάντσεστερ Σίτι (14:45)

Άρσεναλ - Σάντερλαντ (17:00)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Γουέστ Χαμ

Σαουθάμπτον - Άστον Βίλα

Σουόνσι - Λέστερ

Γουότφορντ - Νόριτς

Γουέστ Μπρομ - Τότεναμ

Τσέλσι - Μπόρνμουθ (19:30)

Κυριακή

Νιούκαστλ - Λίβερπουλ (18:00)

Δευτέρα

Έβερτον - Κρίσταλ Πάλας (22:00)

 

 

Serie A - 15η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Λάτσιο - Γιουβέντους (21:45)

Σάββατο

Τορίνο - Ρόμα (16:00)

Ίντερ - Τζένοα (21:45)

Κυριακή

Μπολόνια - Νάπολι (13:30)

Αταλάντα - Παλέρμο (16:00)

Φιορεντίνα - Ουντινέζε

Φροζινόνε - Κιέβο

Βερόνα - Έμπολι

Σαμπντόρια - Σασουόλο (19:00)

Κάρπι - Μίλαν (21:45)

 

 

Primera División - 14η αγωνιστική

 

Σάββατο

Ρεάλ - Χετάφε (17:00)

Γρανάδα - Ατλέτικο (19:15)

Βαλένθια - Μπαρτσελόνα (21:30)

Ντεπορτίβο - Σεβίλλη (23:00)

Μπέτις - Θέλτα (23:05)

Κυριακή

Σοθιεδάδ - Έιμπαρ (13:00)

Βιγιαρεάλ - Ράγιο Βαγιεκάνο (17:00)

Χιχόν - Λας Πάλμας (19:15)

Μπιλμπάο - Μάλαγα (21:30)

Δευτέρα

Εσπανιόλ - Λεβάντε (21:30)

 

 

Bundesliga - 15η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Σάλκε - Ανόβερο (21:30)

Σάββατο

Γκλάντμπαχ - Μπάγερν (16:30)

Αμβούργο - Μάιντς

Κολωνία - Άουγκσμπουργκ

Χέρτα - Λεβερκούζεν

Ίνγκολσταντ - Χόφενχαϊμ

Βόλφσμπουργκ - Ντόρτμουντ (19:30)

Κυριακή

Στουτγκάρδη - Βέρντερ (16:30)

Φρανκφούρτη - Ντάρμσταντ (18:30)

 

 

Ligue 1 - 17η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Νις - Παρί Σεν-Ζερμέν (21:30)

Σάββατο

Λιόν - Ανζέρ (18:00)

Γκαζελέκ Αζαξιό - Ναντ (21:00)

Μπαστιά - Μονακό

Καέν - Λιλ

Ρεμς - Τρουά

Τουλούζ - Λοριάν

Κυριακή

Μαρσέιγ - Μονπελιέ (15:00)

Μπορντό - Γκινγκάμπ (18:00)

Σεντ-Ετιέν - Ρεν (22:00)

 

 

Primeira Liga - 12η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μπενφίκα - Ακαντέμικα (22:30)

Σάββατο

Μπελενένσες - Σετούμπαλ (18:15)

Πόρτο - Πάσος Φερέιρα (20:30)

Μαρίτιμο - Σπόρτινγκ (22:45)

Κυριακή

Αρόουκα - Μποαβίστα (18:00)

Εστορίλ - Νασιονάλ

Μαδέιρα - Τοντέλα

Μορεϊρένσε - Μπράγκα (19:00)

Δευτέρα

Γκιμαράες - Ρίο Άβε (22:00)

 

 

Eredivisie - 15η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Άλκμααρ - Ντεν Χάαχ (21:00)

Σάββατο

Εξέλσιορ - Τβέντε (19:30)

Ντε Χράαφχαπ - Ουτρέχτη (20:45)

Φιτέσε - Αϊντχόφεν

Άγιαξ - Χέρενφέν (21:45)

Κυριακή

Βίλεμ - Κάμπουρ (13:30)

Φέγενοορντ - Χεράκλες (15:30)

Νάιμεχεν - Τσβόλε

Ρόντα - Χρόνινχεν (17:30)

 

 

SüperLig - 14η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Γαλατάσαράι - Μπούρσασπορ (20:00)

Σάββατο

Οσμάνλισπορ - Κασίμπασα (13:30)

Κόνιασπορ - Αντάλιασπορ (16:00)

Κάισερισπορ - Μπεσίκτας (19:00)

Κυριακή

Ιστανμπούλ - Γκεντσλέρμπιρλιγί (16:00)

Γκαζιάντεπσπορ - Φενέρμπαχτσε (19:00)

Μερσίν - Ρίζεσπορ

Δευτέρα

Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ - Σίβασπορ (19:00)

Τράμπζονσπορ - Εσκισέχιρσπορ (20:00)

 

 

Pro League - 18η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Γάνδη - Ζούλτε Βάρεχεμ (21:30)

Σάββατο

Οστάνδη - Σιντ-Τρούιντεν (19:00)

Μουσκρόν - Μέχελεν (21:00)

Λόιβεν - Βέστερλο

Βάασλαντ-Μπέβερεν - Σταντάρ Λιέγης (21:30)

Κυριακή

Μπριζ - Σαρλερουά (15:30)

Γκενκ - Άντερλεχτ (19:00)

Λόκερεν - Κόρτραϊκ (21:00)

 

 

Scottish Premier League - 17η αγωνιστική

 

Σάββατο

Νταντί - Αμπερντίν (14:30)

Σέλτικ - Χάμιλτον (17:00)

Χαρτς - Ινβερνές

Κιλμάρνοκ - Νταντί Γιουνάιτεντ

Πάτρικ Θισλ - Μάδεργουελ

Ρος Κάουντι - Σεντ Τζόνστοουν

 

 

Κύπρος - 13η αγωνιστική

 

Σάββατο

ΕΝΠ - Ανόρθωση (17:00)

Άρης - Αγία Νάπα (18:00)

ΑΠΟΕΛ - Απόλλων (19:00)

Κυριακή

Πάφος - Δόξα (16:00)

Νέα Σαλαμίνα - Εθνικός (17:00)

ΑΕΛ - Ομόνοια (18:00)

Δευτέρα

ΑΕΚ - Ερμής (19:00)

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Συγκλονιστικό: 'Βουτιά' Καναντέρ για να σώσει σπίτια στην Ηλεία

Συγκλονιστικά καρέ από την υπερπροσπάθεια των πιλότων των Καναντέρ να σώσουν τις περιουσίες των κατοίκων στα Ροδινά. Σε χαράδρα το μέτωπο της πυρκαγιάς στην Ηλεία

Τα μεσογειακά θέρετρα της καλοκαιρινής ακολασίας

Γιατί, λόγω instagram, ό,τι συμβαίνει π.χ. στον Λαγανά, το Φαληράκι και το Μαγκαλούφ, δεν μένει πια εκεί.

Ξαφνικά 'φθινόπωρο': Πού θα σημειωθούν βροχές και καταιγίδες

Αλλάζει το σκηνικό του καιρού με πτώση του υδράργυρου και καταιγίδες. Δείτε αναλυτικά σε ποιες περιοχές της χώρας θα σημειωθούν έντονα καιρικά φαινόμενα

Ο αγώνας που συντρίβει τα όρια της ανθρώπινης αντοχής

Το φετινό Volvo Ocean Race ξεκινά από το Αλικάντε τον Οκτώβριο για να διασχίσει τέσσερις ωκεανούς και πέντε ηπείρους.

 
UNIQUE

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24