ΔΙΕΘΝΗ

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

"Μάχη" κορυφής στην Αγγλία το Λέστερ - ManUtd με Βάρντι για ρεκόρ, ντέρμπι στο Λονδίνο με Τότεναμ κόντρα στην Τσέλσι, ενώ την Δευτέρα διεξάγεται η ιταλική "μάχη" κορυφής μεταξύ Νάπολι και Ίντερ. Δείτε το πρόγραμμα...

Στην Αγγλία γίνονται τα μεγάλα ματς αυτό το διήμερο, με την Λέστερ να υποδέχεται την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στην "μάχη" της κορυφής (!) το Σάββατο, ενώ την Κυριακή υπάρχει ντέρμπι στο Λονδίνο με την Τότεναμ να φιλοξενεί την Τσέλσι.

Θυμίζουμε πως στο Λέστερ ο Τζέιμι Βάρντι αν σκοράρει για 11η σερί αγωνιστική θα σπάσει το ρεκόρ του Ρουντ φαν Νίστελροϊ, ο οποίος είχε σκοράρει για 10 σερί αγωνιστικές με την φανέλα της ManUtd.

Όσον αφορά στην υπόλοιπη Ευρώπη, το μεγάλο ματς γίνεται Δευτέρα και είναι το Νάπολι - Ίντερ, ντέρμπι κορυφής της Serie A.

 

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

Premier League - 14η αγωνιστική

 

Σάββατο

Άστον Βίλα - Γουότφορντ (17:00)

Μπόρνμουθ - 'Εβερτον

Κρίσταλ Πάλας - Νιούκαστλ

Μάντσεστερ Σίτι - Σαουθάμπτον

Σάντερλαντ - Στόουκ

Λέστερ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (19:30)

Κυριακή

Τότεναμ - Τσέλσι (14:00)

Γουέστ Χαμ - Γουέστ Μπρομ (16:05)

Λίβερπουλ - Σουόνσι (18:15)

Νόριτς - Άρσεναλ

 

 

Serie A - 14η αγωνιστική

 

Σάββατο

Τορίνο - Μπολόνια (19:00)

Μίλαν - Σαμπντόρια (21:45)

Κυριακή

Κιέβο - Ουντινέζε (16:00)

Φροζινόνε - Βερόνα

Τζένοα - Κάρπι

Ρόμα - Αταλάντα

Έμπολι - Λάτσιο (21:45)

Παλέρμο - Γιουβέντους (21:45)

Δευτέρα

Σασουόλο - Φιορεντίνα (20:00)

Νάπολι - Ίντερ (22:00)

 

 

Primera División - 13η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Λεβάντε - Μπέτις (21:30)

Σάββατο

Μπαρτσελόνα - Σοθιεδάδ (17:00)

Ατλέτικο - Εσπανιόλ (19:15)

Μάλαγα - Γρανάδα (21:30)

Λας Πάλμας - Ντεπορτίβο (23:00)

Θέλτα - Χιχόν (23:05)

Κυριακή

Χετάφε - Βιγιαρεάλ (13:00)

Έιμπαρ - Ρεάλ (17:00)

Ράγιο Βαγιεκάνο - Μπιλμπάο (19:15)

Σεβίλλη - Βαλένθια (21:30)

 

 

Bundesliga - 14η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ντάρμσταντ - Κολωνία (21:30)

Σάββατο

Μπάγερν - Χέρτα (16:30)

Βέρντερ - Αμβούργο

Ανόβερο - Ίνγκολσταντ

Χόφενχαϊμ - Γκλάντμπαχ

Μάιντς - Φρανκφούρτη

Ντόρτμουντ - Στουτγκάρδη (19:30)

Κυριακή

Λεβερκούζεν - Σάλκε (16:30)

Άουγκσμπουργκ - Βόλφσμπουργκ (18:30)

 

 

Ligue 1 - 15η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Λιόν - Μονπελιέ (21:30)

Σάββατο

Παρί Σεν-Ζερμέν - Τρουά (18:00)

Ανζέρ - Λιλ (21:00)

Ναντ - Μπαστιά

Γκαζελέκ Αζαξιό - Λοριάν

Ρεμς - Ρεν

Τουλουζ - Νις

Κυριακή

Σεντ-Ετιέν - Γκινγκάμπ (15:00)

Μπορντό - Καέν (18:00)

Μαρσέιγ - Μονακό (22:00)

 

 

Primeira Liga - 11η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Νασιονάλ - Μαρίτιμο (22:30)

Σάββατο

Μποαβίστα - Γκιμαράες (20:30)

Τοντέλα - Πόρτο

Κυριακή

Ακαντέμικα - Αρόουκα (18:00)

Σετούμπαλ - Μαδέιρα

Ρίο Άβε - Μορεϊρένσε

Πάσος Φερέιρα - Εστορίλ (21:15)

Δευτέρα

Σπόρτινγκ - Μπελενένσες (21:00)

Μπράγκα - Μπενφίκα (23:00)

 

 

Eredivisie - 14η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Κάμπουρ - Ντε Χράαφσχαπ (21:00)

Σάββατο

Χέρενφέν - Ρόντα (19:30)

Εξέλσιορ - Φέγενοορντ (20:45)

Τβέντε - Βίλεμ (21:45)

Κυριακή

Φιτέσε - Νάιμεχεν (13:30)

Τσβόλε - Άγιαξ (15:30)

Χρόνινχεν - Ντεν Χάαχ

Ουτρέχτη - Χεράκλες

Αϊντχόφεν - Άλκμααρ (17:30)

 

 

SüperLig - 13η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Αντάλιασπορ - Οσμάνλισπορ (19:00)

Ρίζεσπορ - Κόνιασπορ

Μπούρσασπορ - Κάισερισπορ

Σάββατο

Σίβασπορ - Ιστανμπούλ (16:00)

Εσκισέχιρσπορ - Μερσίν (19:00)

Κυριακή

Γκεντσλέρμπιρλιγί - Γκαζιάντεπσπορ (14:00)

Μπεσίκτας - Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ (17:00)

Κασίμπασα - Γαλατάσαράι (20:15)

Δευτέρα

Φενέρμπαχτσε - Τράμπζονσπορ (20:00)

 

 

Pro League - 17η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ζούλτε Βάρεχεμ - Σταντάρ Λιέγης (21:30)

Σάββατο

Γκενκ - Γάνδη (19:00)

Κόρτραϊκ - Βάασλαντ-Μπέβερεν (21:00)

Σαρλερουά - Λόκερεν

Σιντ-Τρούιντεν - Μουσκρόν (21:30)

Κυριακή

Μέχελεν - Μπριζ (15:30)

Άντερλεχτ - Λόιβεν (19:00)

Βέστερλο - Οστάνδη (21:00)

 

 

Scottish Premier League - 16η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Σεντ Τζόνστοουν - Νταντί (21:45)

Σάββατο

Αμπερντίν - Ρός Κάουντι (17:00)

Νταντί Γιουνάιτεντ - Χάμιλτον

Κιλμάρνοκ - Πάτρικ Θισλ

Μάδεργουελ - Χαρτς

Κυριακή

Ινβερνές - Σέλτικ (14:15)

 

 

Κύπρος - 12η αγωνιστική

 

Σάββατο

Απόλλων - ΑΕΚ (17:00)

Δόξα - Νέα Σαλαμίνα (18:00)

Ερμής - Πάφος (19:00)

Κυριακή

Ομόνοια - ΕΝΠ (16:00)

Εθνικός - ΑΕΛ (17:00)

Ανόρθωση - Άρης (18:00)

Δευτέρα

Αγία Νάπα - ΑΠΟΕΛ (19:00)

 
SHARE:

BEST OF NETWORK

Θριαμβευτική νίκη Μέρκελ στις εκλογές. Απογοήτευσε ο Σουλτς

Τα Exit Poll δείχνουν άνετη επικράτηση των Χριστιανοδημοκρατών με ενίσχυση μάλιστα των ποσοστών τους. Δεν επιβεβαιώνεται το ρεύμα Σουλτς στις τοπικές εκλογές

Τα 10 πιο δύσκολα videogames που έχουμε παίξει

Είναι πολλοί οι σπασμένοι μοχλοί, τα σμπαραλιασμένα χειριστήρια και τα καντήλια που έχουμε ρίξει

Το σχέδιο εξολόθρευσης του Ντάνου πριν ξεκινήσει το Survivor

Συμφώνησαν ή όχι οι Μαχητές να απομακρύνουν τον Γιώργο Αγγελόπουλο πριν ακόμη φτάσουν στην παραλία του Αγίου Δομίνικου; Τι συνέβη στην πραγματικότητα με εκείνον και την Ειρήνη Αϊνατζόγλου;

Τα αυτοκίνητα που έχει στο γκαράζ του ο Jay Kay των Jamiroquai θα σε κάνουν να κλάψεις

Μια κλεφτή ματιά στη συλλογή του frontman των Jamiroquai με αφορμή την πρώτη τους επίσκεψη στην Ελλάδα.

Υπόθεση Βατοπέδι: Τα πρόσωπα που βρέθηκαν στο μάτι του κυκλώνα

Από τον Κώστα Καραμανλή και μια σειρά από στελέχη της τότε κυβέρνησης της ΝΔ, στην Σταματίνα Μαντέλη, τον Ηγούμενο Εφραίμ και τον Μοναχό Αρσένιο της μονής: Δέκα χρόνια μετά, η αθωωτική απόφαση κλείνει την υπόθεση

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24