ΔΙΕΘΝΗ

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Λίβερπουλ και Κλοπ απειλούν τον Μουρίνιο με απόλυση από την Τσέλσι, ενώ στην Ιταλία γίνεται... χαμός με Γιουβέντους - Τορίνο, Ίντερ - Ρόμα και Λάτσιο - Μίλαν. Δείτε το πρόγραμμα...

Το διήμερο ξεκινά με σπουδαίο ματς το μεσημέρι του Σαββάτου στην Αγγλία, καθώς η Τσέλσι υποδέχεται την Λίβερπουλ, όπου στο σενάριο του "διπλού" η πρώτη νίκη του Κλοπ στην Premier League ίσως να είναι και το τελευταίο ματς του Μουρίνιο στους "μπλε".

Εντυπωσιακή είναι η αγωνιστική στην Ιταλία, με το ντέρμπι του Τορίνο να βρίσκει την Γιουβέντους με την... πλάτη στον τοίχο, Ίντερ και Ρόμα να παίζουν ντέρμπι κορυφής, ενώ η Λάτσιο υποδέχεται τη Μίλαν.

 

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

Premier League - 11η αγωνιστική

 

Σάββατο

Τσέλσι - Λίβερπουλ (14:45)

Κρίσταλ Πάλας - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (17:00)

Μάντσεστερ Σίτι - Νόριτς

Νιούκαστλ - Στόουκ

Σουόνσι - Άρσεναλ

Γουότφορντ - Γουέστ Χαμ

Γουέστ Μπρομ - Λέστερ

Κυριακή

Έβερτον - Σάντερλαντ (15:30)

Σαουθάμπτον - Μπόρνμουθ (18:00)

Δευτέρα

Τότεναμ - Άστον Βίλα (22:00)

 

 

Serie A - 11η αγωνιστική

 

Σάββατο

Γιουβέντους - Τορίνο (19:00)

Ίντερ - Ρόμα (21:45)

Κυριακή

Φιορεντίνα - Φροζινόνε (13:30)

Μπολόνια - Αταλάντα (16:00)

Κάρπι - Βερόνα

Τζένοα - Νάπολι

Ουντινέζε - Σασουόλο

Λάτσιο - Μίλαν (21:45)

Δευτέρα

Κιέβο - Σαμπντόρια (20:00)

Παλέρμο - Έμπολι (22:00)

 

 

Primera División - 10η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ντεπορτίβο - Ατλέτικο (21:30)

Σάββατο

Ρεάλ - Λας Πάλμας (17:00)

Βιγιαρεάλ - Σεβίλλη (19:15)

Βαλένθια - Λεβάντε

Χετάφε - Μπαρτσελόνα (21:30)

Σοθιεδάδ - Θέλτα (23:05)

Κυριακή

Έιμπαρ - Ράγιο Βαγιεκάνο (13:00)

Εσπανιόλ - Γρανάδα (17:00)

Χιχόν - Μάλαγα (19:15)

Μπέτις - Μπιλμπάο (21:30)

 

 

Bundesliga - 11η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Φρανκφούρτη - Μπάγερν (21:30)

Σάββατο

Σάλκε - Ίνγκολσταντ (16:30)

Άουγκσμπουργκ - Μάιντς

Βέρντερ - Ντόρτμουντ

Κολωνία - Χόφενχαϊμ

Χέρτα - Γκλάντμπαχ

Βόλφσμπουργκ - Λεβερκούζεν (19:30)

Κυριακή

Στουτγκάρδη - Ντάρμσταντ (16:30)

Αμβούργο - Ανόβερο (18:30)

 

 

Ligue 1 - 12η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ρεν - Παρί Σεν-Ζερμέν (21:30)

Σάββατο

Σεντ-Ετιέν - Ρεμς (18:00)

Γκινγκάμπ - Λοριάν (21:00)

Τρουά - Λιόν

Γκαζελέκ Αζαξιό - Μπορντό

Μπαστιά - Καέν

Τουλούζ - Μονπελιέ

Κυριακή

Νις - Λιλ (15:00)

Μονακό - Ανζέρ (18:00)

Ναντ - Μαρσέιγ (22:00)

 

 

Primeira Liga - 9η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Τοντέλα - Μπενφίκα (22:30)

Σάββατο

Μπράγκα - Μπελενένσες (18:15)

Μαδέιρα - Πόρτο (20:30)

Σπόρτινγκ - Εστορίλ (22:45)

Κυριακή

Ακαντέμικα - Μορεϊρένσε (18:00)

Σετούμπαλ - Αρόουκα

Ρίο Άβε - Νασιονάλ

Μποαβίστα - Μαρίτιμο (21:15)

Δευτέρα

Πάσος Φερέιρα - Γκιμαράες (22:00)

 

 

Eredivisie - 11η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Χεράκλες - Βίλεμ (21:00)

Σάββατο

Χρόνινχεν - Τσβόλε (19:30)

Άγιαξ - Ρόντα (20:45)

Εξέλσιορ - Φιτέσε

Ντε Χράαφσχαπ - Αϊντχόφεν (21:45)

Κυριακή

Ντεν Χάαχ - Φέγενοορντ (13:30)

Χέρενφεν - Κάμπουρ (15:30)

Ουτρέχτη - Τβέντε

Άλκμααρ - Νάιμεχεν (17:30)

 

 

SüperLig - 10η αγωνιστική

 

Τετάρτη

Κάισερισπορ - Ρίζεσπορ 0-0

Μπούρσασπορ - Σίβασπορ 1-0

Τράμπζονσπορ - Γκαζιάντεπσπορ 2-2

Πέμπτη

Μερσίν - Ιστανμπούλ 1-1

Οσμάνλισπορ - Φενέρμπαχτσε 0-1

Γαλατάσαράι - Εσκισέχιρσπορ 4-0

Παρασκευή

Κόνιασπορ - Γκεντσλέρμπιρλιγί (18:00)

Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ - Αντάλιασπορ

Μπεσίκτας - Κασίμπασα (20:45)

 

 

Pro League - 14η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Γκενκ - Λόκερεν (21:30)

Σάββατο

Λόιβεν - Γάνδη (19:00)

Μέχελεν - Βάασλαντ-Μπέβερεν (21:00)

Σαρλερουά - Οστάνδη

Βέστερλο - Μπριζ (21:30)

Κυριακή

Σιντ-Τρούιντεν - Σταντάρ Λιέγης (15:30)

Άντερλεχτ - Μουσκρόν (19:00)

Ζούλτε Βάρεχεμ - Κόρτραϊκ (21:00)

 

 

Scottish Premier League - 13η αγωνιστική

 

Σάββατο

Σέλτικ - Αμπερντίν (14:30)

Νταντί Γιουνάιτεντ - Ρος Κάουντι (17:00)

Χάμιλτον - Σεντ-Τζόνστοουν

Ινβερνές - Νταντί

Κιλμάρνοκ - Μάδεργουελ

Πάτρικ Θισλ - Χαρτς

 

 

Κύπρος - 9η αγωνιστική

 

Σάββατο

Απόλλων - Δόξα (18:00)

Ερμής - Αγία Νάπα

ΑΠΟΕΛ - Εθνικός (19:00)

ΕΝΠ - Εθνικός (20:00)

Κυριακή

Πάφος - Ανόρθωση (16:00)

ΑΕΚ - Ομόνοια (18:00)

Δευτέρα

Άρης - Νέα Σαλαμίνα (19:00)

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Οι 58 κλάδοι επιχειρήσεων που πρέπει να εγκαταστήσουν POS

H δεύτερη ομάδα με 58 νέες κατηγορίες επιχειρήσεων που θα πρέπει να εγκαταστήσουν μηχανήματα αποδοχής καρτών περιλαμβάνεται σε εγκύκλιο του υπουργείου οικονομικών

Oι άγνωστες Ελληνίδες που θα σε σημαδέψουν το 2018

Είναι σέξι, φιλόδοξες και ιλιγγιωδώς ανερχόμενες. Το μόνο που μένει είναι να μάθεις επιτέλους το όνομά τους. Αν όχι φέτος, τότε του χρόνου στα σίγουρα.

Φρίκη χωρίς τέλος στην Ινδία: Κτηνώδης βιασμός και δολοφονία 6χρονης

Το μικρό κορίτσι απήχθη από το σπίτι του, βιάστηκε και δολοφονήθηκε. Το άψυχο σώμα του βρέθηκε δύο μέρες αργότερα κοντά στο σπίτι του

6 αρώματα που οι γυναίκες δεν θα βαρεθούν ποτέ να μυρίζουν πάνω σου

Βρες τη δική σου κύρια πρόταση στην άγραφη αλλά δυναμική γλώσσα των οσμών.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 
ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24