ΔΙΕΘΝΗ

Η πρώτη κλήρωση για Champions League και Europa League

Η πρώτη κλήρωση για Champions League και Europa League

Την Δευτέρα στις 13:00 διεξάγεται η πρώτη κλήρωση του Champions League 2015-16 και στις 14:00 αυτή του Europa League 2015-16. Ελληνική συμμετοχή αυτή του ΠΑΟΚ. Δείτε τις ομάδες που μπαίνουν στην κληρωτίδα

Η πρώτη κλήρωση της χρονιάς διεξάγεται την Δευτέρα (22 Ιουνίου) στη Νιόν της Ελβετίας για το Champions League 2015-16 και για το Europa League 2015-16.

Πρόκειται για την κλήρωση του Α' και του Β' προκριματικού και στις δύο διοργανώσεις. Για το Champions League η κλήρωση θα ξεκινήσει στις 13:00 και για το Europa League στις 14:00 για τον Α' προκριματικό και στις 15:30 για τον Β' προκριματικό.

Όσον αφορά στην Ελλάδα, εκπρόσωπο έχει στον Β' προκριματικό του Europa League. O ΠΑΟΚ δηλαδή μπαίνει στην κληρωτίδα στις 15:30.

Τα πρώτα ματς του Α' προκριματικού του Champions League θα γίνουν 30 Ιουνίου & 1 Ιουλίου, οι ρεβάνς 7-8 Ιουλίου. Στον Β' προκριματικό τα πρώτα ματς θα γίνουν 14-15 Ιουλίου, οι ρεβάνς 21-22 Ιουλίου.

Τα πρώτα ματς του Α' προκριματικού του Europa League θα γίνουν 2 Ιουλίου, οι ρεβάνς 9 Ιουλίου. Στον Β' προκριματικό τα πρώτα ματς θα γίνουν 16 Ιουλίου, οι ρεβάνς 23 Ιουλίου.

CHAMPIONS LEAGUE

 

Α' προκριματικός

 

ΙΣΧΥΡΟΙ

The New Saints (Ουαλία)

Λεβάντια (Εσθονία)

Πιούνικ (Αρμενία)

Σάντα Κολόμα (Ανδόρα)

 

ΑΝΙΣΧΥΡΟΙ

Κρουσέιντερς (Β. Ιρλανδία)

B36 Τόρσαβν (Νήσοι Φερόε)

Λίνκολν (Γιβραλτάρ)

Φολγκόρε (Σαν Μαρίνο)

 

 

Β' προκριματικός

 

ΙΣΧΥΡΟΙ

Στεάουα (Ρουμανία)

Σέλτικ (Σκωτία)

ΑΠΟΕΛ (Κύπρος)

ΜΠΑΤΕ Μπορίσοβ (Λευκορωσία)

Λουντογκόρετς (Βουλγαρία)

Ντίναμο Ζάγκρεμπ (Κροατία)

Μάριμπορ (Σλοβενία)

Μακάμπι Τελ-Αβίβ (Ισραήλ)

Λεχ Πόζναν (Πολωνία)

Παρτίζαν (Σερβία)

Μάλμε (Σουηδία)

Καραμπάγκ (Αζερμπαϊτζάν)

Ελσίνκι (Φινλανδία)

Μόλντε (Νορβηγία)

Μίντιλαντ (Δανία)

Βίντεοτον (Ουγγαρία)

Σκεντερμπέου (Αλβανία)

 

ΑΝΙΣΧΥΡΟΙ

The New Saints (Ουαλία)*

Σαράγεβο (Βοσνία) 5.500

Βέντσπιλς (Λετονία)

Ντίλα Γκόρι (Γεωργία)

Τρέντσιν (Σλοβακία)

Λεβάντια (Εσθονία)*

Ζάλγκιρις Βίλνιους (Λιθουανία)

Αστάνα (Καζαχστάν)

Μιλσάμι (Μολδαβία)

Πιούνικ (Αρμενία)*

Ρούνταρ (Μαυροβούνιο)

Βάρνταρ (Σκόπια)

Στιάρναν (Ισλανδία)

Σάντα Κολόμα (Ανδόρα)*

Φόλα Ες (Λουξεμβούργο)

Ντάνταλκ (Ιρλανδία)

Χιμπέρνιανς (Μάλτα)

 

*αν προκριθούν από τον Α' προκριματικό, αλλιώς αυτός που θα τις αποκλείσει

 

 

EUROPA LEAGUE

 

Α' προκριματικός

 

ΙΣΧΥΡΟΙ

Γουέστ Χαμ (Αγγλία)

Σερίφ (Μολδαβία)

Ρόσενμποργκ (Νορβηγία)

Έλφσμποργκ (Σουηδία)

Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία)

Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)

Ομόνοια (Κύπρος)

Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία)

ΑΙΚ Στοκχόλμης (Σουηδία)

Νέφτσι Μπακού (Αζερμπαϊτζάν)

Σλασκ Βρότσλαβ (Πολωνία)

Ζίλινα (Σλοβακία)

Ακτόμπε (Καζαχστάν)

Γκόου Αχέντ Ιγκλς (Ολλανδία)

Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)

Ντέμπρετσεν (Ουγγαρία)

Μπρέντμπι (Δανία)

Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ (Λευκορωσία)

Ντινάμο Τιφλίδας (Γεωργία)

Λίτεξ Λόβετς (Βουλγαρία)

Βοϊβοντίνα (Σερβία)

Σπάρτακ Τρνάβα (Σλοβακία)

Χάφναρφιαρνταρ (Ισλανδία)

Σεντ Τζόνστοουν (Σκωτία)

Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία)

Ράντερς (Δανία)

Στρέμσκοντσετ (Νορβηγία)

Ρέικιαβικ (Ισλανδία)

Γιαγκελόνια (Πολωνία)

Μποτοσάνι (Ρουμανία)

Λοκομότιβα Ζάγκρεμπ (Κροατία)

Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία)

Ντουντελάνζ (Λουξεμβούργο)

Ίντερ Μπακού (Αζερμπαϊτζάν)

Λίνφιλντ (Β. Ιρλανδία)

Μπερόε Στάρα (Βουλγαρία)

Βαλέτα (Μάλτα)

Ντιφερντάνζ (Λουξεμβούργο)

Ραμποτνίτσκι (Σκόπια)

Τορπέντο Ζοντίνο (Λευκορωσία)

Αμπερντίν (Σκωτία)

Ντάτσια Κισινάου (Μολδαβία)

Κόπερ (Σλοβενία)

Σεντ Πάτρικς (Ιρλανδία)

Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)

Ζρνίσκι Μόσταρ (Βοσνία)

HB Τόρσαβν (Νήσοι Φερόε)

Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο)

Μπιρκιρκάρα (Μάλτα)

Ντομζάλε (Σλοβενία)

Φαντούτς (Λίχτενσταϊν)

 

ΑΝΙΣΧΥΡΟΙ

Τσουκαρίτσκι (Σερβία)

Τσέλιε (Σλοβενία)

Φερεντσβάρος (Ουγγαρία)

Νόμε Κάλιου (Εσθονία)

Φλόρα Τάλιν (Εσθονία)

Σουτιέσκα (Μαυροβούνιο)

Σκόντο Ρίγα (Λετονία)

Βίκινγκουρ (Νήσοι Φερόε)

Ρενόβα (Σκόπια)

Οντ (Νορβηγία)

Κουκέσι (Αλβανία)

Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν)

Σκεντίγια (Σκόπια)

Καϊράτ (Καζαχστάν)

Ορνταμπάσι (Καζαχστάν)

ΜΤΚ Βουδαπέστης (Ουγγαρία)

Σιράκ (Αρμενία)

Μλάντοστ (Μαυροβούνιο)

Λάτσι (Αλβανία)

Ουλίσες (Αρμενία)

Σάξαν (Μολδαβία)

Γκλέντοραν (Β. Ιρλανδία)

Βάασαν (Φινλανδία)

Ντινάμο Μπατούμι (Γεωργία)

Σπαρτάκι (Γεωργία)

Σίλαμαε (Εσθονία)

Λουζιτάνος (Ανδόρα)

Σεϊνάγιοεν (Φινλανδία)

Λάχτι (Φινλανδία)

Βίκινγκουρ (Ισλανδία)

Γελγκάβα (Λετονία)

Ολίμπικ Σαράγεβο (Βοσνία)

Ρούναβικ (Νήσοι Φαρόε)

Σαντ Τζουλιά (Ανδόρα)

Ατλάντας (Λιθουανία)

Γκλίναβον (Β. Ιρλανδία)

Κορκ Σίτι (Ιρλανδία)

UCD (Ιρλανδία)

Κρουόγια (Λιθουανία)

Λα Φιορίτα (Σαν Μαρίνο)

Έρμπας (Ουαλία)

Παρτιζάνι Τιράνων (Αλβανία)

Πρόγκρες (Λουξεμβούργο)

Τρακάι (Λιθουανία)

Σπάρτακς (Λετονία)

Μπάλζαν (Μάλτα)

Μπάλα Τάουν (Ουαλία)

Γιουνέβες/Ντογκάνα (Σαν Μαρίνο)

Νιούταουν (Ουαλία)

Άλασκερτ (Αρμενία)

Κόλετζ Γιουρόπα (Γιβραλτάρ)

 

 

Β' προκριματικός

 

ΙΣΧΥΡΟΙ

Κοπεγχάγη (Δανία)

ΠΑΟΚ (Ελλάδα)

Τράμπζονσπορ (Τουρκία)

Λέγκια (Πολωνία)

Γουέστ Χαμ (Αγγλία)*

Σερίφ (Μολδαβία)*

Ριέκα (Κροατία)

Ρόσενμποργκ (Νορβηγία)*

Έλφσμποργκ (Σουηδία)*

Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία)*

Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)*

Ομόνοια (Κύπρος)*

Τουν (Ελβετία)

Άστρα Τζούρτζου (Ρουμανία)

Ντινάμο Μινσκ (Λευκορωσία)

Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία)*

ΑΙΚ Στοκχόλμης (Σουηδία)*

Νέφτσι Μπακού (Αζερμπαϊτζάν)*

Μπλάντα Μπόλεσλαβ (Τσεχία)

Σλασκ Βρότσλαβ (Πολωνία)*

Ζίλινα (Σλοβακία)*

Ακτόμπε (Καζαχστάν)*

Γκόου Αχέντ Ιγκλς (Ολλανδία)*

Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)*

Ντέμπρετσεν (Ουγγαρία)*

Μπρέντμπι (Δανία)*

Σαρλερουά (Βέλγιο)

Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ (Λευκορωσία)*

Ντινάμο Τιφλίδας (Γεωργία)*

Λίτεξ Λόβετς (Βουλγαρία)*

Βοϊβοντίνα (Σερβία)*

Σπάρτακ Τρνάβα (Σλοβακία)*

Χαφναρφιάρνταρ (Ισλανδία)*

 

ΑΝΙΣΧΥΡΟΙ

Σεντ Τζόνστοουν (Σκωτία)*

Γκέτεμποργκ (Σουηδία)

Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία)*

Ράντερς (Δανία)*

Στρέμσκοντσετ (Νορβηγία)*

Ρέικιαβικ (Ισλανδία)*

Γιαγκελόνια (Πολωνία)*

Μποτοσάνι (Ρουμανία)*

Λοκομoτίβα Ζάγκρεμπ (Κροατία)*

Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία)*

Βόλφσμπεργκερ (Αυστρία)

Ντουντελάνζ (Λουξεμβούργο)*

Ίντερ Μπακού (Αζερμπαϊτζάν)*

Λίνφιλντ (Β. Ιρλανδία)*

Μπερόε Στάρα (Βουλγαρία)*

Βαλέτα (Μάλτα)*

Ντιφερντάνζ (Λουξεμβούργο)*

Χαποέλ Μπιρ Σεβά (Ισραήλ)

Ραμποτνίτσκι (Σκόπια)*

Τορπέντο Ζοντίνο (Λευκορωσία)*

Αμπερντίν (Σκωτία)*

Ντάτσια Κισινάου (Μολδαβία)*

Κόπερ (Σλοβενία)*

Σεντ Πάτρικς (Ιρλανδία)*

Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)*

Ζρνίσκι Μόσταρ (Βοσνία)*

HB Τόρσαβν (Νήσοι Φερόε)*

Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο)*

Μπιρκιρκάρα (Μάλτα)*

Ινβερνές (Σκωτία)

Ντομζάλε (Σλοβενία)*

Φαντούτς (Λίχτενσταϊν)*

Τσέρνο Μόρε Βάρνα (Βουλγαρία)

 

*αν προκριθούν από τον Α' προκριματικό, αλλιώς αυτός που θα τις αποκλείσει

 

Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ Γ' ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ (ΠΑΟ / ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ & ΠΑΟΚ) ΔΙΕΞΑΓΕΤΑΙ 17 ΙΟΥΛΙΟΥ. ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΕΔΩ ΓΙΑ CHAMPIONS LEAGUE ΚΑΙ ΕΔΩ ΓΙΑ EUROPA LEAGUE

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

CHAMPIONS LEAGUE - EUROPA LEAGUE

Οι αριθμοί της κλήρωσης

 
SHARE:

BEST OF NETWORK

Το πλοίο "Παναγία Πάρου" βούλιαξε σε λιμάνι της Ισπανίας

Η κακοκαιρία που πλήττει τη θάλασσα του Αλμποράν είχε ως αποτέλεσμα τη βύθιση του 'Παναγία Πάρου το οποίο βρισκόταν εγκαταλελειμμένο και παροπλισμένο στο λιμάνι του Algeciras εδώ και 4 χρόνια

Live chat ΤΩΡΑ με τον Μάνατζερ Ράγκμπι, μπες στην κουβέντα

Η αρχηγάρα θα βρίσκεται μαζί μας και περιμένει τις ερωτήσεις σου.

Survivor: Το πάρτι της ένωσης και τα 'καρφιά' της Ευρυδίκης για τον Αγγελόπουλο

Διάσημοι και Μαχητές φορούν τα καλά τους στη γιορτή για την ένωση των δύο ομάδων και διαγωνίζονται... στο τραγούδι. Νέα διαφαινόμενη συμμαχία Βαλαβάνη - Αναγνωστόπουλου

Twags: Τα καυτά κορίτσια των δισεκατομμυριούχων nerds

Δεν είναι εύκολο να μπεις στο club των Τech billionaires’ wives and girlfriends. Αλλά μετά αράζουν μέχρι και τα δισέγγονα σου.

 
UNIQUE

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24