ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Γκολ και... ξύλο στο Μεξικό

Πούμας JORGE REYES WWW.IMAGENSHOP.COM

Η Πούμας νίκησε με 3-0 την Αμέρικα για τους "4" του πρωταθλήματος στο Μεξικό σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι με δυο αποβολές και πολλά νεύρα (VIDEO).

Μεγάλο προβάδισμα ενόψει του τελικού της Liga MX πήρε η Πούμας τα ξημερώματα της Παρασκευής (στην Ελλάδα) στην έδρα της Αμέρικα, την οποία και νίκησε με 3-0.

Το παιχνίδια ήταν αρκετά επεισοδιακό, αφού τα σκληρά μαρκαρίσματα δεν έλειψαν με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να τελειώσουν την αναμέτρηση με εννέα ποδοσφαιριστές.

Στο 63ο λεπτό μάλιστα παραλίγο να υπάρξει γενικευμένη σύρραξη μεταξύ των ποδοσφαιριστών, όμως τελευταία στιγμή επικράτησε η ψυχραιμία αν και έπεσαν κάποιες... ψιλές.

Το σκορ άνοιξε στο 62' ο Σόσα για να γίνει το 0-2 από τον Αλκόμπα στο 74'. Το τελικό 3-0 για την Πούμας έγραψε ο Ερέρα στο 78ο λεπτό.