ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Γκολ και ασίστ ο Κακά

Η Ορλάντο Σίτι βρέθηκε πίσω στο σκορ με δύο γκολ διαφορά απέναντι στη Μόντρεαλ Ίμπακτ όμως τότε "μίλησε" η κλάση του Κακά. Δείτε videos.

Η Μόντρεαλ Ίμπακτ "πάγωσε" το κοινό της Ορλάντο Σίτι (25.245 θεατές βρέθηκαν στις εξέδρες του "Olympic Stadium") σκοράροντας δύο φορές στα πρώτα 27 λεπτά με τους Πιάτι και ΜακΛερνέι, όμως λογάριαζαν χωρίς τον... Κακά.

Ο Βραζιλιάνος άσος έδωσε την ασίστ στον συμπατριώτη του Πέδρο Ριμπέιρο στο 29ο λεπτό για να μειώσει σε 2-1 ενώ ένα λεπτό αργότερα ανέλαβε ο ίδιος δράση, ισοφαρίζοντας σε 2-2 για τους γηπεδούχους με άψογο πλασέ μέσα από την περιοχή που ήταν και το τελικό σκορ.

Σημειώνεται πως αυτή ήταν η δεύτερη φορά που βρίσκει δίχτυα με τη φανέλα της Ορλάντο Σίτι ο πρώην άσος των Μίλαν και Ρεάλ Μαδρίτης, ο οποίος έχει ήδη πέντε εμφανίσεις με τη νέα του ομάδα στo MLS.