ΔΙΕΘΝΗ

Εύκολα με 4-0 η Παρί την Λέστερ

Παρί Καβάνι

Χαλαρή νίκη με 4-0 για την Παρί Σεν Ζερμέν απέναντι στην Λέστερ για το ICC 2016. Φιλική ήττα για την Ατλέτικο Μαδρίτης από την Μέλμπουρν Βίκτορι (VIDEOS).

Τρίτη σερί νίκη για την Παρί Σεν Ζερμέν για το τουρνουά ICC 2016, αυτή τη φορά απέναντι στην Λέστερ με σκορ 4-0.

Οι Γάλλοι ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, κι αν ήταν πιο ουσιαστικοί θα μπορούσαν να πετύχουν περισσότερα τέρματα.

Το σκορ άνοιξε στο 26ο λεπτό ο Έντινσον Καβάνι από το σημείο του πέναλτι, για να κάνει το 2-0 ο Ικόνε στο 45ο λεπτό. Ο Λούκας Μόουρα έγραψε το 3-0 στο 64' και ο Έντουαρντ στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Στην Αυστραλία τώρα, η Μέλμπουρν Βίκτορι φιλοξένησε την Ατλέτικο Μαδρίτης, την οποία και κέρδισε με 1-0 χάρη στο γκολ του Άνσελ στο 44ο λεπτό.