ΔΙΕΘΝΗ

Δυο γκολ ο Γκέκας απέναντι στην Λουγκάνο του Δώνη

Γκέκας Σιόν

Ο Φάνης Γκέκας αγωνίστηκε για 62 λεπτά στο παιχνίδι της Λουγκάνο με την Σιόν, πετυχαίνοντας δυο γκολ στην αναμέτρηση. Βασικός ξεκίνησε ο Τάσος Δώνης (VIDEO).

Πάρτι έκανε η Σιόν στην έδρα της Λουγκάνο, αφού μέχρι και το 70ο λεπτό προηγούνταν με 5-0! Το σκορ άνοιξε στο 20' ο Φάνης Γκέκας, ενώ ο Έλληνας επιθετικός (έφτασε τα 7 γκολ σε 11 ματς) πέτυχε και το τέταρτο γκολ της ομάδας του στο 49'.

Βασικός ξεκίνησε και ο νεαρός μεσοεπιθετικός Τάσος Δώνης που έχει δοθεί δανεικός στην Λουγκάνο από την Γιουβέντους.

Η Σιόν πλέον βλέπει Ευρώπη, αφού απέχει δυο πόντους από την 4η θέση και τα προκριματικά για το Γιουρόπα Λιγκ.