ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ανατροπή μέσα σε ένα λεπτό!

Κόλο Κόλο Ουατσιπάτο

Η Κόλο Κόλο προηγήθηκε της Ουατσιπάτο, όμως δέχθηκε δυο γκολ μέσα σε ένα λεπτό! Αποβολή, τρία δοκάρια (το ένα διπλό) και απίστευτη χαμένη ευκαιρία στο τέλος για να κερδίσουν οι γηπεδούχοι (VIDEO).

Τι παιχνίδι κι αυτό! Κόλο Κόλο και Ουατσιπάτο χάρισαν σπουδαίο θέαμα τα ξημερώματα της Δευτέρας για το πρωτάθλημα της Χιλής. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 19ο λεπτό με τον Βέκιο ο οποίος σκόραρε με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ.

Τα πράγματα άλλαξαν όμως μέσα σε ένα λεπτό. Στο 23' ο Δούμα έκανε το 1-1 με κοντινό πλασέ, ενώ ο Σαγάλ με μακρινό σουτ στο 24' έκανε το 1-2!

Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να κλείσουν το πρώτο μέρος προηγούμενοι με 3-1, όμως το σουτ του Δούμα στο 45' χτύπησε δυο φορές στο δοκάρι.

Οι γηπεδούχοι έκαναν στο 2-2 στο 82 με τον Παρέδες και θα μπορούσαν να πάρουν τελικά τη νίκη στο 90' όμως ο Φλόρες σημάδεψε το δοκάρι.