ΙΣΠΑΝΙΑ

Με το ένα πόδι στους "16" η Ρεάλ

Με γκολ των Καγεχόν και Κριστιάνο Ρονάλντο, η Ρεάλ πέρασε από την έδρα της Πονφεραντίνα (0-2) και είναι μια ανάσα από την πρόκριση στους "16" του Copa del Rey (video)

Μετά την εντός έδρας ήττα από την μισητή αντίπαλο Μπαρτσελόνα, η Ρεάλ έδειξε πως συνήλθε από το σοκ και επέστρεψε στις νίκες, έστω κι αν η αντίπαλος ήταν σαφώς χαμηλότερης δυναμικής.

Οι Μαδριλένοι άνοιξαν το σκορ στο 29ο λεπτό με τον Καγεχόν, ενώ "κλείδωσαν" τη νίκη σχετικά αργά και συγκεκριμένα στο 74ο λεπτό.

Το 2-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα και η "βασίλισσα" είναι πλέον με το ένα πόδι στους "16" του Copa del Rey, αποφεύγοντας την έκπληξη. Αξίζει να σημειωθεί πως ο Αλμπιόλ αποβλήθηκε στο 69'.

Αντίθετα, η Βαλένθια δεν τα κατάφερε να "τελειώσει" από το πρώτο ματς την υπόθεση πρόκριση, αφού έμεινε στο 0-0 στην έδρα της Κάντιθ και όλα κριθούν στον επαναληπτικό του Μεστάγια.