LA LIGA

Γλίτωσε με πέναλτι στο 93' η Ντεπορτίβο

Η Μπέτις έφτασε κοντά σε σπουδαία νίκη στο "Riazor", αλλά η Ντεπορτίβο Λα Κορούνια ισοφάρισε 1-1 στο 93' με εκτέλεση πέναλτι του Μπόρχες (video)

Ο Βίκτορ έφτασε κοντά σε σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί της πρώην ομάδας του, αλλά η Ντεπορτίβο Λα Κορούνια ισοφάρισε 1-1 την Μπέτις με εκτέλεση πέναλτι του Μπόρχες στο 93ο λεπτό.

Η ομάδας της Σεβίλλης είχε ανοίξει το σκορ στο 70' με τον Ιταλό, Κριστιάνο Πιτσίνι, "λύγισε" όμως στις καθυστερήσεις και έχασε νίκη που θα την έφερνε στο +7 από την "Ντέπορ" και στο +12 από την ζώνη του υποβιβασμού.

ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ: Λουξ, Χουάνφραν, Αλεχάντρο Αρίμπας, Σίντνεϊ (67' Αλμπεντόσα), Λουιζίνιο, Μπόρχες, Πέδρο Μοσκέρα, Τσολάκ, Κάρλες Χιλ (80' Όλα Τζον), Φαζρ (74' Χοσέλου), Αντόνε.

ΜΠΕΤΙΣ (5-4-1): Αδάν, Πιτσίνι, Μαντί, Πεσέλα, Τόσκα, Ντουρμίσι, Ντονκ (62' Πέτρος), Ρουμπέν Πάρντο (82' Άλεξ Μαρτίνεθ), Μπράσανατς (86' Ράφα Ναβάρο), Ντάνι Θεμπάγιος, Σανάμπρια.