ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ

"Μπλόκο" Σετούμπαλ σε Μπενφίκα

Η Μπενφίκα υπέπεσε σε γκέλα καθώς έμεινε ισόπαλη 1-1 με τη Βιτόρια Σετούμπαλ, στο "Εστάδιο Ντα Λουζ" για τη δεύτερη αγωνιστική της Primeira Liga. (videos)

Δεν κατάφερε να ακολουθήσει τις συνδιεκδίκητριες του τίτλου του πορτογαλικού πρωταθλήματος (Πόρτο και Σπόρτινγκ) και να κάνει κι αυτή το δύο στα δύο. Με τον Κώστα Μήτρογλου στην αρχική της ενδεκάδα και τον Ανδρέα Σάμαρη στον πάγκο, η Μπενφίκα έμεινε στο 1-1 στην πορτογαλική πρωτεύουσα με αντίπαλο τη Σετούμπαλ.

Η Βιτόρια άνοιξε το σκορ στο 66ο λεπτό με τον Βενάνσιο, με τους "αετούς" να "σώζουν" το βαθμό της ισοπαλίας στο 82ο λεπτό χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ραούλ Χιμένες. Θυμηθείτε ΕΔΩ τι έκανε νωρίτερα η αντίπαλος του Ολυμπιακού στα playoffs του Europa League, Αρόουκα.

Η σύνθεση της Μπενφίκα: Ζούλιο Σέζαρ, Σεμέδο (83' Γκονσάλο Γκέντες), Νίλσον-Λίντελεφ, Λισάντρο Λόπες, Γκριμάλντο, Σάλβιο, Φέισα, Όρτα, Σέρβι (57' Ραούλ Χιμένες), Πίτσι (67' Αντρέ Καρίγιο), Μήτρογλου