Sport Soccer
Juventus vs Bologna-  Last sixteen Tim Cup - Juventus Stadium
In the pic : Del Piero
Foto Federico Tardito - LaPresse 08 12 2011 Torino - ( Italia ) Sport Calcio Juventus - Bologna - Ottavi di finale Tim Coppa Italia- Juventus Stadium Nella foto : Del Piero Photo Federico Tardito - LaPresse 08 12 2011 Turin ( Italy ) Sport Soccer Juventus vs Bologna- Last sixteen Tim Cup - Juventus Stadium In the pic : Del Piero LAPRESSE

Η Γιουβέντους νίκησε με 2-1 την Μπολόνια στην παράταση και πέρασε στα προημιτελικά του Coppa Italia (videos)

Η Γιουβέντους προκρίθηκε στα προημιτελικά του Coppa Italia, επικρατώντας στην παράταση με 2-1 της Μπολόνια στο Τορίνο.

Ο Εμανουέλε Τζακερίνι στο 90' πέτυχε ένα εξαιρετικό γκολ με ατομική προσπάθεια και άνοιξε το σκορ "Γιούβε", αλλά ο Ράτζι στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισε και έστειλε το ματς στην παράταση.

Το γκολ την πρόκρισης για τους γηπεδούχους πέτυχε ο Κλάουντιο Μαρκίζιο στο 103', επίσης με καταπληκτική ατομική προσπάθεια.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Στοράρι, Σόρενσεν, Μπαρτζάλι, Μπονούτσι, Ντε Τσέλιε, Μαρόνε (79' Μαρκίζιο), Πατζιέντζα, Τζακερίνι, Κράσιτς (65' Έλιερο Έλια), Κουαλιαρέλα (68' Εστιγκαρίμπια), Ντελ Πιέρο.

ΜΠΟΛΟΝΙΑ: Αλιάρντι, Χοσέ Κρέσπο, Ράτζι, Λόρια, Γκάρικς (55' Μορλέο), Πουλτζέτι, Ντιέγκο Πέρες (65' Κριν), Τάιντερ, Ενρί Χιμένες (84' Παπόνι), Βαντατζάτο, Ακουαφρέσκα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των "16":

Γιουβέντους - Μπολόνια 2-1 (90' Τζακερίνι, 103' Μαρκίζιο / 90'+6 Ράτζι) [ παράταση]