SERIE A

Δεν άντεξε η Μίλαν

Η Μίλαν προηγήθηκε με πέναλτι του Μενέζ, όμως έμεινε με 10 παίκτες στο 1ο ημίχρονο και η Τορίνο κατάφερε να ισοφαρίσει στο 81' (videos)

Για τρίτη συνεχόμενη αγωνιστική η Μίλαν δεν κατάφερε να πάρει "τρίποντο", καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Τορίνο.

Οι "ροσονέρι" προηγήθηκαν μόλις στο 3ο λεπτό με εκτέλεση πέναλτι του Ζερεμί Μενέζ, ο οποίος έφτασε στα 9 γκολ φέτος στο πρωτάθλημα.

Ο Ματία Ντε Σίλιο αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο Φιλίπο Ιντσάγκι έκανε όλο και πιο αμυντική την ομάδα, αλλά τελικά "λύγισε", με τον Γκλικ να ισοφαρίζει στο 81'.

Ισόπαλο με 1-1 έληξε νωρίτερα και το Σασουόλο - Ουντινέζε, με τον Ορέστη Καρνέζη να έχει μερίδιο ευθύνης στο γκολ που δέχτηκε από τον Σιμόνε Τζάτζα.

Οι συνθέσεις

ΤΟΡΙΝΟ (5-3-2): Παντέλι, Μπρούνο Πέρες, Μακσίμοβιτς, Γκλικ, Μορέτι, Νταρμιάν (81' Λεσκάνο), Γκάτσι, Βίβες (57' Ελ Καντουρί), Φάρνερουντ (68' Μπενάσι), Κουαλιαρέλα, Χοσέφ Μαρτίνες.

ΜΙΛΑΝ: Ντιέγκο Λόπεθ, Ντε Σίλιο, Ραμί, Μεξές, Αρμέρο, Νάιτζελ ντε Γιόνγκ, Μουντάρι (55' Πόλι), Μοντολίβο, Νιάνγκ (45'+5 Αμπάτε), Μποναβεντούρα, Μενέζ (79' Αλέξ).

*κόκκινη 45'+3 Ντε Σίλιο

ΣΑΣΟΥΟΛΟ: Κονσίλι, Βρσάλκο, Πάολο Καναβάρο, Ατσέρμπι, Λόνι, Μανιανέλι, Μπρίγκι (83' Φλόκαρι), Μισιρόλι, Μπεράρντι, Φλόρο Φλόρες (71' Νικόλα Σανσόνε), Τζάτζα.

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ (5-3-2): Καρνέζης, Βίντμερ, Ντανίλο, Ντομίτσι, Πίρις, Γκαμπριέλ Σίλβα (46' Ερτό), Γκιλιέρμε, Αλάν, Παναγιώτης Κονέ, Χέιχο (21' Μπρούνο Φερνάντες), Τερεό.