ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Δεύτερη απώλεια για την Αϊντχόφεν

Τανάνε

Μία ακόμα εκτός έδρας γκέλα για την Αϊντχόφεν που έμεινε στο 1-1 με την Χέρενφεν. Σόου από τον Τανάνε στο ματς της Χέρακλες (VIDEOS).

Δεν τα κατάφερε η PSV απέναντι στην Χέρενφεν. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κάβλαν στο 55ο λεπτό, για να ισοφαρίσει στο 66' ο Ντε Γιόνγκ. Όλα τα λεφτά πάντως ήταν το ματς της Χέρακλες με την Καμπούουρ.

Μόνο στο ημίχρονο ο Τανάνε είχε πετύχει τέσσερα γκολ. Ο 21άχρονος άσος έχει ξεκινήσει καταπληκτικά το πρωτάθλημα και ήδη το όνομα το ακούγεται για τη μισή Ευρώπη.

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής

Παρασκευή (21/8)

Χρόνινγκεν - Εξελσιόρ 2-0 (Μαχί 70', 86')

Σάββατο (22/8)

Ρόντα - Ντε Γκράαφτσαπ 1-0 (37' Φαν Χάιφτε)

Χέρενφεν - Αϊντχόφεν 1-1 (55' Κάβλαν -- 66' Ντε Γιόνγκ)

Καμπούουρ - Χεράκλες 1-6 (81' Ογκμπέτσε -- 7', 21', 29', 41' Τανάνε, 58' Βένχορστ, 82' Μπρουνς)