ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Οι μπάσταρδοι και ο Παπαδόπουλος

Εκτός εαυτού βγήκε ο Κυριάκος Παπαδόπουλος στο Μέχενγκλάντμπαχ, όπου η Σάλκε αποκλείστηκε από το κύπελλο σε ένα ματς γεμάτο ένταση (videos)

Έξω φρενών ήταν ο Κυριάκος Παπαδόπουλος μετά την λήξη της αναμέτρησης της Σάλκε με την Γκλάντμπαχ.

Η ομάδα του Έλληνα άσου ηττήθηκε με 1-3 στο Μέχενγκλάντμπαχ και αποκλείστηκε από το γερμανικό κύπελλο.

Το ματς ήταν γεμάτο ένταση, με τον Κλάας-Γιαν Χούντελααρ να αποβάλλεται στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου για την Σάλκε.

Στις καθυστερήσεις οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 9 παίκτες λόγω αποβολής και του Τζερμέιν Τζόουνς, ο οποίος επιτέθηκε στον Ντε Καμάργκο.

Πάντως, ο Τζόουνς έπρεπε να έχει αποβληθεί νωρίτερα, καθώς πάτησε επίτηδες τον Μάρκο Ρόις στην προσπάθειά του να του πάρει την μπάλα από τα χέρια για να εκτελέσει γρήγορα ένα φάουλ (πήρε την μπάλα ο Ράουλ και το έκανε).

Η ομοσπονδία θα τιμωρήσει τον Τζόουνς σκληρά για αυτήν την ενέργεια που δεν είδε ο διαιτητής, ενώ γενικότερα το ματς είχε πολύ ένταση.

Με την λήξη μάλιστα ο Κυριάκος Παπαδόπουλος προκλήθηκε από την εξέδρα, εξοργίστηκε και δεν μπορούσαν να τον συγκρατήσουν, ενώ φυσικά άρχισε να βρίζει στα ελληνικά.

Το βρίσιμο συνεχίστηκε και στην διαδρομή προς τα αποδυτήρια, όπου έριξε μία μπουνιά στο κουτί της πυροσβεστικής.

Δείτε το VIDEO με τον Παπαδόπουλο και ματς τα highlights του ματς...

Γκλάντμπαχ - Σάλκε 3-1