ΑΓΓΛΙΑ

Πρόκριση στην παράταση η Λέστερ

Η Λέστερ συμπλήρωσε την 16άδα του FA Cup, καθώς νίκησε 3-1 στην παράταση την Ντέρμπι Κάουντι, με τον Ουίλφιντ Ντίντι να την λυτρώνει με το παρθενικό του γκολ

Την πρόκριση στους "16" του FA Cup πήρε η Λέστερ, καθώς νίκησε 3-1 στην παράταση την Ντέρμπι Κάουντι, έχοντας λυτρωτή του Ουίλφιντ Ντίντι.

Ο Νιγηριανός μέσος με τρομερό σουτ στο 94' (4ο λεπτό της παράτασης) έκανε το 2-1 με το παρθενικό του τέρμα με τις "αλεπούδες" (είχε αποκτηθεί τον Ιανουάριο από την Γκενκ).

Ο Άντι Κινγκ είχε ανοίξει το σκορ στο 46', ο Αμπντούλ Καμαρά απάντησε στο 61', ενώ το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Ντιμάρεϊ Γκρέι στο 114'.

ΛΕΣΤΕΡ: Τσίλερ, Αμάρτεϊ, Βασιλέβσκι, Μπεναλουάν, Τσίλγουελ, Μεντί (90' Ντίντι), Άντι Κινγκ, Καπούστκα (81' Μαχρέζ), Ολμπράιτον, Ντιμάρεϊ Γκρέι, Μούσα (90' Σλιμανί).

ΝΤΕΡΜΠΙ: Μίτσελ, Κρίστι, Κίοχ, Σάκελ, Λόουι, Ντε Σαρ, Μπάτερφιλντ, Μπράντλεϊ Τζόνσον (53' Βίντρα), Αμπντούλ Καμαρά (74' Ράσελ), Άνια, Μπλάκμαν (82' Νάτζεντ).