PREMIER LEAGUE

Ανατροπή στο Γουότφορντ η Μάντσεστερ Σίτι

Με γκολ των Γιαγιά Τουρέ και Σέρχιο Αγκουέρο στα τελευταία λεπτά, η Μάντσεστερ Σίτι έκανε ανατροπή και νίκησε με 2-1 στο Γουότφορντ (videos)

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για την Μάντσεστερ Σίτι, καθώς επικράτησε με 2-1 της Γουότφορντ, κάνοντας ανατροπή στα τελευταία λεπτά!

Με αυτογκόλ του Αλεξάντρ Κολάροβ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 55' και στο 82' απάντησε ο Γιαγιά Τουρέ με πλασέ στην κίνηση μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κολάροβ.

Ο Χοσέ Χολέμπας απέτυχε στο μαρκάρισμα του Τουρέ στο 1-1, ενώ την ανατροπή ολοκλήρωσε ο Σέρχιο Αγκουέρο στο 84' με εξαιρετική κεφαλιά, έπειτα από την μπαλιά του Σανιά.

Οι "πολίτες" έτσι διατηρήθηκαν στο -3 από την πρωτοπόρο, Άρσεναλ, ενώ πλησίασε στον έναν βαθμό την Λέστερ.

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ: Εουρέλιο Γκόμες, Νιόμ, Κάθκαρτ, Μπρίτος, Χολέμπας, Ετιέν Καπού, Γουότσον, Αμπντί, Χουράδο (80' Γκεντιουρά), Ιγκάλο, Ντίνι.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ: Χαρτ, Σανιά, Οταμέντι, Μανγκαλά (75' Μπονί), Κολάροβ, Φερναντίνιο, Γιαγιά Τουρέ, Νταβίντ Σίλβα, Ντε Μπράινε, Στέρλινγκ (60' Χεσούς Νάβας), Αγκουέρο (86' Ντεμιτσέλις).

© REUTERS

*διαβάστε ΕΔΩ για τη νίκη της Γουέστ Χαμ επί της Λίβερπουλ

**διαβάστε ΕΔΩ για τη νίκη της Άρσεναλ, τη νέα απώλεια της Λέστερ και την γκολάρα του Ρούνεϊ

Τα αποτελέσματα της 20ής αγωνιστικής:

Σάββατο

Γουέστ Χαμ - Λίβερπουλ 2-0 (10' Αντόνιο, 55' Άντι Κάρολ)

Σάντερλαντ - Άστον Βίλα 3-1 (30' Φαν Άανχολτ, 72' και 92' Ντεφόου / 63' Κάρλες Χιλ)

Λέστερ - Μπόρνμουθ 0-0

Άρσεναλ - Νιούκαστλ 1-0 (72' Κοσιελνί)

Νόριτς - Σαουθάμπτον 1-0 (76' Αλεξάντερ Τέτε)

Γουέστ Μπρομ - Στόουκ 2-1 (60' Σεσενιό, 93' Έβανς / 81' Γουόλτερς)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Σουόνσι 2-1 (47' Μαρσιάλ, 77' Ρούνεϊ / 70' Σίγκουρντσον)

Γουότφορντ - Μάντσεστερ Σίτι 1-2 (55' αυτ. Κολάροβ / 82' Γιαγιά Τουρέ, 84' Αγκουέρο)