ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Γκολ ο Βέλλιος, αλλά στην Κοπεγχάγη το Κύπελλο!

Ο Απόστολος Βέλλιος άνοιξε το σκορ για τη Βέστσιελαντ κόντρα στην Κοπεγχάγη, στον τελικό του Κυπέλλου Δανίας, ωστόσο αυτό δεν ήταν αρκετό για να πανηγυρίσει την κατάκτηση του τροπαίου. (VIDEO)

Η Κοπεγχάγη είναι η φετινή Κυπελλούχος Δανίας καθώς νίκησε με 3-2 τη Βέστσιελαντ στην παράταση του τελικού, με τον Έλληνα επιθετικό της δεύτερης, Απόστολο Βέλλιο, να ανοίγει το σκορ και να αγωνίζεται και στα 120 λεπτά.

Ο πρώην επιθετικός των Ηρακλή, Έβερτον, Μπλάκπουλ και Λιρς άνοιξε το σκορ για τη Βέστσιελαντ, στον τελικό κόντρα στην Κοπεγχάγη, με εξαιρετική κεφαλιά ένα λεπτό μετά τη συμπλήρωση μισής ώρας ματς.

Ο Νίλσον ισοφάρισε ένα λεπτό μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Σιγκούρνταρσον έβαλε μπροστά την Κοπεγχάγη στο 54ο λεπτό, ενώ ο Σέρενσεν στο 88ο έστειλε το ματς, στην παράταση.

Τελικά, ήταν ο Όλσεν που με γκολ στο 102ο λεπτό έδωσε τη νίκη στην Κοπεγχάγη, ικανή κι αναγκαία συνθήκη για να πανηγυρίσει την κατάκτηση του Κυπέλλου.