ΚΥΠΡΟΣ

Με πολλά γκολ Ομόνοια, Απόλλων και Ανόρθωση

Η Ανόρθωση με 4-0 τον Ερμή, η Ομόνοια με 6-0 την Πάφο και ο Απόλλων με 3-0 την Αγία Νάπα (videos)

Η Ανόρθωση επικράτησε με 4-0 του Ερμή και πλησίασε στους 2 βαθμούς το ΑΠΟΕΛ, ενώ η "κυρία" ήταν η μόνο από τους... μεγάλους που αγχώθηκε για να πάρει τη νίκη.

Η λύτρωση ήρθε με το 7ο φετινό γκολ του Ντίνο Εντλόβου στο 67ο λεπτό και δύο λεπτά αργότερα διπλασίασε τα τέρματα της Ανόρθωσης ο Λαΐφης, ενώ τα άλλα δύο γκολ πέτυχαν οι Αβραάμ και Σουεσλέν.

Η Ομόνοια επικράτησε με 6-0 της Πάφου, με τον Σκέμπρι να σκοράρει δύο φορές, ενώ ο Απόλλων επικράτησε με 3-0 της Αγίας Νάπας και μάλιστα εκτός έδρας.

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής:

Σάββατο

Ομόνοια - Πάφος 6-0 (14' πέν. Νούνο Ασίς, 33' Οικονομίδης, 54' Κιρμ, 78' και 90' Σκέμπρι, 84' Οκεούχιε)

Αγία Νάπα - Απόλλων 0-3 (13' Γκιέ-Γκιέ, 24' Φρέιρε, 61' πέν. Αλέξ ντα Σίλβα)

Ανόρθωση - Ερμής 4-0 (67' Εντλόβου, 69' Λαΐφης, 77' Αβραάμ, 90' Σουεσλέν)