ΒΡΑΖΙΛΙΑ

Χατ-τρικ σε 15 λεπτά ο Νεϊμάρ

Δεκαπέντε λεπτά ήταν αρκετά στον Νεϊμάρ να πετύχει τρία γκολ και να δώσει μία ασίστ, στο 4-1 που πέτυχε η Σάντος με ανατροπή επί της Μποταφόγκο. Δείτε το νέο σόου του Βραζιλιάνου μάγου!

Λίγες μόλις ημέρες μετά τη συμπλήρωση 100 τερμάτων στην καριέρα του (την ημέρα μάλιστα που γιόρτασε τα 20α γενέθλιά του), ο Νεϊμάρ προσέφερε μία ακόμα θεαματική "παράσταση" για το καλομαθημένο κοινό του.

Σε αναμέτρηση για το πρωτάθλημα Παουλίστα που έλαβε χώρα το βράδυ της Πέμπτης, η Σάντος βρέθηκε να χάνει με 1-0 στο 75ο λεπτό από τη Μποταφόγκο (του Σάο Πάουλο), όμως τότε ανέλαβε δράση το μεγάλο αστέρι της.

Δείτε και την γκολάρα του Νεϊμάρ με αντίπαλο τη Φλαμένγκο.

Δείτε και την απίστευτη "ποδιά" του Νεϊμάρ σε παίκτη της Φλουμινένσε.

Μέσα σε 15 λεπτά πρόλαβε να βάλει τρία γκολ (το πρώτο με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ, το δεύτερο με πέναλτι και το τρίτο με υπέροχη σόλο ενέργεια) και να δώσει μία ασίστ, οδηγώντας έτσι την "Peixe" σε θρίαμβο με σκορ 4-1.