ΒΡΑΖΙΛΙΑ

Απάντηση Ριβάλντο σε Αμπρέου

Η Μποταφόγκο προηγήθηκε 2-0 με δύο γκολ του Αμπρέου, αλλά η Σάο Πάουλο ισοφάρισε στο 91' με Ριβάλντο (videos)

Με γκολ του Ριβάλντο στο 91' η Σάο Πάουλο πήρε σπουδαία ισοπαλία με 2-2 από την Μποταφόγκο μέσα στο "Engenhão" του Ρίο ντε Ζανέιρο.

Οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί μάλιστα με 2-0 από το πρώτο ημίχρονο με δύο γκολ του φορμαρισμένου, Σεμπαστιάν "Λόκο" Αμπρέου.

Ο Ενρίκε μείωσε στο 66' και στις καθυστερήσεις ο τερματοφύλακας της Σάο Πάουλο ανέβηκε για να εκτέλεση φάουλ.

Όλοι μπήκαν στην περιοχή για κεφαλιά, ο Ριβάλντο ήταν αυτός που την πήρε και ισοφάρισε σε 2-2.

Αυτό ήταν το 5ο γκολ του "Ρίμπο" στο πρωτάθλημα, ενώ ο Αμπρέου έφτασε τα 8.

Κορυφή με χατ-τρικ Ντιέγκο Σόουζα

Με τον εκπληκτικό, Ντιέγκο Σόουζα, να κάνει χατ-τρικ, η Βάσκο ντα Γκάμα νίκησε με 3-0 την Κρουζέιρο μέσα στο "Arena do Jacaré" και παρέμεινε στην κορυφή.

Μετά την ισοπαλία της Μποταφόγκο με την Σάο Πάουλο ανέβηκε στην 2η θέση η Κορίνθιανς νικώντας με 1-0 την Μπαΐα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 26ης αγωνιστικής:

Σάββατο

Ατλέτικο Παραναένσε - Φλουμινένσε 1-1 (63' Πάουλο Μπάιερ / 93' Φρεντ)

Σάντος - Φιγκεϊρένσε 2-3 (25' Μπόργκες, 45'+2 Λέο / 9' και 84' Ζούλιο Σέζαρ, 27' Ουέλινγκτον Νεμ)

Φλαμένγκο - Αμέρικα Μινέιρο 2-1 (62' Ντέιβιντ, 89' Τιάγκο Νέβες / 30' Κέμπες)

Κυριακή

Κορίνθιανς - Μπαΐα 1-0 (59' Έμερσον)

Μποταφόγκο - Σάο Πάουλο 2-2 (25' και 40' Αμπρέου / 66' Ενρίκε, 91' Ριβάλντο)

Ιντερνασιονάλ - Ατλέτικο Μινέιρο 2-1 (27' Μπολάτι, 77' Φαμπρίσιο / 70' Ρενάν Ολιβέιρα)

Κρουζέιρο - Βάσκο ντα Γκάμα 0-3 (40', 60' και 81' Ντιέγκο Σόουζα)

Αβαΐ - Γκρέμιο 1-2 (70' Πέντρο Κεν / 43' Μάριο Φερνάντες, 46' Ντόουγκλας)

Ατλέτικο Γκοϊανιένσε - Παλμέιρας 1-1 (81' Τιάγκο Φέλτρι / 24' Ενρίκε)

Σεαρά - Κοριτίμπα 3-2 (9' και 69' Ρόζερ, 41' Εντμίλσον / 20' και 49' Μπιλ)

ΣΑΒΒΑΤΟ

Σάντος - Φιγκεϊρένσε 2-3, Φλαμένγκο - Αμέρικα Μινέιρο 2-1, Ατλ. Παραναένσε - Φλουμινένσε 1-1

ΚΥΡΙΑΚΗ

Μποταφόγκο - Σάο Πάουλο 2-2,Κρουζέιρο - Βάσκο 0-3, Κορίνθιανς - Μπαΐα 1-0, Ατλ. Γκοϊανιένσε - Παλμέιρας 1-1, Ιντερνασιονάλ - Ατλ. Μινέιρο 2-1, Αβαΐ - Γκρέμιο 1-2, Σεαρά - Κοριτίμπα 3-2