ΒΕΛΓΙΟ

Πίκρα για Γκαλίτσιο στο 91'

20141101 - BRUSSELS, BELGIUM: Anderlecht's Cyriac Gohi Bi Zoro celebrates after scoring during the Jupiler Pro League match between RSC Anderlecht and Lokeren, in Brussels, Saturday 01 November 2014, on day 14 of the Belgian soccer championship. BELGA PHOTO BRUNO FAHY BELGA

Η Λόκερεν άγγιξε μια σπουδαία νίκη μέσα στις Βρυξέλλες, αλλά η Άντερλεχτ ισοφάρισε σε 1-1 με τον Σιριάκ στο 91' (videos)

Η Λόκερεν έκανε πολύ καλή εμφάνιση μέσα στο "Κόνσταντ Βάντενστοκ", άγγιξε το "διπλό" στις Βρυξέλλες, αλλά η Άντερλεχτ με γκολ του Σιριάκ ισοφάρισε σε 1-1 στο 91ο λεπτό!

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 32' με τον Ντούτρα, αλλά η παρέα του Γιώργου Γκαλίτσιου (photo με Σιριάκ μετά το γκολ) πικράθηκε στις καθυστερήσεις.

Αυτό το αποτέλεσμα δίνει την ευκαιρία στην Μπριζ να πιάσει στην Άντερλεχτ στην κορυφή, κερδίζοντας την Κυριακή στην έδρα της Σαρλερουά.