ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ

Επέστρεψε ο Σεμπαστιάν Λέτο!

Λέτο

Δεύτερη σερί ήττα για την Ρίβερ Πλέιτ στην Αργεντινή. Νίκη με τον Κάρλος Τέβες να σκοράρει η Μπόκα, επανεμφάνιση Λέτο με την Λανούς (VIDEOS).

Βίοι αντίθετοι για τους "μεγάλους" του αργεντίνικου ποδοσφαίρου. Η Μπόκα Τζούνιορς νίκησε με 2-0 την Γοδόι Κρουζ και παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μαζί με την Σαν Λορέντσο. Ο Μεγί άνοιξε το σκορ στο 38ο λεπτό για να κάνει το τελικό 2-0 ο Κάρλος Τέβες με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Στο "Ciudad de La Plata" η Εστουδιάντες νίκησε με 2-1 την Ρίβερ Πλέιτ που ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με δέκα παίκτες, λόγω της αποβολής του Αλάριο στο 83ο λεπτό.

Η Ρίβερ προηγήθηκε στο σκορ με τον Γκονσάλες στο 39' για να ισοφαρίσει ο Σερούτι στο 56ο λεπτό. Το τελικό 2-1 έκανε ο Ντομίνγκες στο 67'.

Τέλος Ουρακάν και Λανούς έμειναν στο 0-0. Η είδηση του αγώνα πάντως αφορά την επανεμφάνιση του Σεμπαστιάν Λέτο στην αγωνιστική δράση! Ο 29άχρονος άσος πέρασε ως αλλαγή στο 58ο λεπτό φορώντας ειδικό σκουφί στο κεφάλι, αλά Πετρ Τσεχ.