ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ

Μια γκολάρα και ένα πέναλτι - "εφεύρεση"

Η αναμέτρηση της Βέλες με την Τίγκρε είχε μια γκολάρα από τον Αλέξις Κάστρο, κι ένα πέναλτι που κυριολεκτικά εφηύρε ο διαιτητής και κανείς δεν κατάλαβε την παράβαση. (video)

Η Βέλες νίκησε με 2-1 την Τίγκρε στο "Estadio José Amalfitani" για την 24η αγωνιστική της Primera στην Αργεντινή με τον Αλέξις Κάστρο να ισοφαρίζει προσωρινά σε 1-1 στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με ένα καταπληκτικό γκολ.

Ωστόσο, την παράσταση έκλεψε ο διαιτητής της αναμέτρησης, Πέδρο Αργανιαράς, ο οποίος εφηύρε παράβαση και υπέδειξε πέναλτι, από την εύστοχη εκτέλεση του οποίου προήλθε το δεύτερο και νικητήριο γκολ της ομάδας του Σάρσφιλντ. Πέναλτι, το οποίο μόνον ο ίδιος είδε.

Ακόμη και ο επικεφαλής της εθνικής επιτροπής διαιτησίας της Αργεντινής, Οράσιο Ελισόντο, δεν το πίστευε: "Δεν μπορώ να πιστέψω τι πέναλτι υπεδείχθη. Δεν έχω ξαναδεί κάτι παρόμοιο....".

ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΓΚΟΛΑΡΑ ΣΤΟ 1:14 ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΝΑΛΤΙ - "ΕΦΕΥΡΕΣΗ" ΣΤΟ 2:14: