Το πρόγραμμα της Α΄φάσης του League Cup «Νίκος Σαμαράς»

Το πρόγραμμα της Α΄φάσης του League Cup «Νίκος Σαμαράς»

H EOΠΕ ανακοίνωσε το πρόγραμμα του League Cup «Νίκος Σαμαράς» για τη σεζόν 2015-2016

Με τρεις νοκ άουτ αγώνες ανοίγει το Σάββατο (10/10) η αυλαία του League Cup «Νίκος Σαμαράς». Στο γυμναστήριο της Μίκρας ο Ηρακλής θα έρθει αντιμέτωπος με τη Λαμία, ενώ η Ορεστιάδα θα φιλοξενήσει τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης. Στο γυμναστήριο της Βόχας, ο Παμβμοχαϊκός υποδέχεται τον Παναθηναϊκό.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Α΄φάση

Νοκ άουτ αγώνες

Σάββατο 10 Οκτωβρίου 2015

Γυμναστήριο Μίκρας 19.00: Ηρακλής Πετοσφαίριση - Γ.Σ.Λαμία

Γυμναστήριο Ορεστιάδας 19.00: Α.Ο.Ορεστιάδας - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Γυμναστήριο Βόχας 19.00: Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός - Παναθηναϊκός Α.Ο.

Κυριακή 11 Οκτωβρίου 2015

Γυμναστήριο PAOK Sports Arena 19.00: ΠΑΟΚ - Α.Σ.Άρης

Όμιλος Πάτρας

Παρασκευή 9 Οκτωβρίου 2015

Γυμναστήριο Τόφαλος 18.00: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Κηφισιά

Γυμναστήριο Τόφαλος 20.30: Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου

Σάββατο 10 Οκτωβρίου 2015

Γυμναστήριο Τόφαλος 18.00: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου

Γυμναστήριο Τόφαλος 20.30: Παναχαική Πετοσφαίριση 2013 - Κηφισιά

Κυριακή 11 Οκτωβρίου 2015

Γυμναστήριο Τόφαλος 11.00: Κηφισιά - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου

Γυμναστήριο Τόφαλος 18.00: Παναχαϊκή Πετοσφαίριση - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

Το σύστημα διεξαγωγής του League Cup «Νίκος Σαμαράς» 2015-16

Η διοργάνωση του League Cup «Νίκος Σαμαράς» 2015-16 θα γίνει με μεικτό σύστημα νοκ άουτ αγώνων αλλά και όμιλο.

Α΄φάση

Tο τριήμερο 10-12 Οκτωβρίου θα γίνει στην Πάτρα όμιλος με την συμμετοχή της Παναχαικής Πετοσφαίρισης 2013, του Ολυμπιακού, της Κηφισιάς και του Α.Ο.Φοίνικα Σύρου.

Οι δύο πρώτες ομάδες της βαθμολογίας θα παίξουν μεταξύ τους στη Β΄ φάση του ομίλου που θα γίνει 17 ή 18 Οκτωβρίου και η ομάδα που θα προκριθεί θα περάσει στο φάιναλ-4 μαζί με τον Α.Ο.Φοίνικα ο οποίος θα προκριθεί ως διοργανωτής του φάιναλ-4 που θα γίνει 30-31 Ιανουαρίου 2016.

Οι υπόλοιπες ομάδες θα παίξουν σε νοκ άουτ αγώνες. Τα ζευγάρια:

Α. Α.Ο.Ορεστιάδας – Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Β. ΠΑΟΚ – Α.Σ.Άρης

Γ. Ηρακλής – Γ.Σ.Λαμία

Δ. Παμβοχαικός – Παναθηναϊκός

Β΄φάση

Στη Β΄φάση των νοκ ουτ αγώνων ο νικητής του ζευγαριού Α θα παίξει με το νικητή του ζευγαριού Β στην έδρα του ΠΑΟΚ ή του Άρη και ο νικητής θα προκριθεί στο φάιναλ-4 της Σύρου. Ο νικητής του ζευγαριού Γ θα παίξει με το νικητή του ζευγαριού Δ στην έδρα του Ηρακλή ή της Λαμίας και ο νικητής θα προκριθεί στο φάιναλ-4 της Σύρου.

 
SHARE

BEST OF NETWORK

ΒΙΝΤΕΟ

Μάνδρα: Ξύλο και βρισιές στο Δημοτικό Συμβούλιο

Εκτός ελέγχου η κατάσταση στο πρώτο Δημοτικό Συμβούλιο Μάνδρας μετά τη φονική πλημμύρα - Πιάστηκαν στα χέρια μετά τη σιγή ενός λεπτού για τους νεκρούς

Η πιο τζούφια τηλεοπτική μετάδοση της χρονιάς

Αμερικανικό κανάλι ήταν έτοιμο να αναμεταδώσει την κατεδάφιση ενός γηπέδου, ώσπου συνέβη αυτό.

Μια γενναία πράξη ανθρωπιάς από τον Νίκο Γκάλη

Ο Γκάλης βγάζει σε δημοπρασία τα παπούτσια που φορούσε το 1992 για τον μικρό Χριστόφορο

Ελληνίδα SMILF, έλα να υποκλιθείς στο κοινό σου

Μετά τις MILF μας προέκυψαν οι SMILF. Έλα να δεις ποιες είναι και γιατί αξίζει να τις γνωρίσεις.

 
ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24