Συνέχισαν με νίκες Μακεδονικός και Ελπίδα Αμπελοκήπων

Συνέχισαν με νίκες Μακεδονικός και Ελπίδα Αμπελοκήπων

Το 3/3 έκαναν στο Γ' όμιλο της Α2 βόλεϊ ανδρών Μακεδονικός και Ελπίδα Αμπελοκήπων. Πρώτο σερβίς στους άλλους δύο ομίλους με τα φαβορί να ξεκινούν με νίκες.

Σε πλήρη εξέλιξη βρίσκονται πλέον όλοι οι όμιλοι της Α2 βόλεϊ των ανδρών αφού είχαμε το πρώτο σερβίς τόσο στον πρώτο όσο και στον δεύτερο όμιλο. Την ίδια ώρα στον τρίτο όμιλο Μακεδονικός και Ελπίδα Αμπελοκήπων συνέχισαν με το απόλυτο σε τρεις αγώνες. 

* Με το διπλό έφυγε η Ροδίων Άθλησις από το Ρέθυμνο

Κυριάρχησαν οι φιλοξενούμενοι, "μηδένισε" ο Πανιώνιος

Με σπουδαία διπλά και μόνο τον Ιωνικό και τον Πανιώνιο να εκμεταλλεύονται την έδρα τους ξεκίνησε ο πρώτος όμιλος της Α2 βόλεϊ. Η Παλλήνη επικράτησε εκτός έδρας της Πολιτείας με 3-0 σετ, ενώ η Ροδίων Άθλησις πέρασε εύκολα από το Ρέθυμνο.

Το τρίτο διπλό της πρώτης ημέρας ήρθε μετά από ένα μεγάλο ντέρμπι. Ο ΑΟ Μυτιλήνης φιλοξένησε τον Μίλωνα σε ένα ματς με πολλές ανατροπές και την ομάδα της Νέας Σμύρνης να φεύγει με τους δύο βαθμούς επικρατώντας με 3-2 σετ.

Σε ό,τι αφορά τους δύο γηπεδούχους που κράτησαν την έδρα τους ο Ιωνικός επιβλήθηκε με 3-1 επί του ΟΦΗ, ενώ ο Πανιώνιος ουσιαστικά "καθάρισε" με το -3 που κουβαλούσε αφού επιβλήθηκε με 3-0 σετ επί του Πανελλήνιου.

Τα αποτελέσματα του Α ομίλου

ΑΟ Πολιτεία - ΑΟ Παλλήνη 0-3 (19-25, 23-25, 22-25)

ΠΟΛΙΤΕΙΑ (Μπαΐλης): Καζάρας, Χρηστίδης, Νόστιμος, Κάσαρης, Τουφεκούλας, Τοπαλίδης, Γαβαλάς (λ) / Κίγκας, Πανούσης

ΠΑΛΛΗΝΗ (Ξεροβάσιλας): Κατσαούνης, Μπιλλήρης, Αντωνάκης, Τσιγκάτος, Ψάρρης, Κουλοχέρης, Βογιατζίδης (λ) / Μήττας

ΟΠ Ρεθύμνου - Ροδίων Άθλησις 1-3 (17-25, 25-22, 20-25, 15-25)

ΟΠΕΡ (Σταυρόπουλος): Κόκκινος, Μπονατάκης, Διαμαντάκης, Μονιάκης, Πανδώτος, Παλιουδάκης, Λαδάκης (λ) / Γλυνιαδάκης

ΡΟΔΙΩΝ ΑΘΛΗΣΙΣ (Αντωνιάδης): Μόσχους, Μακρής, Καβαρατζής, Προδρομίδης, Γκένοφ, Κάλλας, Κοκολάκης (λ)

ΑΣ Ιωνικός - ΟΦΗ 3-1 (24-26, 25-10, 25-22, 25-22)

Ιωνικός (Ηλιόπουλος): Λέπουρας, Νικητάκης, Κάλφας, Γιαννόπουλος, Κουμιώτης, Ρεμούνδος, Ζαγκανάς -λ / Πεπόνης, Κατσακούλας, Παπαδόπουλος

ΟΦΗ (Ματαλιωτάκης): Παπαδάκης, Θεοδώρου, Δρουγκάκης, Τσατσαρούλης, Πατσιαλής, Περπινάκης, Λαγκουβάρδος -λ / Κοσκινάς -λ, Μαγριπλής, Μουτάφης, Γιώργας.

ΑΟ Μυτιλήνης - ΑΟΝΣ Μίλων 2-3 (25-22, 23-25, 12-25, 25-21, 10-15)

ΑΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (Γιακουμής): Ζιάκκας, Γλούθιος, Περτσελής, Φύτρος, Βλάχος, Δουλαδέρης, Τσάτσος (λ) / Βασιλέλλης, Μπουρούς Σ., Μαλαματίνας, Μόκαλης

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ (Ντόζης): Κεχράς, Αθανασόπουλος, Περγαμαλής, Πανούσος, Σπυριούνης, Παπαδόπουλος, Μούσκας (λ) / Καρατζάς, Σαλωνίτης, Παπασταματάτος.

Πανιώνιος - Πανελλήνιος 3-0

Επόμενη αγωνιστική Σάββατο 24/10

ΑΟ Μυτιλήνης - ΟΠ Ρεθύμνου

Ροδίων Άθλησις - ΑΣ Ιωνικός

ΟΦΗ - ΓΣ Πανιώνιος

ΓΣ Πανελλήνιος - ΑΟ Πολιτεία

ΑΟΝΣ Μίλων - ΑΟ Παλλήνη

* Με το διπλό από την έδρα του Κόροιβου έφυγε ο Κύζικος Νέας Περάμου

Με το δεξί η ΑΕΚ

Πρώτη αγωνιστική είχαμε στο δεύτερο όμιλο της Α2 με την ΑΕΚ να επικρατεί επί του Εθνικού στο κλειστό του Μετς με 3-0 σετ. Με το δεξί μπήκε και ο Απόλλωνας ο οποίος επικράτησε με 3-1 επί της ΑΕΠ Ολυμπίας. Στα επόμενα ματς όλοι οι φιλοξενούμενοι έφυγαν με νίκες.

Τα αποτελέσματα του Β’ ομίλου

ΑΣ Κόροιβος - ΑΠΣ Κύζικος 0-3 (14-25, 20-25, 17-25)

Κόροιβος (Γκρουμούσας): Παναγιωταράς, Τσούμας, Σωτηρόπουλος, Τσερεγκούνης, Σαλαβασίδης, Τσαούσης, Μιχόπουλος -λ.

Κύζικος (Λάιος): Λυκουρέσης, Κρέτσης, Κούνας, Κατσανεβάκης, Ασπιώτης, Μπεκιάρης, Τσαδήμας -λ.

ΑΟ Ακρίτας - ΕΑ Πατρών 0-3 (23-25, 21-25, 18-25)

Ακρίτας (Κουτράκης): Μπελογιαννέας, Τρουπάκης, Καρούνος, Θεοδώρου, Βραχνάς, Κουλιέρης, Κακούρος -λ / Ξενάκης -λ, Βασιλόπουλος, Πράτης

ΕΑΠ (Αγγελόπουλος): Σαρακίνης, Μούρτζης, Κάβουρας, Δασκαλόπουλος, Τσαρκάτογλου, Πατρινός, Σύρος -λ / Καραγιώργος-λ, Μακρυγιάννης, Δρακόπουλος, Κανελλόπουλος

ΑΣ Πανερυθραϊκός - ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας 1-3 (26-28, 29-27, 19-25, 23-25)

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χατζηπέρος): Δανιάς, Καραγιώργος, Κωστόπουλος Αλ., Χατζηγεωργίου, Αριστόπουλος, Τραπεζουντίδης, Βελούδης -λ / Σπανός, Βήτας Σ., Παπαδέας, Μάρκου, Κωστόπουλος Γ.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Γκολίτσης): Γεωργόπουλος, Φίνος, Γκόρτσανιουκ, Κολτσιάκης, Αντιφάκος, Αδαμόπουλος, Κοντοστάθης -λ / Αλεξάκης, Φωτιάδης, Κουτρομάνος

ΓΣ Απόλλων - ΑΕΠ Ολυμπίας 3-1 (25-21, 25-13, 23-25, 25-20)

ΑΠΟΛΛΩΝ (Νικηφορίδης): Σασάτι, Μανιάτης, Αμαριανάκης, Κυριακίδης, Λένας, Χατζηκάλφας, Κοτσαμπάσης (λ) / Γεωργίου, Φραγκιαδάκης

ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ (Δαρείος): Δημητσιάνος, Ντόντης, Χριστόπουλος, Φιλίππου, Ράπτης, Γεωργάτος, Κόζης (λ) / Γεωργακόπουλος (λ), Γεράνιος, Χασάπης, Μάρκου.

ΑΕΚ - Εθνικός ΟΦΠΦ 3-0 (25-23, 25-23, 25-16)

ΑΕΚ (Μπουτσουρής): Καρακίτσος, Μαντέκας, Κοτσιλιάνος, Ζουπάνη, Μελές, Χατζηροδρόμου, Αχιλλεόπουλος -λ / Αλεξόπουλος, Ρούσος, Καρακίτσος, Χριστοφίδης

ΕΘΝΙΚΟΣ (Κλαρούδας): Τοκάνης, Παπακυριακού, Λιόντας, Αλεξίου, Τουρνάκης, Μπάσι, Βολουδάκης -λ / Ψάρρας, Πούλης

ΑΟΝ Αργυρούπολης - ΑΟ Καλαμάτα 80 1-3 (19-25, 27-25, 20-25, 22-25)

ΑΟΝ (Αρέτας): Πολυχρόνου, Ιατρόπουλος, Κισκήρας, Καρράς, Ρομπότσης, Ρουμελιωτάκης, Κυριακουλάκος -λ / Νομικός

Καλαμάτα (Δημητρακόπουλος): Αποστολόπουλος, Ντάκουρης, Μάνα, Μανιατέας.

Επόμενη αγωνιστική Σάββατο 24/10

ΑΣ Κόροιβος - ΑΕΚ Αθηνών

Εθνικός ΟΦΠΦ - ΑΣ Πανερυθραϊκός

ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας - ΓΣ Απόλλων

ΑΕΠ Ολυμπιάς - ΑΟ Ακρίτας

ΕΑ Πατρών - ΑΟΝ Αργυρούπολης

ΑΠΣ Κύζικος - ΑΟ Καλαμάτα 80

* Έστω και δύσκολα η Ελπίδα Αμπελοκήπων επικράτησε με 3-2 της ΓΕ Αλεξανδρούπολης

Το απόλυτο οι γηπεδούχοι

Οι γηπεδούχοι ήταν οι μεγάλοι κερδισμένοι σε αυτή την τρίτη αγωνιστική. Στους έξι αγώνες που έγιναν οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα σε όλες με πιο δύσκολη τη νίκη της Ελπίδας Αμπελοκήπων κόντρα στη ΓΕ Αλεξανδρούπολης.  Πέρα από την Ελπίδα και ο Μακεδονικός κράτησε το αήττητο του και παρέμεινε στην κορυφή.

Τα αποτελέσματα του Γ’ ομίλου

ΑΣ Ελπίδα - ΓΕ Αλεξανδρούπολης 3-2 (25-22, 15-25, 11-25, 25-23, 15-7)

Ελπίδα (Καραβιδόπουλος): Ακριτίδης, Σταυρακάκης, Σαχπατζίδης, Μαυρίδης, Βουλγαρίδης, Χριστόφας, Ταλαμπίρης -λ / Ξένος -λ, Παντίρης, Καραβιδόπουλος, Μπολέτος, Μπατσαράς, Σταυρίδης, Καραντάκης

ΓΕΑ (-): Κωνσταντινίδης, Στοϊλούδης, Γραμματικάκης, Ανδρεάδης, Μπουφίδης, Δαλδαβερένης, Αρχοντούδης -λ / Κώτας, Τασάκος,

Μακεδονικός - ΕΑ Λάρισας 3-0 (25-20, 25-17, 25-23)

Μακεδονικός (Οικονομίδης): Γκουδελόπουλος, Τσακιρίδης, Καρασαρλίδης, Χατζηπαραδείσης, Ρεμπούτζιας, Όσσας, Αλμαλής -λ / Κοντόπουλος, Παπαδόπουλος, Ευγενίδης, Βόρκας

ΕΑΛ (-): Περουλάκης, Ναλετάκης, Γερομίχαλος, Μαντάρας, Μωυσιάδης, Μαγκούτης, Γαλάνης -λ / Σωτηρίου -λ, Καλύβας, Μυλωνάς, Ματούλας,

ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής - ΑΕ Γιάννενα 3-0 (25-16, 25-19, 25-15)

ΑΕ Κομοτηνής (Τσιακμάκης): Παπαδόπουλος, Βαρελάς, Δημόπουλος, Καψαλιάρης, Χατζηβλάσιου, Χρηστουηλίας, Παπαϊωάννου -λ / Βαργεμιτζίδης-λ Τσιαμήτας, Παπασπύρος, Δεληγιαννίδης, Αβερκιάδης, Φάκας, Τερζόγλου

ΑΣ Γιάννενα (Τσιούπης): Χρηστάρας, Σιάμπαλης, Αποστόλου, Στουγιάννος, Σαντζαρίδης, Κλούρας, Μότσιος -λ / Μανίκας, Βαϊόουλος,

Νίκη Αιγινίου - Αίας Ευόσμου 3-2 (25-16, 21-25, 25-27, 25-10, 15-10)

Νίκη Αιγινίου (Στράντζαλης): Βουλκίδης, Αναστασιάδης, Λαμπρινός, Γκορίδης, Γεωργόπουλος, Παπαλεξίου, Κνάπεκ -λ / Ματσκίδης -λ, Ντουντούδης, Κιοσσές, Ιωαννίδης,

Αίας (Νανάς): Κουντουρέτης, Χρηστινίδης, Ιωακειμίδης, Βαφέας, Κεσογλίδης, Καμαριώτης, Ρωμαλιάδης -λ / Μπερμπέρογλου -λ, Νικολαΐδης, Μιχελάκης, Κερτικίδης

ΧΑΝΘ - Ένωση Τούμπας 3-0 (25-17, 25-20, 25-15)

ΧΑΝΘ (Δράμπας): Χρυσάφης, Αλεξίου, Τερζόγλου, Παραδεισάνος, Νικολακάκης, Ζαλίδης, Πάντσιος -λ / Καρυίδης -λ, Πρώιος, Φιλιππίδης, Τσοπάνογλου, Σπανουδάκης

Ένωση Τούμπας (Φίνος): Μωυσίδης, Γεωργιάδης, Μουράτης, Αντωνίου, Κολτσιάκης, Χριστοφορίδης, Αντωνιάδης -λ / Αυγητίδης -λ, Πολιτίδης, Κουρτίδης, Τσάρας, Κουτσονίκας

Πήγασος Πολίχνης - ΑΟ Σερρών 3-0 (25-21, 25-14, 25-18)

Πήγασος (Κουτουνίδης): Κομητούδης Δ., Ρούσσος, Γκούγκουρας, Αντύπας, Παράσογλου, Παπάζογλου, Γκιούγκης -λ / Τζιαβράς -λ, Σταυρίδης, Καπετανίδης, Κουκουμάκας, Χρηστάκος, Χαριτωνίδης ,Μωυσίδης

ΑΟ Σερρών (-): Ζλάτκος, Παναγιώτου, Καραγκιόζης Ν., Κόκκινος, Λαζαρίδης, Κομητούδης Α., Κάτος-λ /Κομητούδης Χ., Αλεξανδρίδης, Ελεμές, Καραγκιόζης Ζ.

 

Επόμενη αγωνιστική 24/10

ΑΜΣ Νέστωρ - ΑΣ Μακεδονικός

ΑΣ Γιάννενα - Πήγασος Πολίχνης

ΑΟ Σερρών - ΑΣ Ελπίς

ΓΕ Αλεξανδρούπολης - ΧΑΝΘ

Ένωση Τούμπας - ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου

(25/10) ΕΑ Λάρισας - ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής

ΡΕΠΟ - ΑΠΣ Αίας Ευόσμου

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Αυτά είναι τα 15 χειρότερα αεροδρόμια στον κόσμο για το 2017 (τα 4 είναι στην Ελλάδα)

Τέταρτο χειρότερο στον κόσμο ένα ελληνικό αεροδρόμιο σύμφωνα με την ψήφο των επιβατών που προέκυψε από την εμπειρία τους. Ποια είναι τα άλλα τρία που μπήκαν στην δεκάδα με τα χειρότερα αεροδρόμια στην Ευρώπη

Το νέο βίντεο της Kate Upton θα σε κάνει να αλλάξεις δουλειά, σπίτι, γυαλιά

Το πιο περιπετειώδες κορμί της εποχής μας μόλις βούτηξε σε άγνωστα νερά.

Lockheed Martin: Όλα όσα πρέπει να ξέρετε για τον 'γίγαντα' των όπλων

To νέο στοίχημα με τα F35, οι χρυσές δουλειές με οπλικά συστήματα σε όλον τον πλανήτη και η μεγάλη της δύναμη στη διπλωματία

Assassin’s Creed στην Αρχαία Ελλάδα; Οι δημιουργοί μάς απαντούν

Το PopCode πετάχτηκε στο Λονδίνο και- στο πλαίσιο της παρουσίασης του Assassin’s Creed Origins- μίλησε με τον Creative Director του παιχνιδιού, Jean Guesdon και τον Art Director, Raphaël Lacoste.

 
ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24