Οι τελικές τετράδες σε Παίδες και Κορασίδες

Οι τελικές τετράδες σε Παίδες και Κορασίδες

Το Σαββατοκύριακο ολοκληρώθηκε η ημιτελική φάση των πρωταθλημάτων Κορασίδων και Παίδων στο βόλεϊ με την ΕΟΠΕ να ανακοινώνει το πρόγραμμα των Final 4.

Το προηγούμενο τριήμερο (16-18/6) πραγματοποιήθηκε η ημιτελική φάση των πρωταθλημάτων Κορασίδων και Παίδων στο βόλεϊ από όπου και προέκυψαν οι ομάδες που προκρίθηκαν στα Final 4.

Στις Κορασίδες οι ομάδες που κατάφεραν να πάρουν την πρόκριση ήταν οι ΑΣ Άρης, ΑΣ Ελπίς, ΣΦΑΜ Φοίβος και ΓΣΚ Ηρακλής, ενώ στους Παίδες οι Εθνικός Αλεξανδρούπολης, Ηρακλής Πετοσφαίριση, Ολυμπιακός και Ολυμπιάδα Πατρών.

Τα Final 4 των δύο κατηγοριών θα διεξαχθούν σε διαφορετικά τριήμερα. Αυτό των Κορασίδων θα διεξαχθεί στις 23-25 Ιουνίου και εκείνο των Παίδων στις 14-16 Ιουλίου. Οι έδρες θα ανακοινωθούν το προσεχές διάστημα.

ΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΤΗΣ ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΑΣ Άρης – ΕΑ Λάρισας 3-0 (26-24, 25-20, 25-9)

Άρης (Τσαϊρέλης): Μπάκα, Αλεξάκου, Καθάριου, Γουγούση, Ζωΐδου, Βασιλείου, Πετρινόλη –λ / Σανιώτη –λ, Σιδοπούλου, Πιλιτσίδου, Μπουσνάκη, Κωνσταντίνου, Λημνιώτη, Κυρκοπούλου.

ΕΑΛ (Πνάκας) Ριζομάρκου, Εξάρχου, Παπαδοπούλου, Ριζούλη, Γίτση, Δέλιου Μανδραβέλη –λ / Αποστόλου, Νίσκου, Κωνσταντούλα, Τριανταφύλλου, Δαπούση, Χύτα-Τζιανοπούλου

ΑΣ Ελπίς – ΑΣ Μακεδόνες 3-1 (25-12, 25-20, 20-25, 25-10)

Ελπίδα (Τεμελούδης) Παπάζογλου, Σουπιώνη, Παυλίδου, Αθανασιάδου, Αμπεριάδου, Γκόλτσιου, Ευγενίδου –λ / Ιασωνίδου –λ , Αρμουτσή Τ., Αρμουτσή Μ., Σπυρίδωνος, Λιούτα, Γούση, Δριντσούδη

Μακεδόνες (Βαγγέλης) Παπαδοπούλου, Ποντίκα, Δορούκα, Μπορμπόκη Ε., Αντωνιάδου, Μανδράου, Ευθυμιάδου –λ / Μπορμπόκη Σ., Χατζηνικολάου, Μπέγκα, Μελιγγάνη.

ΣΦΑΜ Φοίβος – ΑΟ Νέοι Βύρωνος 3-1 (24-26, 25-18, 25-22, 27-25)

Φοίβος (Μονδέλος) Γεωργακοπούλου, Μέγγου, Σκανδάλη Κ., Καρατζίκου Π., Σκανδάλη Π., Καραντάνη, Μολδοβανίδη-λ / Ντακόστα –λ, Βασιλείου, Δαλέκου.

Νέοι Βύρωνος (Παπαδούρης) Μουτοπούλου, Νικολάου, Βελλή, Σερόλα, Πάλλα Δ., Πάλλα Α., Μαγκαβέτσιου-λ / Μηλιώνη-λ, Μιχαλέα, Φαρμακίδη, Χατζηκωνσταντίνου, Κάλφα.

ΓΣΚ Ηρακλής – ΑΣΠ Απόλλων 3-0 (25-13, 25-14, 25-14)

Ηρακλής Κηφισιάς (Πολύζος) Βογιατζόγλου Α., Μερκουριάδη, Χούντα, Τσελέπη, Βογιατζόγλου Σ., Περγαντή, Κόττα –λ / Βασιλείου-λ, Κοντούδη, Βογιατζόγλου Α., Κυριακού, Γεωργίου

Απόλλων Πατρών (Καράβολας) Παπαλεξάκου, Παυλοπούλου, Σπυροπούλου, Γιαννοπούλου, Πεφάνη, Συμεωνίδου, Καράβολα-λ / Καρουμπάλου-λ, Αλεξανδρίδη, Πατρώνη, Θεωδοροπούλου.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ

Παρασκεύη 23/6/2017 ΣΦΑΜ Φοίβος - ΑΣ Ελπίς

Παρασκεύη 23/6/2017 ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΣ Άρης

Σάββατο 24/6/2017 ΓΣΚ Ηρακλής - ΣΦΑΜ Φοίβος

Σάββατο 24/6/2017 ΑΣ Άρης - ΑΣ Ελπίς

Κυριακή 25/6/2017 ΑΣ Ελπίς - ΓΣΚ Ηρακλής

Κυριακή 25/6/2017 ΣΦΑΜ Φοίβος - ΑΣ Άρης

ΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΤΗΣ ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΩΝ

ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΑΣΑ Έβρος 3-0 (25-21, 25-21, 25-09)

Εθνικός (Τσουλκανάκης) Ανδραβίζος, Αλεξάκης, Μούχλιας, Ποιμενίδης, Κεσεσίδης, Παπάζογλου, Μύρος –λ / Τέλιος-λ, Χατζίδης, Ραπτόπουλος. Γκιδίκας, Βαφειάδης.

Έβρος (Μούχλιας) Κεσούδης, Αλεξούδης Ι., Ντούμας, Παπαδημητρίου, Μιλκίδης, Κάβουρας, Μουχταρίδης –λ / Κάλφας-λ, Παπάζογλου, Πανταζής.

Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 - ΠΟ Νέων Μουδανιών 3-1 (25-19, 13-25, 26-24, 25-18)

Ηρακλής (Μπαμπαλιούτας) Φραγκουλίδης, Κονιόρδος, Στεφανίδης, Καλαϊτζίδης, Λιούτας, Βαρβετσιώτης, Κωστακόγλου-λ / Αθανασίου –λ, Καράτσαλης, Μαδίτσης, Μοσχάς,

ΠΟ Μουδανιών (Ροδοβίτης) Τερζής, Ματθαίου, Τσαχλάρης, Κοτζάι, Τερτίλογλου, Μιχαλάκης, Μωραϊτόπουλος –λ / Θωμαδάκης -λ, Λεονταρίδης, Κασκανιώτης, Πελέκας, Μέγας, Μαυρόπουλος.

ΑΟΝΣ Μίλων – Ολυμπιακός ΣΦΠ 2-3 (22-25, 20-25, 25-22, 25-14, 11-15)

Μίλωνας (Γεωργούντζος): Κεφαλωνίτης, Χρήστου, Χάκας, Σπυριούνης, Κανάσαρος, Λειβαδάς, Δελάλης –λ / Φραγκιαδάς –λ,Καφούρος

Ολυμπιακός (Κυριακάκης): Μαγγανάς, Κοβάτσεβ, Δημούδης, Μπαρμπούνης, Μπεζάνι, Στράτος, Συναδινός –λ / Ζωγραφάκης, Δασκαλέρος, Μαζωνάκης.

Παναθηναϊκός ΑΟ – ΑΕΠ Ολυμπιάς 1-3 (25-18, 21-25, 20-25, 20-25)

Παναθηναϊκός (Μαρκάκης) Πολυχρονόπουλος, Ρουσόπουλος, Κεχαγιάς, Παλαιολόγος, Ανδρεόπουλος, Στρασέβσκι, Ζιόμεκ-λ / Τσακαρισιάνος –λ, Κουτσομύτης, Σερεμέτης, Φιλιππακόππουλος, Πικούλ, Τάτσης,

Ολυμπιάδα (Γεράνιος): Μακρής, Αβράμης, Πομώνης, Ράπτης, Τσιόδουλος, Κανελλόπουλος, Γαλάνης Αγ. –λ / Παπακανέλλος, Χριστόπουλος Ν., Γαλάνης Χ., Πομώνης, Χριστόπουλος Γ.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ

Παρασκευή 14/7/2017 Ολυμπιακός ΣΦΠ - Ηρακλής Πετοσφαίριστη 2015

Παρασκευή 14/7/2017 ΜΓΣ Εθνικός - ΑΕΠ Ολυμπιάς

Σάββατο 15/7/2017 ΜΓΣ Εθνικός -  Ολυμπιακός ΣΦΠ

Σάββατο 15/7/2017 ΑΕΠ Ολυμπιάς - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015

Κυριακή 16/7/2017 Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 - ΜΓΣ Εθνικός

 Κυριακή 16/7/2017 Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΕΠ Ολυμπιάς

 

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Αποτυπώνοντας την καταστροφή στον Κάλαμο: Η χαρτογράφηση των καμένων εκτάσεων

Ο χάρτης του Γεωδυναμικό Ινστιτούτο του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών δίνει έναν πρώτο απολογισμό του μεγέθους των καταστροφών που επήλθαν στο φυσικό περιβάλλον της χώρας.

10 ατάκες που λέμε σε μια ταβέρνα και θα έπρεπε να διώκονται ποινικά

Ζουν ανάμεσά μας άνθρωποι που ρωτούν τον σερβιτόρο αν είναι όντως φρέσκα τα ψάρια.

Πούτιν - Ρωσία: 5 πίνακες που δείχνουν πώς τους βλέπουμε οι Έλληνες

Αρκετές πρωτιές καταγράφει η Ελλάδα σε παγκόσμια δημοσκόπηση που εξετάζει, μεταξύ των άλλων, την εικόνα του Πούτιν και της Ρωσίας στον κόσμο

Είναι αυτή η πιο 90s φωτογραφία όλων των εποχών;

Εκατομμύρια φωτογραφίες διεκδικούν τον τίτλο της πιο αγαπημένης μας δεκαετίας, αλλά μία έχει όλα τα φόντα να τον κατακτήσει.

 
UNIQUE

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24