ΒΟΛΕΪ

Kαζάζης: "Η χειρότερη μας εμφάνιση"

Ο Δημήτρης Καζάζης επισήμανε πως ο Ολυμπιακός υπέστη μία ήττα χωρίς αντίκτυπο στη Θεσσαλονίκη από τον ΠΑΟΚ.

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε 3-0 σετ από τον ΠΑΟΚ για το πρωτάθλημα στο βόλεϊ στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής.

Παρά την ήττα οι "ερυθρόλευκοι" τερμάτισαν πρώτοι στην κανονική περίοδο με μόλις 2 ήττες σε 22 ματς.

Ο προπονητής του Ολυμπιακού Δημήτρης Καζάζης τόνισε ότι ο Ολυμπιακός δεν μπήκε ποτέ σε αυτό το παιχνίδι.

" Ο ΠΑΟΚ το ήθελε πολύ περισσότερο αυτό το παιχνίδι και το πήρε. Εμείς δεν μπήκαμε ποτέ σε αυτό το παιχνίδι. Προηγήθηκε το φάιναλ φορ του Κυπέλλου και πάντα ο επόμενος αγώνας μετά και την κατάκτηση ενός τίτλου εγκυμονεί κινδύνους.

Προσπαθήσαμε να προφυλάξουμε στην αρχή κάποιους παίκτες που είχαν προβλήματα, αλλά δεν ευνόησε το παιχνίδι και έτσι αναγκαστήκαμε να τους χρησιμοποιήσουμε. Για τον ΠΑΟΚ ήταν ένα οριακό παιχνίδι γιατί έπαιζε μία ολόκληρη χρονιά και έδειξε πως το ήθελε περισσότερο, ενώ εμείς κάναμε ίσως τη χειρότερή μας εμφάνιση για φέτος. Ήμασταν κακοί στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα.

Ευτυχώς για εμάς ήταν μία ήττα χωρίς αντίκτυπο. Κοιτάμε μπροστά γιατί το έχουμε πει πως ο στόχος μας είναι το Πρωτάθλημα. Δεν μας ενδιαφέρει ποιον θα βρούμε στα ημιτελικά (σ.σ. ο Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης)".