Ανοίγει η αυλαία στο Μπίντγκοζ

Ανοίγει η αυλαία στο Μπίντγκοζ

Με τη συμμετοχή επτά Ελλήνων αθλητών ξεκινά στο Μπίντγκοζ της Πολωνίας το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα εφήβων και Νεανίδων.

Ξεκινά σήμερα 19 και ολοκληρώνεται την Κυριακή 24 Ιουλίου στο Μπίντγκοζ της Πολωνίας το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα εφήβων και Νεανίδων στο οποίο η χώρα μας μετέχει με  15 αθλητές και αθλήτριες της κατηγορίας.

Πρώτοι ανοίγουν την αυλαία για την ελληνική αποστολή οι Οδυσσέας Μουζενίδης και Κώστας Χατζημιχαήλ που αγωνίζονται στον προκριματικό της σφαιροβολίας στις 10.35.

Λίγο αργότερα η Αφροδίτη Μανιού θα αγωνιστεί στον προκριματικό του ακοντισμού, στη συνέχεια ο Άγγελος Βασιλείου στα 1.500μ, στον προκριματικό του μήκους οι Τεντόγλου Μαντζουρογιάννης και η παρουσία της ομάδας μας ολοκληρώνεται με την απογευματινή παρουσία της Αδαμοπούλου στον προκριματικό του επί κοντώ (18:00).

Η ελληνική αποστολή βρίσκεται από χθες στην Πολωνία ενώ σήμερα θα ενταχθούν στην αποστολή και τα τέσσερα παιδιά που μετείχαν στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα της Τιφλίδας, ο Εμμανουήλ Καραλής, ο Οδυσσέας Μουζενίδης, ο Παναγιώτης Μαντζουρογιάννης και η Αριάδνη Αδαμοπούλου. Τα μέλη της αποστολής πραγματοποίησαν το πρωί την πρώτη τους προπόνηση στο στάδιο, όπου θα γίνουν οι αγώνες, ενώ το μεσημέρι θα γίνει η τεχνική σύσκεψη στην οποία θα ανακοινωθούν όρια και σειρές.Το ωρολόγιο πρόγραμμα σε ώρες Ελλάδας (η διαφορά με το Μπίντγκος είναι -1 ώρα)

Ε=έφηβοι, Ν=νεάνιδες

1 ημέρα 19 Ιουλίου

Πρωί

10:30     100μ 10θλου Ε                                  

10:35     Σφαιροβολία (6κ) Ε προκριματικός  ΜΟΥΖΕΝΙΔΗΣ - ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛ                                                       

10:55     3.000μ ΦΕ Ν προκριματικός                                                       

11:05     Ακοντισμός Ν προκριματικός γκρουπ Α   ΜΑΝΙΟΥ                                             

11:20     Μήκος 1θλου Ε                                                                

11:35     1.500μ Ε προκριματικός ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ                                                        

12:10     800μ Ν προκριματικός                                                  

12:20     Ακοντισμός Ν προκριματικός γκρουπ Β                                                

12:55     Μήκος Ε προκριματικός ΤΕΝΤΟΓΛΟΥ-ΜΑΝΤΖΟΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ

13:05     100μ Ε προκριματικός                                                   

13:10     Σφαιροβολία 10θλου Ε                                                

Απόγευμα

18:00     Επί κοντώ Ν προκριματικός ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ                                                   

18:15     Υψος 10θλου Ε                                                 

19:00     10.000μ βάδην Ν ΤΕΛΙΚΟΣ                                                          

19:20     Δίσκος Ν προκριματικός γκρουπ Α                                                         

20:10     400μ Ν προκριματικός                                                  

20:35     Δισκοβολία Ν προκριματικός Β                                                                

21:00     Σφαίρα (6κ) Ε ΤΕΛΙΚΟΣ                                                 

21:05     400μ 10θλου Ν                                                 

21:30     10.000μ Ε ΤΕΛΙΚΟΣ                          

2 ημέρα 20 Ιουλίου

Πρωί

10:30     110μ εμπόδια (99εκ) 10θλου Ε                                                  

10:40     Σφαίρα Ν προκριματικός                                                            

10:55     110μ εμπόδια (99εκ) Ε προκριματικός                                                   

11:20     Δίσκος (1.750γρ) 10θλου Ε γκρουπ Α                                                     

11:50     400μ εμπόδια Ν προκριματικός  ΓΝΑΦΑΚΗ - ΚΙΑΦΑ                                        

12:30     Δίσκος (1.750γρ) 10θλου γκρουπ B                                                         

12:35     Τριπλούν Ε προκριματικός ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ                                                   

12:40     400μ Ε προκριματικός                                                   

13:35     100μ Ν προκριματικός                                                  

13:50     Σφύρα (6κ) Ε προκριματικός γκρουπ Α ΠΡΟΔΑΝΑΣ                                                        

14:05     Κοντώ 10θλου Ε                                                               

15:10     Σφύρα (6κ) Ε προκριματικός γκρουπ Β                                                 

Απόγευμα

19:00     Ακόντιο 10θλου Ε γκρουπ Α                                                       

19:10     110μ εμπόδια (99εκ) Ε Ημιτελικός                                                           

19:35     Σφαίρα Ν ΤΕΛΙΚΟΣ                                                         

19:40     Υψος Ε προκριματικός                                                  

19:45     800μ Ν Ημιτελικός                                                          

20:10     Ακόντιο 10θλου Ε γκρουπ B                                                       

20:20     100μ Ε Ημιτελικός                                                           

20:45     Μήκος Ε ΤΕΛΙΚΟΣ                                                           

20:55     400μ Ν Ημιτελικός                                                          

21:25     3.000μ Ν ΤΕΛΙΚΟΣ                                                           

21:45     Ακόντιο Ν ΤΕΛΙΚΟΣ                                                        

22:00     1.500μ 10θλου Ε                                                              

22:35     100μ Ε ΤΕΛΙΚΟΣ

3 ημέρα 21 Ιουλίου

Πρωί

10:30     Σφύρα Ν προκριματικός γκρουπ Α                                                         

10:35     100μ εμπόδια 7θλου Ν                                                 

10:40     Μήκος Ν προκριματικός                                                             

10:45     Κοντώ Ε προκριματικός  ΚΑΡΑΛΗΣΝΕΡΑΤΖΗΣ                                                                

11:00     3.000μ ΦΕ Ε προκριματικός                                                        

11:35     400μ εμπόδια Ε προκριματικός                                                                

11:40     Υψος 7θλου Ν                                                  

11:55     Σφυροβολία Ν προκριματικός  γκρουπ B                                                             

12:30     200μ Ε προκριματικός

Απόγευμα                                                         

19:00     Σφαίρα 7θλοθ Ν                                                             

19:05     100μ Ν Ημιτελικός                                                          

19:25     Κοντώ Ν ΤΕΛΙΚΟΣ                                                           

19:30     200μ Ε Ημιτελικός                                                           

19:50     Δίσκος Ν ΤΕΛΙΚΟΣ                                                          

19:55     400μ εμπόδια Ν Ημιτελικός                                                        

20:20     200μ 7θλου Ν                                                   

20:45     400μ Ε Ημιτελικός                                                           

21:10     Τριπλούν Ε ΤΕΛΙΚΟΣ                                                      

21:15     400μ Ν ΤΕΛΙΚΟΣ                                                               

21:25     1.500μ Ε ΤΕΛΙΚΟΣ                                                            

21:45     800μ Ν ΤΕΛΙΚΟΣ                                                               

22:00     110μ εμπόδια (99εκ) ΤΕΛΙΚΟΣ                                                   

22:20     100μ Ν ΤΕΛΙΚΟΣ

4η ημέρα 22 Ιουλίου

Πρωί                                                    

10:30     Ακοντισμός Ε προκριματικός γκρουπ A                                                

10:35     100μ εμπόδια Ν προκριματικός                                                               

11:10     Μήκος 7θλου Ν                                                               

11:15     Υψος Ν προκριματικός                                                                 

11:25     800μ Ε προκριματικός                                   

11:50     Ακόντιο Ε προκριματικός γκρουπ B                                                        

12:20     1.500μμ Ν προκριματικός                                                           

12:50     Τριπλούν Ν προκριματικός ΡΩΜΑΙΟΥ                                                   

13:00     200μ Ν προκριματικός                                                  

13:25     Ακόντιο 7θλου Ν γκρουπ Α                                                        

14:35     Ακόντιο 7θλου Ν γκρουπ Β

Απόγευμα                                                         

19:00     4χ100μ Ν προκριματικός                                                             

19:20     Υψος Ε ΤΕΛΙΚΟΣ                                                               

19:30     4χ100μ Ε προκριματικός                                                              

20:00     800μ 7θλου Ν                                   

20:25     Μήκος Ν ΤΕΛΙΚΟΣ                                                          

20:30     400μ εμπόδια Ημιτελικός                                                            

21:00     3.000μ ΦΕ Ν ΤΕΛΙΟΣ                                                       

21:25     Σφύρα (6κ) Ε ΤΕΛΙΚΟΣ                                                  

21:30     400μ Ε ΤΕΛΙΚΟΣ                                                                

21:45     400μ εμπόδια Ν ΤΕΛΙΚΟΣ                                                            

22:00     200μ Ν Ημιτελικός                                                          

22:30     200μ Ε ΤΕΛΙΚΟΣ

5 ημέρα 23 Ιουλίου

Πρωί

10:30     10.000μ Βάδην Ε ΤΕΛΙΚΟΣ                                                           

10:40     Δίσκος (1.750κ) Ε προκριματικός γκρυπ A ΘΑΝΑΣΗΣ                                                      

11:30     5.000μ Ν ΤΕΛΙΚΟΣ                                                           

11:40     Τριπλούν Ν ΤΕΛΙΚΟΣ                                                     

12:00     Δίσκος ( 1.750κ) προκριματικός γκρουπ B                                                           

12:10     4χ400μ Ν προκριματικός                                                             

12:45     4x400μ Ε προκριματικός                                                              

Απόγευμα

18:00     Σφυροβολία Ν ΤΕΛΙΚΟΣ                                                               

18:10     Κοντώ Ε ΤΕΛΙΚΟΣ                                                            

18:15     100μ εμπόδια Ν Ημιτελικός                                        

18:45     800μ Ε Ημιτελικός                                                           

19:20     200μ Ν ΤΕΛΙΚΟΣ                                                               

19:40     Ακόντιο Ε ΤΕΛΙΚΟΣ                                                         

19:45     5.000μ Ε ΤΕΛΙΚΟΣ                                                            

20:15     400μ εμπόδια Ε ΤΕΛΙΚΟΣ                                                             

20:35     4χ100μ Ε ΤΕΛΙΚΟΣ                                                           

20:50     4χ100μ Ν ΤΕΛΙΚΟΣ

6 ημέρα 24 Ιουλίου

Δεν έχει πρωϊνό πρόγραμμα 

Απόγευμα

17:00     Υψος Ν ΤΕΛΙΚΟΣ                                                              

17:05     100μ εμπόδια Ν ΤΕΛΙΚΟΣ                                                            

17:10     Δίσκος (1.750κ) Ε ΤΕΛΙΚΟΣ                                                          

17:20     3.000μ ΦΕ Ε ΤΕΛΙΚΟΣ                                                     

17:45     1.500μ Ν ΤΕΛΙΚΟΣ                                                           

18:10     800μ Ε ΤΕΛΙΚΟΣ                                                                

18:30     4χ400μ Ν ΤΕΛΙΚΟΣ                                          

18:50     4χ400μ Ε ΤΕΛΙΚΟΣ

 
SHARE:

BEST OF NETWORK

Η ιστορία της ελληνικής γλώσσας και ένα ερώτημα για εμάς

Η ελληνική γλώσσα στο μικροσκόπιο ενός Καναδού γλωσσολόγου που αναλύει σε βίντεο του την εξέλιξη και την ιστορία της κάθε γλώσσας (Vid)

11 διάσημοι που κανείς δεν ξέρει την πραγματική τους ηλικία

Ο Τάκης Τσουκαλάς και 10 celebrities που δείχνουν πως η ηλικία είναι σχετική.

Η Σκωτσέζικη βουλή αποφάσισε δεύτερο δημοψήφισμα ανεξαρτησίας

Η βουλή της Σκωτίας έδωσε το πράσινο φως για να διεξαχθεί δεύτερο δημοψήφισμα για την ανεξαρτησία της χώρας. Πρόκειται για επίσημη αντίδραση για το Brexit. Πώς απαντά η Αγγλία

10 πασίγνωστα ξένα τραγούδια με γελοίους στίχους

Πλακούντες που πέφτουν στο πάτωμα και αέναη επανάληψη της λέξης κέικ.

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24