ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ

Κίνα - Βραζιλία 59-98

Εύκολο απόγευμα είχε η Βραζιλία, η οποία επικράτησε της Κίνας με 98-59 για τον β' όμιλο. Διαβάστε αναλυτικά.

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε η Βραζιλία, η οποία επικράτησε της Κίνας για τον δεύτερο όμιλο με 98-59.

Οι Βραζιλιάνοι επέβαλαν από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης το παιχνίδι τους και δεν δυσκολεύτηκαν να φτάσουν στο θετικό αποτέλεσμα.

Η Κίνα δεν κατάφερε σε κανένα σημείο του αγώνα να απειλήσει τη Βραζιλία, η οποία είχε σε πολύ καλή βραδιά τους Μπαρμπόσα, Τζιοβανόνι και Σπλίτερ.

Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε στο 25-9 για τη Βραζιλία, ενώ το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 42-21. Στο 30' το ματς ήταν στο 70-38, με τους Βραζιλιάνους να φτάσουν στο θετικό αποτέλεσμα με 98-59.

Τα δεκάλεπτα: 9-25, 21-42, 38-70, 59-98.

Κίνα (Ντόουνλαντ): Ντινγκ 5, Λίου 5, Γι 5, Ουάνγκ Σ. 3(1), Ζου 13, Ζανγκ 2, Γι 5, Γκουό 8, Τσεν 10, Ουάνγκ Ζ., Ζου 3.

Βραζιλία (Μανιάνο): Μασάδο 10(2), Νέτο 5, Τόρες 6, Τέιλορ 2, Γκαρσία, Χουέρτας 8(2), Μπαρμπόσα 13(3), Βαρεχάο 9, Τζιοβανόνι 13(3), Χιλάριο 6, Βιειρά Σούζα 14(2), Σπλίτερ 12.