ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΤΟ ΡΙΟ

Οι ελληνικές συμμετοχές της τρίτης ημέρας

Οι ελληνικές συμμετοχές της τρίτης ημέρας

Το Sport24.gr σας παρουσιάζει το πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών κατά τη διάρκεια της τρίτης ημέρας των Ολυμπιακών Αγώνων του Ρίο.

Πολλές και σπουδαίες συμμετοχές θα έχουμε στην τρίτη ημέρα των Ολυμπιακών Αγώνων του Ρίο. Η Βάσω Βουγιούκα μπαίνει στη μάχη της σπάθης και θέλει να κατακτήσει ότι της στέρησε το σπασμένο δόντι στο Λονδίνο. Εάν το καταφέρει θα μας απασχολήσει όλη την ημέρα με την πορεία της.

Στη μάχη για ένα μετάλλιο μπαίνουν οι ιστιοπλόοι μας. Ο Βύρωνας Κοκκαλάνης είναι μία από τις μεγάλες ελπίδες μας για μετάλλιο και ξεκινά τις προσπάθειες του στο RS:X όπως και η Τζέλι Σκαρλάτου.

Σημαντικό αγώνα για την πορεία της στους Ολυμπιακούς Αγώνες δίνει η Εθνική ομάδα πόλο των ανδρών. Η ελληνική ομάδα θα αντιμετωπίσει τη Σερβία και σε περίπτωση νίκης θα κάνει αποφασιστικό βήμα για την κατάληψη μιας εκ των δύο πρώτων θέσεων στον όμιλο της.

Στην κωπηλασία η τετράκωπος Θεού θέλοντος και καιρού επιτρέποντος θα αγωνιστεί στον προκριματικό όπου δεν θα έχει κανένα απολύτως πρόβλημα να πάρει την πρόκριση, ενώ ο Στέφανος Δημητριάδης θα αγωνιστεί στα 200 μέτρα πεταλούδα.

Αναλυτικά όλες οι συμμετοχές της τρίτης ημέρας

Δευτέρα 8/8, 15:00

Πόλο

Προκριματικά (Α): Σερβία - Ελλάδα

Ελληνική συμμετοχή: Εθνική ομάδα πόλο ανδρών

Δευτέρα 8/8, 15:00

Ξιφασκία

Γύρος των "64": Σπάθη ατομικό (Γ)

Ελληνική συμμετοχή: Βάσω Βουγιούκα 

Δευτέρα 8/8, 16:00

Ξιφασκία

Γύρος των "32": Σπάθη ατομικό (Γ)

* Σε περίπτωση πρόκρισης Ελληνική συμμετοχή: Βάσω Βουγιούκα 

Δευτέρα 8/8, 17:35

Ξιφασκία

Γύρος των "16": Σπάθη ατομικό (Γ)

* Σε περίπτωση πρόκρισης Ελληνική συμμετοχή: Βάσω Βουγιούκα 

Δευτέρα 8/8, 18:40

Ξιφασκία

Προημιτελικά: Σπάθη ατομικό (Γ)

* Σε περίπτωση πρόκρισης Ελληνική συμμετοχή: Βάσω Βουγιούκα 

Δευτέρα 8/8, 19:05

Ιστιοπλοΐα

RS:X (Α)

Ελληνική συμμετοχή: Βύρων Κοκκαλάνης 

Δευτέρα 8/8, 19:15

Ιστιοπλοΐα

RS:X (Γ)

Ελληνική συμμετοχή: Αγγελική Σκαρλάτου 

Δευτέρα 8/8, 19:20

Κωπηλασία

Προκριματικά: Τετράκωπος άνευ πηδαλιούχου ανδρών

Ελληνική συμμετοχή: Γιάννης Χρήστου, Γιάννης Τσίλης, Γιώργος Τζιάλλας και Διονύσης Αγγελόπουλος

Δευτέρα 8/8, 19:27

Κολύμβηση

Προκριματικά: 200μ πεταλούδα (Α)

Ελληνική συμμετοχή: Στέφανος Δημητριάδης 

Δευτέρα 8/8, 20:05

Ιστιοπλοΐα

RS:X (Α)

Ελληνική συμμετοχή: Βύρων Κοκκαλάνης 

Δευτέρα 8/8, 20:15

Ιστιοπλοΐα

RS:X (Γ)

Ελληνική συμμετοχή: Αγγελική Σκαρλάτου 

Δευτέρα 8/8, 21:05

Ιστιοπλοΐα

RS:X (Α)

Ελληνική συμμετοχή: Βύρων Κοκκαλάνης 

Δευτέρα 8/8, 21:15

Ιστιοπλοΐα

RS:X (Γ)

Ελληνική συμμετοχή: Αγγελική Σκαρλάτου 

Δευτέρα 8/8, 22:00

Ξιφασκία

Ημιτελικά: Σπάθη ατομικό (Γ)

* Σε περίπτωση πρόκρισης Ελληνική συμμετοχή: Βάσω Βουγιούκα 

Δευτέρα 8/8, 23:15

Ξιφασκία

Μικρός τελικός: Σπάθη ατομικό (Γ)

* Σε περίπτωση πρόκρισης Ελληνική συμμετοχή: Βάσω Βουγιούκα 

Δευτέρα 8/8, 23:45

Ξιφασκία

Τελικός: Σπάθη ατομικό (Γ)

* Σε περίπτωση πρόκρισης Ελληνική συμμετοχή: Βάσω Βουγιούκα 

Τρίτη 9/8, 03:30

Πινγκ Πονγκ

4ος γύρος: Μονό (Α)

Τρίτη 9/8, 05:07

Κολύμβηση

Ημιτελικά: 200μ πεταλούδα (Α)

* Σε περίπτωση πρόκρισης Ελληνική συμμετοχή: Στέφανος Δημητριάδης

 
SHARE:

BEST OF NETWORK

Ο μυστικός και φονικός γυναικείος στρατός του Κιμ Γιονγκ Ουν

Τις αποκαλούν "γλυκιές παγίδες" και είναι οι γυναίκες κατάσκοποι της Βορείου Κορέας που εκτελούν τις πιο δύσκολες αποστολές του καθεστώτος (Pics)

Το brunch του The Sowl είναι το πιο λαχταριστό εισιτήριο για Μεξικό

Πικάντικο Σπόιλερ: Στο Θησείο τις Κυριακές τα αυγά ποσέ προσγειώνονται πάνω σε chilli con carne.

Survivor: Τι είπε η Μαριάννα Καλλέργη μετά την αποχώρηση

Η πρωταθλήτρια του Muay Thai, βρέθηκε υποψήφια για αποχώρηση μαζί με τον Χούτο και την Πασχάλη και τελικά ήταν εκείνη που ψήφισε το τηλεοπτικό κοινό για να φύγει (Vid)

Τα πιο υπερεκτιμημένα πράγματα στο σεξ

Ας είμαστε ειλικρινείς παιδιά, κανείς δεν τρελάθηκε από ηδονή τρώγοντας κεράσια από το κορμί της συντρόφου του.

 
UNIQUE

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24