ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΤΟ ΡΙΟ

Οι ελληνικές συμμετοχές της τρίτης ημέρας

Οι ελληνικές συμμετοχές της τρίτης ημέρας

Το Sport24.gr σας παρουσιάζει το πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών κατά τη διάρκεια της τρίτης ημέρας των Ολυμπιακών Αγώνων του Ρίο.

Πολλές και σπουδαίες συμμετοχές θα έχουμε στην τρίτη ημέρα των Ολυμπιακών Αγώνων του Ρίο. Η Βάσω Βουγιούκα μπαίνει στη μάχη της σπάθης και θέλει να κατακτήσει ότι της στέρησε το σπασμένο δόντι στο Λονδίνο. Εάν το καταφέρει θα μας απασχολήσει όλη την ημέρα με την πορεία της.

Στη μάχη για ένα μετάλλιο μπαίνουν οι ιστιοπλόοι μας. Ο Βύρωνας Κοκκαλάνης είναι μία από τις μεγάλες ελπίδες μας για μετάλλιο και ξεκινά τις προσπάθειες του στο RS:X όπως και η Τζέλι Σκαρλάτου.

Σημαντικό αγώνα για την πορεία της στους Ολυμπιακούς Αγώνες δίνει η Εθνική ομάδα πόλο των ανδρών. Η ελληνική ομάδα θα αντιμετωπίσει τη Σερβία και σε περίπτωση νίκης θα κάνει αποφασιστικό βήμα για την κατάληψη μιας εκ των δύο πρώτων θέσεων στον όμιλο της.

Στην κωπηλασία η τετράκωπος Θεού θέλοντος και καιρού επιτρέποντος θα αγωνιστεί στον προκριματικό όπου δεν θα έχει κανένα απολύτως πρόβλημα να πάρει την πρόκριση, ενώ ο Στέφανος Δημητριάδης θα αγωνιστεί στα 200 μέτρα πεταλούδα.

Αναλυτικά όλες οι συμμετοχές της τρίτης ημέρας

Δευτέρα 8/8, 15:00

Πόλο

Προκριματικά (Α): Σερβία - Ελλάδα

Ελληνική συμμετοχή: Εθνική ομάδα πόλο ανδρών

Δευτέρα 8/8, 15:00

Ξιφασκία

Γύρος των "64": Σπάθη ατομικό (Γ)

Ελληνική συμμετοχή: Βάσω Βουγιούκα 

Δευτέρα 8/8, 16:00

Ξιφασκία

Γύρος των "32": Σπάθη ατομικό (Γ)

* Σε περίπτωση πρόκρισης Ελληνική συμμετοχή: Βάσω Βουγιούκα 

Δευτέρα 8/8, 17:35

Ξιφασκία

Γύρος των "16": Σπάθη ατομικό (Γ)

* Σε περίπτωση πρόκρισης Ελληνική συμμετοχή: Βάσω Βουγιούκα 

Δευτέρα 8/8, 18:40

Ξιφασκία

Προημιτελικά: Σπάθη ατομικό (Γ)

* Σε περίπτωση πρόκρισης Ελληνική συμμετοχή: Βάσω Βουγιούκα 

Δευτέρα 8/8, 19:05

Ιστιοπλοΐα

RS:X (Α)

Ελληνική συμμετοχή: Βύρων Κοκκαλάνης 

Δευτέρα 8/8, 19:15

Ιστιοπλοΐα

RS:X (Γ)

Ελληνική συμμετοχή: Αγγελική Σκαρλάτου 

Δευτέρα 8/8, 19:20

Κωπηλασία

Προκριματικά: Τετράκωπος άνευ πηδαλιούχου ανδρών

Ελληνική συμμετοχή: Γιάννης Χρήστου, Γιάννης Τσίλης, Γιώργος Τζιάλλας και Διονύσης Αγγελόπουλος

Δευτέρα 8/8, 19:27

Κολύμβηση

Προκριματικά: 200μ πεταλούδα (Α)

Ελληνική συμμετοχή: Στέφανος Δημητριάδης 

Δευτέρα 8/8, 20:05

Ιστιοπλοΐα

RS:X (Α)

Ελληνική συμμετοχή: Βύρων Κοκκαλάνης 

Δευτέρα 8/8, 20:15

Ιστιοπλοΐα

RS:X (Γ)

Ελληνική συμμετοχή: Αγγελική Σκαρλάτου 

Δευτέρα 8/8, 21:05

Ιστιοπλοΐα

RS:X (Α)

Ελληνική συμμετοχή: Βύρων Κοκκαλάνης 

Δευτέρα 8/8, 21:15

Ιστιοπλοΐα

RS:X (Γ)

Ελληνική συμμετοχή: Αγγελική Σκαρλάτου 

Δευτέρα 8/8, 22:00

Ξιφασκία

Ημιτελικά: Σπάθη ατομικό (Γ)

* Σε περίπτωση πρόκρισης Ελληνική συμμετοχή: Βάσω Βουγιούκα 

Δευτέρα 8/8, 23:15

Ξιφασκία

Μικρός τελικός: Σπάθη ατομικό (Γ)

* Σε περίπτωση πρόκρισης Ελληνική συμμετοχή: Βάσω Βουγιούκα 

Δευτέρα 8/8, 23:45

Ξιφασκία

Τελικός: Σπάθη ατομικό (Γ)

* Σε περίπτωση πρόκρισης Ελληνική συμμετοχή: Βάσω Βουγιούκα 

Τρίτη 9/8, 03:30

Πινγκ Πονγκ

4ος γύρος: Μονό (Α)

Τρίτη 9/8, 05:07

Κολύμβηση

Ημιτελικά: 200μ πεταλούδα (Α)

* Σε περίπτωση πρόκρισης Ελληνική συμμετοχή: Στέφανος Δημητριάδης

SHARE:

BEST OF NETWORK

Ντοκουμέντο: Το πάρτι με Γιαννόπουλο, στρίπερ και πολιτικούς στα Σόδομα το '93

Φωτογραφικά ντοκουμέντα του 1993 από μια βραδιά στα "Σόδομα" με τη Δούκισσα στην πίστα και στο πρώτο τραπέζι τον Ευάγγελο Γιαννόπουλο και άλλα πολιτικά και διάσημα, πρόσωπα της εποχής (Pics)

33 σημάδια ότι φτάνεις στα χρόνια του Χριστού

'Παρακολουθώ την πρόγνωση του καιρού' κι άλλα 32 πράγματα μάλλον θα ταυτιστείς αν είσαι γύρω στα 30.

Πέθανε ο σκηνοθέτης και ακαδημαϊκός Σπύρος Ευαγγελάτος

Το 1975 ίδρυσε το Αμφι-Θέατρο, που λειτούργησε αδιάλειπτα μέχρι το 2011, παρουσιάζοντας την εργασία του σε Αθήνα, Επίδαυρο και πολλές ελληνικές περιοχές, καθώς και σε τριάντα Διεθνή Φεστιβάλ

Το πιο άρρωστο buzzer beater του 2017

Το καλάθι που θα κάνει το NBA να ζηλέψει.

 
UNIQUE

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24