BEACH VOLLEY

Ήττα στο τάι μπρέικ για τους Κοτσιλιάνο, Ζουπάνη

Τη δεύτερη της ήττα γνώρισαν οι Κοτσιλιάνος, Ζουπάνης στα τελικά του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος που διεξάγεται στην πόλη Μπιέλ Μπιένε της Ελβετίας.

Τη δεύτερη της ήττα γνώρισε η Εθνική Ανδρών στα τελικά του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος που διεξάγεται στην πόλη Μπιέλ Μπιένε της Ελβετίας. Οι Γιώργος Κοτσιλιάνος, Νίκος Ζουπάνης ηττήθηκαν με 2-1 (18-21, 17-21, 15-4) από τους Γάλλους Κρου, Ροουλαντσόν και πλέον ο αυριανός αγώνας τους με τους Λετονούς Πλάβινς, Ρέγκζα είναι τελικός.

Η Εθνική ξεκίνησε πολύ άσχημα τον αγώνα καθώς βρέθηκε να χάνει με 9-4, 13-7 αλλά έφτασε στον πόντου (14-13) για να κολλήσει στο φινάλε του σετ. Στο β’ σετ, οι "Κότσι-Ζούπα" πήραν από την αρχή το προβάδισμα (10-7) και δεν το έχασαν ποτέ, ωστόσο το ξεκίνημα τους στο τάι μπρέικ ήταν καταστροφικό.

Με τρεις συνεχόμενους άσους το σκορ έγινε 3-0 και το σερί έφτασε στο 8-0 (!) με τους Γάλλους να φτάνουν εύκολα στη νίκη.

Τα αποτελέσματα και το αυριανό (3/6) πρόγραμμα:

Τετάρτη 1 Ιουνίου

Μπρούβερ / Μέουφσεν (Ολλανδία) – Κοτσιλιάνος / Ζουπάνης 2-0 (21-19, 21-14)

Κρου / Ροουλαντσόν (Γαλλία) – Πλάβινς / Ρέγκζα (Λετονία) 2-1(21-17, 16-21, 16-14)