ΣΤΗΛΕΣ

To εξτρίμ λουκ του Άντι Κάρολ

Ο Άντι Κάρολ πέτυχε το νικητήριο γκολ για τη Γουέστ Χαμ κόντρα στη Σαουθάμπτον ωστόσο αυτό που τον έκανε να ξεχωρίσει στο "Apton Park" ήταν τα.. κοτσιδάκια στο μαλλί του (φωτογραφίες).

Η Γουέστ Χαμ αγνοούσε τη χαρά της νίκης για οκτώ συνεχόμενα παιχνίδια στην Premier League (από τις 24 Οκτωβρίου και το 2-1 επί της συμπολίτισσας Τσέλσι), όμως το το σερί αυτό έλαβε τέλος το βράδυ της Δευτέρας (28/12) ελέω... Άντι Κάρολ.

O 26χρονος Άγγλος επιθετικός πέρασε αλλαγή στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου της αναμέτρησης με τη Σαουθάμπτον με το σκορ στο 0-,1 και αφού πρώτα ο Αντόνιο ισοφάρισε στο 69' για την ομάδα του Μπίλιτς ήταν ο Κάρολ που δέκα λεπτά αργότερα χάρισε το τρίποντο στα "σφυριά" με κοντινή καρφωτή κεφαλιά .

© BPI / JAMES MARSH

Αυτό πάντως που προκάλεσε ακόμα μεγαλύτερη εντύπωση και από το γεγονός ότι τα δύο φετινά γκολ του Κάρολ έχουν σημειωθεί αμφότερα με κεφαλιές στο 79ο λεπτό (!) ήταν το νέο λουκ στο μαλλί του, καθώς εμφανίστηκε με πλεξούδες και κοτσιδάκια!

© AP

"Θα κρατήσω την ίδια κόμμωση όλη τη σεζόν αν συνεχίσω να σκοράρω", τόνισε στο φινάλε της αναμέτρησης ο πρώην άσος των Νιούκαστλ και Λίβερπουλ, με τα σχόλια ωστόσο στα social media να μην είναι και τόσο "κολακευτικά" για τον Κάρολ.