ΣΤΗΛΕΣ

Πήραν στο... κυνήγι τον διαιτητή

Μετά από 4 αποβολές και ήττα με ανατροπή στο 95' από την Ιντερνασιονάλ οι παίκτες της Φιγκεϊρένσε επιτέθηκαν στον διαιτητή (video)

Επεισοδιακά τελείωσε το πρωτάθλημα Βραζιλίας για τις Φιγκεϊρένσε και Ιντερνασιονάλ, καθώς οι παίκτες της πρώτης με το σφύριγμα της λήξης... πήραν στο κυνήγι τον διαιτητή.

Η Ιντερνασιονάλ πήρε εκτός έδρας νίκη με 2-1, ισοφαρίζοντας στο 87' και ολοκληρώνοντας την ανατροπή στο 95'.

Ο διαιτητής είχε αποβάλλει 4 παίκτες, δύο για κάθε ομάδα, ενώ οι γηπεδούχοι έκριναν πως άφησε περισσότερα λεπτά καθυστερήσεων από ότι έπρεπε.

Με το που σφύριξε την λήξη οι παίκτες της Φιγκεϊρένσε του επιτέθηκαν, με έναν από αυτούς να τον σπρώχνει, όμως ο Ραφαέλ Μόουρα της Ιντερνασιονάλ τον προστάτεψε.

Εκεί άρχισε το... κυνηγητό, μέχρι που τον διαιτητή και τους βοηθούς του προστάτεψαν οι αστυνομικές δυνάμεις.

Με αυτή την νίκη η Ιντερνασιονάλ στην ισοβαθμία τερμάτισε 3η και η Κορίνθιανς 4η, έτσι πήρε απευθείας την πρόκριση στους ομίλους του Copa Libertadores. Τα υπόλοιπα 8 ματς της τελευταίας αγωνιστικής διεξάγονται την Κυριακή.