ΣΤΗΛΕΣ

Ο Ρομπέρ Πιρές στη... Θύελλα Ραφήνας!

Τη φανέλα της Θύελλας Ραφήνας -έστω για ένα ματς- φόρεσε ο Ρομπέρ Πιρές, με τον Γάλλο παλαίμαχο άσο να παίρνει μέρος σε φιλικό κόντρα στην ΑΟ Μυκόνου.

Ο άλλοτε πρωταθλητής κόσμου (1998) και Ευρώπης (2000) με την Εθνική Γαλλίας απολαμβάνει τις διακοπές του στη χώρα μας και κατά τη διάρκεια επίσκεψής του στη Ραφήνα αποδέχτηκε την πρόσκληση των ανθρώπων της Θύελλας για να αγωνιστεί στο φιλικό.

Σε αυτό φρόντισε να δείξει την κλάση του καθώς στα 45 λεπτά που αγωνίστηκε πρόλαβε να σημειώσει ένα γκολ, στο 50ο λεπτό, αλλά και να βγάλει και ασίστ για το νικητήριο τέρμα της ομάδας της Ραφήνας στο 85ο λεπτό (3-2).

Φυσικά, πέρα από τους παίκτες της Θύελλας Ραφήνας και της ΑΟ Μυκόνου, μεγάλοι κερδισμένοι της βραδιάς ήταν και οι φίλαθλοι που β βρέθηκαν στο Δημοτικό Γήπεδο Ραφήνας "Παναγιώτης Σκούφος", που δεν έχασαν την ευκαιρία να φωτογραφηθούν με τον σπουδαίο πρώην άσο των "τρικολόρ".

Πηγή: a-sports.gr