ΣΤΗΛΕΣ

Μαγικό "μπλαουγκράνα" γκολ σε ποδόσφαιρο σάλας

Η Μπαρτσελόνα έχει (πρωταθλήτρια) ομάδα και στο ποδόσφαιρο σάλας όπου πετυχαίνει φοβερά γκολ, όπως αυτό του Τόρας. Δείτε επίσης και τους τερματοφύλακες της να σκοράρουν (videos)

Πέρα από το ποδοσφαιρικό της τμήμα, η Μπαρτσελόνα διατηρεί και ομάδα στο ποδόσφαιρο σάλας όπου επίσης βρίσκεται στην κορυφή της Ισπανίας. Μάλιστα την Κυριακή απέφυγε την πρώτη φετινή ήττα χάρη σε ένα εκπληκτικό γκολ του Μαρκ Τόρας ένα λεπτό πριν το φινάλε.

Δείτε πώς ο σκόρερ ισοφάρισε σε 2-2 την αναμέτρηση απέναντι στην Σάντα Κολόμα, με τον σπίκερ του 'Barca TV' να ξεσπά πανηγυρίζοντας. Να σημειωθεί ότι η Μπαρτσελόνα γύρισε τον αγώνα καθώς πρόλαβε και σημείωσε άλλο ένα τέρμα, επικρατώντας με 3-2. Επική ανατροπή στο τελευταίο (40ο) λεπτό του αγώνα.

Πέρα από γκολ του Τόρας, δείτε και το αφιέρωμα του καναλιού της Μπαρτσελόνα στους... σκόρερ τερματοφύλακές της. Καρμόνα και Σεδάνο μπορεί να έχουν ως κύριο μέλημα να μην δέχονται γκολ, ωστόσο μπορούν και στέλνουν την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.