ΣΤΗΛΕΣ

Η γκάφα του Πλατινί με τον Κριστιάνο Ρονάλντο

Πλατινί με τον Κριστιάνο Ρονάλντο

Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε με 2-0 την Σεβίλλη και κέρδισε το Super Cup Ευρώπης με τον Μισέλ Πλατινί να κάνει... γκάφα την ώρα που έδινε το μετάλλιο στον MVP της αναμέτρησης, Κριστιάνο Ρονάλντο (VIDEO).

Ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ήταν αρκετό για την Ρεάλ Μαδρίτης έτσι ώστε να κερδίσει με 2-0 την Σεβίλλη και να κατακτήσει τον πρώτο της τίτλο για τη φετινή περίοδο. Μεγάλος πρωταγωνιστής για την "βασίλισσα" ο Κριστιάνο Ρονάλντο, ο οποίος πέτυχε και τα δυο τέρματα.

Μετά τη λήξη του αγώνα, ο Μισέλ Πλατινί φόρεσε τα μετάλλια στους ποδοσφαιριστές, όμως στην περίπτωση του Κριστιάνο το παράκανε, αφού προσπάθησε να του βάλει... δυο (όσα και τα γκολ του)!

Ο Γάλλος πρόεδρος της UEFA κατάλαβε την γκάφα του και αστειεύτηκε με τον Πορτογάλο σούπερ σταρ.