Η μπασκετική δράση του τριημέρου

Η μπασκετική δράση του τριημέρου

Δείτε που θα υπάρξει δράση αυτό το τριήμερο στα ελληνικά παρκέ, με το ντέρμπι του Άρη με τον Ολυμπιακό να ξεχωρίζει από το πρόγραμμα.

Ένα ακόμη τριήμερο με φουλ δράση ξεκινά σε λίγες ώρες, με τη διεξαγωγή των αγώνων της Stoiximan.gr Basket League, της Α2 και της Α1 Γυναικών. Ο όγκος των παιχνιδιών που θα παιχτούν αυτό το τριήμερο θα είναι μεγάλος, με τη μονομαχία του Ολυμπιακού με τον Άρη να είναι αυτή που ξεχωρίζει. Οι "ερυθρόλευκοι" δοκιμάζονται στο Nick Galis Hall από την ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη, η οποία θα έχει στη σύνθεσή της -για πρώτη φορά φέτος- τον Βλάντο Γιάνκοβιτς.

Ντέρμπι κορυφής θα διεξαχθεί στη Λάρισα, με την ΑΕΛ να φιλοξενεί τον Δούκα. Οι "μπλε" προέρχονται από εντός έδρας απώλεια και χρειάζονται το "διπλό" για να διατηρηθούν σε απόσταση βολής από τις πρώτες θέσεις. Την ίδια ώρα, ο Ηρακλής υποδέχεται τον Εθνικό Πειραιά, ενώ ο Πανιώνιος δοκιμάζεται στο Ηράκλειο.

Στην Α1 Γυναικών έχουμε ντέρμπι κορυφής, αφού ο Ολυμπιακός φιλοξενεί τον Παναθλητικό. Η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων είναι μεγάλη, αλλά αυτό δεν αναιρεί το γεγονός πως το σύνολο της Ελένης Καπογιάννη εντυπωσιάζει μέχρι στιγμής, έχοντας το 3/3 στο πρωτάθλημα.

Αναλυτικά όλα τα παιχνίδια του τριημέρου:

STOIXIMAN.GR BASKET LEAGUE

Σάββατο 5 Νοεμβρίου

ΚΓ Λαυρίου 17.00 Λαύριο - ΠΑΟΚ

ΚΓ Απόλλωνα 17.00 Απόλλων Π. - Προμηθέας Π.

Βενετόκλειο 17.00 Κολοσσός Ρ. - Κόροιβος

ΟΑΚΑ 17.00 ΑΕΚ - Ρέθυμνο

Κυριακή 6 Νοεμβρίου

ΚΓ Χαλκίδας 19.00 Κύμη - Τρίκαλα

Δευτέρα 7 Νοεμβρίου

Αλεξάνδρειο 19.00 Άρης - Ολυμπιακός

ΚΓ Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκάδας - Παναθηναϊκός

Α2

Σάββατο 5 Νοεμβρίου

ΔΑΚ Αστακού 17.00 Αίολος Αστακού - Αρκαδικός

ΔΑΚ Πεύκων 17.00 Μαχητές - ΓΣΛ

Νεάπολης 17.00 ΑΕΛ - Δούκας

Ιβανώφειο 17.00 Ηρακλής - Εθνικός

Δύο Αοράκια 16.30 Ηράκλειο - Πανιώνιος

Μετς Α’ 17.00 Παγκράτι - Ψυχικό

ΔΑΚ Καλαμίτσας Καβάλα - Αμύντας

Νικολαϊδη 17.00 Φάρος - Χολαργός

Β' ΕΘΝΙΚΗ

1ος Όμιλος

Κυριακή 6 Νοεμβρίου

Λίντο 17.00 Εργοτέλης - Ζωγράφου

Αγ. Θωμά 17.00 Μαρούσι - Κρόνος Αγ. Δημητρίου

Α. Παπανδρέου 17.00 Περιστέρι - Πρωτέας Βούλας

2ο Ελευσίνας 17.00 Πανελευσινιακός - Απόλλων Σμύρνης

Δ. Βικέλας 17.00 ΑΕ Ν. Κηφισιάς - Πανερυθραϊκός

Κοντόπευκου 17.00 Αγία Παρασκευή -Μανδραϊκός

ΔΑΚ Νίκαιας 18.00 Ιωνικός Ν. - Παπάγου

Γ. Παπασιδερής 17.00 Κορωπί - Τρίτωνας

2ος Όμιλος

Σάββατο 5 Νοεμβρίου

ΔΑΚ Αγρινίου 16.00 Αγρίνιο - Φίλιππος Βέροιας

Κυριακή 6 Νοεμβρίου

Πολυγυρου 17.00 Πολύγυρος - Πιερικός Αρχέλαος

Αγ. Παύλου 17.00 Ευρώπη Πευκοχωρίου - Καστοριά

Γέφυρας 17.00 Γέφυρα - Ερμής Αγιάς

Ευόσμου 17.00 Αίας Ευόσμου - Χαρίλαος Τρικούπης

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά - ΧΑΝΘ

Ανατόλια 17.00 Ανατόλια - Καρδίτσα

Χρ. Χριστοδούλου 17.00 Ασπίς Ξάνθης - Στρατώνι

Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Κυριακή 6 Νοεμβρίου

1ος Όμιλος (5η αγωνιστική)

ΔΑΚ Κορίνθου 16.30 Κόρινθος - Αχαγιά

1ο Μάνδρας 17.00 Δάφνη Δαφνίου - Έσπερος

Τέντας 17.00 Καλαμάτα - Ίκαρος Καλλιθέας

Γλαύκου 17.00 Γλαύκος - Πεύκη

Ακράτας 17.00 Ακράτα - Ένωση Ιλίου

Ερμιόνης 17.00 Ερμιόνη - Ίκαρος Ν. Σμύρνης

Πετρούπολης 17.00 Άρης Πετρούπολης - Πορφύρας

 

2ος Όμιλος (4η αγωνιστική)

2ο Λυκ. Αμαρουσίου 17.00 Νίκη Αμαρουσίου - Λοκρός

Ν. Πεντέλης 13.30 Πεντέλη - Σαντορίνη

Θήβας 12.00 Κάδμος - Πανναξιακός

Παπάγου 17.00 Προμηθέας Χαλ. - ΟΦΗ

Χαλκιοπούλειο 17.00 Έσπερος Λαμίας - Άρης Νίκαιας

Κω 17.00 Ιπποκράτης - Διαγόρας Δρυοπιδέων

 

3ος Όμιλος (4η αγωνιστική)

ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 17.00 Ιωάννινα - Απόλλων Κ.

Αιγινιακού 17.00 Αιγινιακός - Αριστοτέλης Φλ.

ΔΑΚ Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ. - Φάρσαλα

Πρέβεζας 17.00 Νικόπολη - Βίκος Ζαγοροχώρια

ΔΑΚ Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία - Εύαθλος

ΔΑΚ Κοζάνης 17.00 Διόσκουροι - Μελίκη

Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά - Ελίμεια

 

4ος Όμιλος (4η αγωνιστική)

ΔΑΚ Περαίας 18.00 Ζέφυρος - Μακεδονικός

ΔΑΚ Κομοτηνής 18.00 ΜΓΣ Κομοτηνή - Αστέρας Καβάλας

ΔΑΚ Ποταμουδιών 18.00 Αγ. Βαρβάρα - ΓΑΣ Κομοτηνή

ΔΑΚ Χαλκηδόνας 18.00 Χαλκηδόνα - Νεάπολη

Μαντουλίδη 18.00 Μαντουλίδης - Παναθλητικός

ΔΑΚ Σερρών 18.00 Ίκαροι Σερρών - Ιωνικός Ιωνίας

Ν. Μουδανιών 18.00 Ν. Μουδανιά - Ορφέα Ν. Σκοπού

 

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Σάββατο 5 Νοεμβρίου

ΔΑΚ Γλυφάδας 14.30 Ολυμπιακός - Παναθλητικός

Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Β. - Τερψιθέα

Κυριακή 6 Νοεμβρίου

Εργάνης 13.00 Αθηναϊκός - ΠΑΟΚ

Αλεξάνδρειο 14.00 Άρης - Πανιώνιος

ΔΑΚ Λευκάδας 15.00 Νίκη Λευκάδας - Δάφνη Αγ. Δημητρίου

Αγ. Δημητρίου (Ν) 18.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Παναθηναϊκός

 

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Κυριακή 6 Νοεμβρίου

1ος Όμιλος

Μοσχάτου 19.00 Ελευθερία Μοσχ. - Αγ. Παρασκευή

Τρίπολης 13.00 Τρίπολη - Σπόρτιγκ

Π. Νικολαϊδης 19.30 Φάρος - Κυρίαρχοι

Εσπέρου 12.00 Ίκαρος Καλ. - Αρκάδι

Α’ Κλ. Ηλιούπολης 12.00 Ηλιούπολη - Μελίσσια

 

2ος Όμιλος

Πανοράματος 18.00 Πυλαία - Σταυρούπολη

ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 14.00 Γιάννινα - Σέρρες

Ιβανώφειο 14.00 Ηρακλής - Αναγέννηση Ν. Ρυσίου

Χρ. Χριστοδούλου 13.00 Ασπίδα Ξάνθης - Πιερικός Αρχέλαος

ΔΑΚ Καλαμαριάς 14.00 Απόλλων Καλ. - Ολύμπια Λάρισας

Δ. Κραχτίδης 14.00 Τιτάνες Δράμας - Ολυμπιακός Β.

SHARE:

BEST OF NETWORK

ΚΟΥΙΖ

Τι εθνικότητας είναι οι τρόποι σου;

Πόσο Άγγλος είσαι στα ραντεβού σου;

BEST OF ONEMAN

25 σημάδια ότι μεγαλώνεις

Ένας δημοσιογράφος του Oneman συμβιβάζεται με το γεγονός ότι μεγάλωσε και μοιράζεται μαζί σου όλα τα ‘συμπτώματα’.

ΨΙΝΑΚΗΣ

Ψινάκης με Άι Βασίλη: Πάρτε τον π@@@ο κλέφτες και λαμόγια

"Καταπέλτης" ήταν απόφαση της δικαιοσύνης και συγκεκριμένα του Γ’ τριμελούς πλημμελειοδικείου Αθηνών για τους κατηγορούμενους στον Μαραθώνα

ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

Game of Thrones: Ο George R.R. Martin προειδοποιεί για Χειμώνα και θανατικά

Με κάθε νέα συνέντευξη του George R.R. Martin, τα πράγματα φαίνονται όλο και πιο δυσοίωνα για το Westeros.

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24